Festiwal Kapel Ludowych i Folkowych w Bielowicach w tym roku odbędzie się 15 lipca w niedzielne popołudnie o godzinie 16.00, na placu obok świetlicy wiejskiej. W Festiwalu udział wezmą kapele ludowe i folkowe, które zaprezentują polki i oberki opoczyńskie z których słynie nasz region. Będą też inne atrakcje dla dorosłych i dla dzieci.
Przygotować muzyczne przedstawienie i sporo się nauczyć, dobrze się przy tym bawiąc – taki plan udało się zrealizować studentom Akademii Muzycznej w Łodzi. I choć nie w wszystko wyszło idealnie, „Wesołe kumoszki z Windsoru” warto było zobaczyć w dwóch wersjach.
Mateusz Tranda i Paweł Sieradzan zagrają razem w Konstantynowie Łódzkim podczas  wakacyjnego koncertu, który odbędzie się 13 lipca o godz 18.00 na Pl.Kościuszki (skwer przy Tramwaju).
“Odessa -Łódź-Nowy Orlean” to tytuł koncertu Pavla Samokhina i jego przyjaciół, który odbędzie się  w Parku Miejskim Aleksandrowa Łódzkiego 8 lipca o godz.16.00.
3 LIPCA 2018 - 28 SIERPNIA 2018

Bach w Łowiczu

Lipiec i sierpień to także czas Międzynarodowego Festiwalu Organowego „Johann Sebastian Bach” w Łowiczu. W tym roku przypada jubileusz trzydziestolecia tego wydarzenia. Koncerty współorganizowane przez Łowicki Ośrodek Kultury i Warszawskie Towarzystwo Muzyczne odbywają się w Warszawie oraz w bazylice katedralnej w Łowiczu.
Przenikanie stylów i kultur, nietypowe zestawienia instrumentów i wykonawców to główne atuty bogatego programu II Letniego Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Muzyka w XVI wiecznej Kolegiacie”, który potrwa do 26 sierpnia w Łasku.
15 LIPCA 2018 - 2 WRZEŚNIA 2018

Muzyka na stulecie

W połowie lipca rusza XI Letni Festiwal w Kolegiacie Wolborskiej. Tegoroczne koncerty organizowane są pod hasłem: „1918-2018. 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości”.
Jak co roku w Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą wzięli udział reprezentanci regionów województwa łódzkiego. Większość z nich znalazła się w gronie laureatów!
26 PAŹDZIERNIKA 2018 / 27 PAŹDZIERNIKA 2018

Gwiazdy Soundedit

Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit już po raz dziesiąty zaskakuje prawdziwą plejadą gwiazd! Tym razem Łódź odwiedzi twórca i prekursor muzyki tanecznej, wielokrotny zdobywca Oscarów, Grammy i Złotych Globów - Giorgio Moroder! W artystyczny sukurs przyjdzie mu Nosowska, która wystąpi z solowym programem promującym album "Nosowska na tłusto".
Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na Wieczory Taneczne Zespołu Progress – coroczne taneczne podsumowanie działalności grupy, które odbędzie się 23 czerwca o godzinie 19:00, w sali teatralno – widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy.