„Muzyka zaklęta w drewnie” to tytuł kolejnego koncertu 19. Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej „KOLORY POLSKI”  – 4 sierpnia na scenie leśnej w Arboretum SGGW w Rogowie wystąpii Kraków Street Band.


Dzieci i młodzież z Opoczna będą miały możliwość pochwalić się muzycznymi talentami i spróbować swoich sił na scenie. We wrześniu rusza „Vocalomania – warsztaty wokalne dla dzieci i młodzieży” – projekt przygotowany przez Miejski Dom Kultury w Opocznie we współorganizacji z Łódzkim Domem Kultury.
Szansą na poszerzenie muzycznych horyzontów będzie spotkanie z artystami związanymi z nurtem szeroko pojętej alternatywy. 11 sierpnia w ramach czwartej edycji Ł Festiwalu w scenerii dziedzińca Łowickiego Ośrodka Kultury poznamy m.in. duet hiphopowy Syny tworzony przez producenta 1988 i rapera Roberta Piernikowskiego. 
od 27 LIPCA 2018 / 29 LIPCA 2018 - 29 LIPCA 2018

Święto Łodzi - święto muzyki

Główną atrakcją 595. Urodzin Łodzi będą koncerty na Placu Wolności i w Manufakturze. Charyzmatyczni wokaliści, elektryzujące osobowości na scenie z doskonałym kontaktem z publicznością to gwarancja niezapomnianego wydarzenia. Gwiazda tego wyjątkowego weekendu to Róisín Murphy z Moloko.
Łódzkie Stowarzyszenie Muzyczne „Ocalić od zapomnienia” 24 lipca. podpisało z Łódzkim Domem Kultury porozumienie o współpracy w zakresie popularyzacji polskiej muzyki rozrywkowej.
Każdy z uczestników Transatlantyk Instant Composition Contest ogląda za kulisami film, by po chwili, już przed publicznością, wykonać do niego muzykę na fortepianie. Nie ma czasu na dłuższe zastanowienie czy tym bardziej na zapisanie swoich pomysłów, trzeba kierować się impulsem i wyobraźnią.
Transatlantyk Festival to nie tylko filmy, ale także świetna muzyka. Podczas imprezy prapremierę swojej nowej płyty zaprezentuje grupa Tęskno.
Festiwal Kapel Ludowych i Folkowych w Bielowicach w tym roku odbędzie się 15 lipca w niedzielne popołudnie o godzinie 16.00, na placu obok świetlicy wiejskiej. W Festiwalu udział wezmą kapele ludowe i folkowe, które zaprezentują polki i oberki opoczyńskie z których słynie nasz region. Będą też inne atrakcje dla dorosłych i dla dzieci.
Przygotować muzyczne przedstawienie i sporo się nauczyć, dobrze się przy tym bawiąc – taki plan udało się zrealizować studentom Akademii Muzycznej w Łodzi. I choć nie w wszystko wyszło idealnie, „Wesołe kumoszki z Windsoru” warto było zobaczyć w dwóch wersjach.
Mateusz Tranda i Paweł Sieradzan zagrają razem w Konstantynowie Łódzkim podczas  wakacyjnego koncertu, który odbędzie się 13 lipca o godz 18.00 na Pl.Kościuszki (skwer przy Tramwaju).