Muzyka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Członkowie Towarzystwa Genealogicznego Centralnej Polski od ponad 10 lat odkrywają dzieje swoich rodów, a tym samym przybliżają naszą wspólną historię Polaków.
Cykl koncertów "Porcja Jazzu" wraca do Galerii z Fortepianem Łaskiego Domu Kultury! Już 14 grudnia zagra kwintet NEW BONE.
9 GRUDNIA 2018 - 16 CZERWCA 2019

Bolshoi Ballet w ŁDK

Kolejny sezon retransmisji spektakli baletowych z moskiewskiej sceny Teatru Bolszoj z cyklu „Bolshoi Ballet Live” w Kinie Szpulka Łódzkiego Domu Kultury zapowiada się niezwykle interesująco.
Łódzki Festiwal Chóralny Cantio Lodziensis, który odbył się w miniony weekend 17-18 listopada w Łódzkim Domu Kultury, przyciągnął do Łodzi pasjonatów muzyki chóralnej. Do ŁDK-u przyjechały 24 chóry i zespoły wokalne m.in. z Warszawy, Poznania, Tych, Sosnowca, Gdyni, Wrocławia, Lublina, a nasz region reprezentowały chóry młodzieżowe, akademickie oraz stowarzyszenia śpiewacze z Łodzi, Zgierza, Aleksandrowa Łódzkiego, Skierniewic.
Farben Lehre, znany zespół punkowy, 25 listopada przyjedzie do Miejskiego Domu Kultury w Opocznie z koncertem promującym materiał z najnowszej płyty „Stacja Wolność”.
– Jesteśmy bardzo aktywni w regionie, nagraliśmy płytę „Wesele opoczyńskie” z obrzędem wyprowadzania panny młodej, który przygotowaliśmy na zeszłoroczną edycję festiwalu „Opoczno stolicą oberka” – mówi KAMILLA BINIEK-KACZOROWSKA, opiekunka zespołów ludowych działających przy Miejskim Domu Kultury w Opocznie.
– Do grupy przyszedłem z kolegami, bo były tu zawsze piękne dziewczyny. W zespole bliżej poznałem swoją przyszłą żonę. „Wytańczyliśmy” sobie dwie córki – mówi Maciej Rzepkowski, od lat związany z Zespołem Pieśni i Tańca „Dobroń”, który obchodzi 60-lecie.
– Traktuję każdą moją fankę indywidualnie i przygotowuję dla niej oryginalny prezent-niespodziankę. Robimy sobie razem zdjęcia, rozmawiamy – mówi WERONIKA JUSZCZAK, 19-letnia piosenkarka i vlogerka z Sieradza. Właśnie trwa jej trasa koncertowa – 4 listopada wystąpiła w Łódzkim Domu Kultury.
VIII Muzyczne Drogi Niepodległości 10 listopada przyciągnęły tłumy do Teatru Wielkiego w Łodzi. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz wystawa rysunków Stanisława Świerkowskiego "Ku Niepodległej" sprawiły, że świętowanie stulecia niepodległości było wyjątkowe.
Kapela ludowa Dobrzeliniacy świętuje jubileusz 40-lecia obecności na scenie. W Żychlińskim Domu Kultury 28 października odbył się benefis zespołu, z którym zwiazana jest 30 rocznica obecności w kapeli Sławomira Czekalskiego.