KONKURS rozstrzygnięty. Michał Urbaniak prowadzi warsztaty w ramach Urbanator Days w Łódzkim Domu Kultury – to prawidłowa odpowiedź! Zaproszenia na koncert Michała Urbaniaka i muzyków Urbanator Days, który odbędzie się 26 września o godz. 19 w Klubie Wytwórnia trafią do rąk zwycięzców.
Chór Nauczycielski z Łodzi oraz Małgorzata Seide zostali zwycięzcami muzycznego XIII Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+”   zorganizowanego przez Łódzki Dom Kultury.
Na prośbę uczestników Ogólnopolskiego Konkursu „5 minut dla oberka” Łódzki Dom Kultury przedłuża termin nadsyłania zgłoszeń do 25 września 2018 roku. Uczestnicy konkursu będą mogli zmierzyć się w dwóch kategoriach tanecznych: tradycyjnej dla par autentycznych i stylizowanej dla zespołów tańca ludowego. Na zwycięzców czekać będą atrakcyjne nagrody finansowe.
W dniach 7-8 września w Filharmonii Szczecińskiej odbywał się IV Turniej Muzyków Prawdziwych, w którym udział wzięło 230 uczestników z całej Polski: śpiewacy, instrumentaliści, kapele, zespoły śpiewacze, tancerze i gawędziarze. Reprezentacja województwa łódzkiego zdobyła sześć nagród!
16 PAŹDZIERNIKA 2018 - 25 PAŹDZIERNIKA 2018

Jesienne dni muzyki

W Archikatedrze Łódzkiej odbędą się koncerty zorganizowane przez Fundację Carpe Diem. Gościnnie w ramach tego cyklu wystąpi orkiestra Polish Camerata z projektem zatytułowanym  „Polish Camerata Swojemu Miastu w 100 – lecie odzyskania Niepodległości”.
Rumuński muzyk Andrei Ioniță, uznawany za jednego z najwybitniejszych wiolonczelistów na świecie, pojawi się w piątek 7 września w Akademii Muzycznej na próbie, aby wraz z łódzką Orkiestrą Smyczkową PRIMUZ przygotować XVIII-wieczny repertuar koncertu wiolonczelowego Carla Philippa Emanuela Bacha i Józefa Haydna.
27 PAŹDZIERNIKA 2018

Koncert PIANO.PL

W gmachu Filharmonii Łódzkiej odbędzie się koncert charytatywny projektu PIANO.PL, powstałego z inicjatywy Doroty Miśkiewicz, która zaprosiła do współpracy wybitnych polskich pianistów takich jak Włodzimierz Nahorny, Andrzej Jagodziński czy Michał Tokaj.
WYWIAD O tym, czym dla niego jest twórczość Gainsbourga i jak przebiegała praca nad przygotowaniem repertuaru koncertu opowiada Daniel Bloom, twórca muzyki elektronicznej, kompozytor ścieżek dźwiękowych do filmów brata – Jacka Borcucha oraz autor płyty „Lovely Fear”, na której zaśpiewali Tomek Makowiecki, Gaba Kulka i Mela Koteluk.
„Z Wiednia do Paryża i Budapesztu” -  koncert operetkowy usłyszymy 26 sierpnia podczas Letniego Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Muzyka w XVI-wiecznej kolegiacie – Przenikanie” w Łasku, organizowanego przez Centrum Idei ku Humanizmowi.
„Słońce zamknięte w dźwiękach Południa”to koncert, który usłyszymy 19 sierpnia podczas Letniego Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Muzyka w XVI-wiecznej kolegiacie – Przenikanie” w Łasku, organizowanego przez Centrum Idei ku Humanizmowi.