Zespół Holy Holy, grający utwory z wczesnego okresu twórczości Davida Bowie, wystąpi 28 października podczas Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit. Formację tworzą artyści, którzy blisko współpracowali Davidem Bowie. Będzie to jedyny koncert supergrupy w Polsce.
Już w najbliższą niedzielę 9 lipca o godz. 17.00 w Parku Źródliska I zainaugurowany zostanie tegoroczny cykl plenerowych „Letnich Koncertów w Altanie”.
– Gdybym pozostał tylko w warstwie czysto dźwiękowej, moje utwory byłyby jedynie sprytną i zgrabną układanką. A ja szukam treści – mówi kompozytor ARTUR ZAGAJEWSKI, zwycięzca 64. Międzynarodowej Trybuny Kompozytorów w Palermo, łodzianin pochodzący z Tomaszowa Mazowieckiego 
10. edycja Letniej Akademii Jazzu w Łodzi zapowiada się imponująco. W tym roku impreza trwa od 18 lipca do 31 sierpnia.  Na scenie przy Łąkowej 29 będziemy gościć między innymi Trio Leszek Możdżer / Iiro Rantala / Michael Wollny.
KONKURS ZAKOŃCZONY! Zwycięzcom gratulujemy płyty zespołu L.Stadt z autografem Łukasza Lacha! Szukajcie informacji o wygranej w swojej poczcie!
Laureatów nagród 25. edycji Grand Prix Jazz Melomani za 2016 r. poznamy na uroczystej gali, która odbędzie się w piątek (23.06) w Teatrze Wielkim w Łodzi. Radio Łódź przyzna nagrodę "Jazzowa Perła Łodzi" za Wydarzenie Roku 2016.
28 PAŹDZIERNIKA 2017

The Residents w Łodzi

The Residents to ikona w świecie muzyki eksperymentalnej. Mają na koncie przełomowe prace w dziedzinie elektroniki, trance’u, punku czy industrialu. Zespół jest jedną z największych tajemnic w świecie muzyki.
Startuje 7. edycja Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Młodych „Folkowe Inspiracje”. Do Łodzi przyjadą artyści z 10 krajów (m.in. Palestyny, Rosji, Ukrainy, Białorusi, Holandii, Czech, Angoli, Włoch), aby poprzez taniec, śpiew, teatr, performance pokazać tradycje swoich zakątków świata.
– Opuściłem szaro-szarą Łódź w 2007 roku. Po dziewięciu latach wróciłem. Przez ten czas zmieniła się na lepsze. Wszędzie i zawsze będę czuł się łodzianinem i to mi pasuje – mówi TOMASZ KACZKOWSKI, wokalista zespołu Wieże Fabryk, ilustrator, grafik, komiksiarz.
Swoje utwory znane z największych kinowych hitów w Atlas Arenie zaprezentował Hans Zimmer z zespołem, orkiestrą symfoniczną i chórem. Sam grał na instrumentach klawiszowych oraz na banjo. Wielość muzyków występujących na scenie i liczba wykorzystanych instrumentów podczas koncertu świadczyły o tym, jak skomplikowaną produkcją może być wykonanie na żywo muzyki filmowej.