26 LISTOPADA 2017

Dr Misio w Wytwórni

Dr Misio pojawi się po raz pierwszy w łódzkiej Wytwórni już 26 listopada. Dr Misio to męska załoga pod wodzą Arkadiusza Jakubika - jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów, scenarzysty i reżysera związanego z ambitnymi projektami filmowymi na kulturalnej mapie Polski, znanego m.in. ze świetnych ról dramatycznych w filmach Wojtka Smarzowskiego ("Wesele", "Dom zły", "Drogówka" czy "Wołyń").
24 LISTOPADA 2017

Happysad: Ciało Obce

Happysad wyruszył w jesienną trasę z nowymi piosenkami z ostatniej płyty "Ciało Obce", która ukazała się 10 lutego 2017 r. pod szyldem Mystic Production. Koncert w łódzkiej Wytwórni odbędzie się 24 listopada.
19 LISTOPADA 2017

Akademia w Starym Klasztorze

W Łagiewnikach znów zabrzmi muzyka – w ramach cyklu „Akademia Muzyczna w Starym Klasztorze” odbędzie się recital organowy Łukasza Mosura, asystenta w Katedrze Organów i Muzyki Kościelnej łódzkiej Akademii.
W ostatni weekend w „Familiadzie” padło pytanie: Z czym kojarzy ci się listopad? Choć na tablicy nie pojawiła się odpowiedź Disco Fest, wielu łodzian z pewnością odpowiedziałoby właśnie w ten sposób.
3 GRUDNIA 2017

Niedziela z muzyką

Recital organowy Andrzeja Nurcka. W programie utwory Philippa Wolfruma, Antona Heillera, Sigfrida Karg-Elerta.
15 GRUDNIA 2017

Ted Nemeth w ŁDK

Zespół Ted Nemeth promuje drugą płytę "CTRL-C" i w ramach jesiennej trasy koncertowej 15 grudnia wystąpi w Łódzkim Domu Kultury. Jak deklarują muzycy, „CTRL C” to album odbiegający od muzycznych konwenansów, a jednocześnie przewrotnie się w nich zamykający.
Widowisko artystyczno-patriotyczne opowiadające o wydarzeniach związanych z odzyskaniem i odbudowaniem państwowości Polski po I wojnie światowej.
20 XI w Teatrze Muzycznym w swoim najnowszym programie pt. "Melo-nie-dramat" wystąpi Andrzej Poniedzielski. Podczas koncertu: premierowe piosenki, wszystko o kobietach i relacji kobieta - mężczyzna, inteligentny humor i satyra.
13 LISTOPADA 2017 - 11 GRUDNIA 2017

Poniedziałki z gitarą i piórem

W poniedziałkowe wieczory, gdy większość łódzkich pubów świeci pustkami po weekendzie, Klub Kij wprost przeciwnie – tętni życiem. Piwniczne wnętrze dawnej Bagdad Cafe zamienia się w „krainę łagodności”, przyciąga miłośników poezji i nastrojowej muzyki.
Już po raz piąty Akademia Muzyczna w Łodzi zaprasza na AŻ Festiwal do Sali Koncertowej przy ul. Żubardzkiej – zgodnie z nazwą A-Ż – Akademia na Żubardzkiej.