– Gdybym pozostał tylko w warstwie czysto dźwiękowej, moje utwory byłyby jedynie sprytną i zgrabną układanką. A ja szukam treści – mówi kompozytor ARTUR ZAGAJEWSKI, zwycięzca 64. Międzynarodowej Trybuny Kompozytorów w Palermo, łodzianin pochodzący z Tomaszowa Mazowieckiego 
Zwycięzcy plebiscytu Armatka Kultury po raz pierwszy zagrają w Łodzi. Altberg Ensemble wystąpi w Kościele Środowisk Twórczych. W programie: utwory Haendla. Vivaldiego, Fascha, Graupnera i Lulllego.
Tegoroczną edycję festiwalu Łódź Czterech Kultur rozpocznie 9 września koncert „Serge Gainsbourg. Piosenki”. Autorami nowej interpretacji twórczości francuskiego barda będą Daniel Bloom i Bartosz Szczęsny.
26 PAŹDZIERNIKA 2018

The Opposition na Soundedit

Legenda zimnej fali na Festiwalu Soundedit! The Opposition przerywa ciszę wydając nowy album "Somewhere in Between". Na płycie znajduje się jedenaście premierowych piosenek, a do składu dołączył nowy basista - Bernard Husbands.
– Uczyliśmy się tej muzyki dogłębnie, starając się dotrzeć do korzeni. Nie było tak, że parę temacików ludowych przerabiamy na alternatywę. W tym, co gramy, cały czas miał być autentyczny puls oberkowy – mówi gitarzysta jazzowy MAREK KĄDZIELA z zespołu Odpoczno. W marcu ukazała się ich debiutancka płyta z muzyką opoczyńską.
Łódzki Dom Kultury zaprasza do udziału w I Wojewódzkim Festiwalu Muzyczne Portety poświęconemu życiu i twórczości Bogusława Meca. To projekt, którego ideą jest chęć popularyzacji wybitnych artystów estrady pochodzących z Łodzi i województwa łódzkiego.
26 PAŹDZIERNIKA 2018

Morcheeba w Łodzi

Morcheeba powraca w wielkim stylu z nowym albumem po pięciu latach milczenia! Pierwsza z gwiazd 10. jubileuszowej edycji Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit pochodzi z Wielkiej Brytanii.
Biblioteka Publiczna im. Jana Machulskiego w Aleksandrowie Łódzkim oraz burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego zapraszają na spotkanie z legendą kabaretowej piosenki Trzecim Oddechem Kaczuchy”. Wieczór muzyczno-kabaretowy połączony będzie z promocją książki O życiu i scenie, którą napisał lider zespołu Andrzej Janeczko, a także z wystawą grafik artysty pt „Za szkłem” (prace prezentowane będą w bibliotece do 20 maja). 
Wrocławski zespół Skøv został laureatem piątej edycji festiwalu Rockowanie, która zakończyła się w piątek w Łódzkim Domu Kultury. Jury pod przewodnictwem Zbigniewa Hołdysa drugą i trzecią nagrodę przyznało łódzkim formacjom Mexyk i Aether.
Przed nami 5. Festiwal Rockowanie w Łódzkim Domu Kultury, to doskonała okazja, żeby trochę powspominać i przestawić finalistów poprzedniej edycji – zespół Belhaven.