Do wygrania podwójne zaproszenie na koncert Grzegorz Nagórski Quartet& Big Band Akademii Muzycznej w Łodzi, który odbędzie się 20 listopada o godz. 18.00 w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi, ul. Żubardzka 2a. 
Farben Lehre, znany zespół punkowy, 25 listopada przyjedzie do Miejskiego Domu Kultury w Opocznie z koncertem promującym materiał z najnowszej płyty „Stacja Wolność”.
– Jesteśmy bardzo aktywni w regionie, nagraliśmy płytę „Wesele opoczyńskie” z obrzędem wyprowadzania panny młodej, który przygotowaliśmy na zeszłoroczną edycję festiwalu „Opoczno stolicą oberka” – mówi KAMILLA BINIEK-KACZOROWSKA, opiekunka zespołów ludowych działających przy Miejskim Domu Kultury w Opocznie.
17 LISTOPADA 2018

Mój ulubiony Młynarski

Piotr Machalica wraz z muzykami Krzysztofem Niedźwieckim (gitara), Michałem Walczakiem (gitara, aranżacje) i Pawłem Surmankiem (trąbka, akordeon, instrumenty perkusyjne) w hołdzie Wojciechowi Młynarskiemu zaśpiewa piosenki mistrza 17 listopada w Sieradzkim Centrum Kultury.
17 LISTOPADA 2018 / 18 LISTOPADA 2018

Wytańczą wiktorię

W dniach 17-18 listopada w Głownie odbędzie się już 17. edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięco-Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Taneczne Wiktorie”.
19 LISTOPADA 2018

Zagrają dla Krzysztofa

Niedawno śpieszył innym na ratunek a dziś sam potrzebuje pomocy. Druh Krzysztof Plesiński od lat jest strażakiem w Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzie. Jego oddanie i chęć niesienia pomocy innym docenili koledzy, wybierając go na naczelnika rudzkiej straży.
– Do grupy przyszedłem z kolegami, bo były tu zawsze piękne dziewczyny. W zespole bliżej poznałem swoją przyszłą żonę. „Wytańczyliśmy” sobie dwie córki – mówi Maciej Rzepkowski, od lat związany z Zespołem Pieśni i Tańca „Dobroń”, który obchodzi 60-lecie.
– Traktuję każdą moją fankę indywidualnie i przygotowuję dla niej oryginalny prezent-niespodziankę. Robimy sobie razem zdjęcia, rozmawiamy – mówi WERONIKA JUSZCZAK, 19-letnia piosenkarka i vlogerka z Sieradza. Właśnie trwa jej trasa koncertowa – 4 listopada wystąpiła w Łódzkim Domu Kultury.
VIII Muzyczne Drogi Niepodległości 10 listopada przyciągnęły tłumy do Teatru Wielkiego w Łodzi. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz wystawa rysunków Stanisława Świerkowskiego "Ku Niepodległej" sprawiły, że świętowanie stulecia niepodległości było wyjątkowe.
Kapela ludowa Dobrzeliniacy świętuje jubileusz 40-lecia obecności na scenie. W Żychlińskim Domu Kultury 28 października odbył się benefis zespołu, z którym zwiazana jest 30 rocznica obecności w kapeli Sławomira Czekalskiego.