14 PAŹDZIERNIKA 2017

Ennio Morricone w Polsce

Jest autorem muzyki do ponad 500 filmów, laureatem Oscarów, Złotych Globów oraz innych znaczących nagród. Wiele obrazów, do których komponował ścieżkę dźwiękową, to ikony światowej kinematografii. Ale jego muzyka zyskiwała także odrębną popularność i wydawana była na krążkach w milionowych nakładach.
Irena Santor, popularna piosenkarka, 31 maja odebrała tytuł doktora honoris causa Akademii Muzycznej w Łodzi. - To dla mnie wielki honor. Patrzę na to wyróżnienie także z perspektywy całego środowiska muzyki rozrywkowej: to dla nas kamień milowy - mówiła laureatka w wywiadzie udzielonym „Kalejdoskopowi”.
27 PAŹDZIERNIKA 2017 - 29 PAŹDZIERNIKA 2017

Gwiazdy Soundedit

Festiwal Soundedit przybliża aspekty związane z produkcją muzyki. Do duetu Skalpel i Michaela Nymana - dołączają nowi goście. Daniel Miller, producent płyt Depeche Mode zagra  set DJ-ski. Brian Griffin, fotograf muzyków, zaprezentuje swoją książkę „Pop”. W Wytwórni zagra legenda muzyki elektronicznej - Gary Numan.
Pianistka tańcząca na fortepianie, tłumy bawiące się pod sceną i chóralnie odśpiewany przebój Seweryna Krajewskiego „Niech żyje bal”, szampan, setki balonów i tysiące świetlików wysyłanych z telefonów komórkowych – tak wyglądał finał koncertu Andre Rieu w Łodzi.
Gdy śpiewałam w Mazowszu, Tadeusz Sygietyński zabronił mi brania lekcji śpiewu. Dopiero po latach zrozumiałam: nie chciał, żebym straciła swoją naturalną barwę głosu, taką trochę naiwną, niekształconą - mówi IRENA SANTOR – popularna piosenkarka,  doktor honoris causa Akademii Muzycznej w Łodzi.
Występ w Atlas Arenie 23 maja był ósmym z 60 zaplanowanych na ten rok przez grupę Deep Purple. „The Long Goodbye Tour” to ostatnia trasa koncertowa legendarnego, istniejącego od niemal pół wieku zespołu, który miał wpływ na rozwój rocka.
Sjesta znów zagościła w Wytwórni. Tym razem znawca i smakosz muzyki latynoskiej Marcin Kydryński zaprosił francuskiego wokalistę Jérôme’a Cottę, występującego pod pseudonimem Jehro, który śpiewa także po hiszpańsku i angielsku.
Warszawski zespół Radio Slam został zwycięzcą 4. Festiwalu Muzycznego Rockowanie. Jurorów urzekły żywiołowość, profesjonalny poziom, kompletność propozycji i charyzma śpiewającego gitarzysty. 
Wyjątkową architekturę dworca wykorzystała Grohman Orchestra. Powstały oryginalne zdjęcia zapowiadające album: Klasyka polskiej rozrywki, który ukaże się już jesienią. Autorem zdjęć jest Katarzyna Skowronek. 
– Od kiedy zacząłem śpiewać tę piosenkę na koncertach, pojawiły się również dziewczyny, wcześniej przychodzili sami faceci – zażartował podczas koncertu w Wytwórni Ray Wilson i wykonał „Follow You Follow Me”, przebój zespołu Genesis z 1978 roku.