7 PAŹDZIERNIKA 2017

Me And That Man

Po sukcesie zagranicznych koncertów, po zebraniu świetnych recenzji, zespół Me And That Man wyruszy jesienią w polską trasę promującą płytę „Songs Of Love And Death”. Kapela odwiedzi 13 miast. Jako support wystąpią Sasha Boole i Ferthile Hump. 
Koncert „Cohen i kobiety” zakończył w niedzielę trwający ponad tydzień Festiwal Łódź Czterech Kultur. W Wytwórni piosenki Leonarda Cohena w tłumaczeniu Macieja Zembatego zinterpretowały polskie wokalistki, reprezentujące różne style muzyczne i różne pokolenia.
Klimaty dawnej Łodzi przypomniał poniedziałkowy koncert Yankel Band zatytułowany „Z tancbudy Szai Magnata”, który odbył się w ramach Festiwalu Łódź Czterech Kultur.
Gdyby zapytać łodzian o utwory, które kojarzą im się z ich miastem, pewnie większość wymieniłaby „Prząśniczkę”, a w dalszej kolejności na muzykę rapera O.S.T.R. i ewentualnie twórczość zespołu Ich Troje. A gdyby tak zaśpiewać jakieś nowe piosenki o Łodzi?
Summer Dying Loud to swoista wizytówka Aleksandrowa Łódzkiego, dzięki której ta miejscowość jest rozpoznawalna w Polsce, przynajmniej przez fanów mocnych rockowych i metalowych brzmień. Dziewiąta edycja festiwalu przyciągnęła tłumy.
27 WRZEŚNIA 2017 - 30 WRZEŚNIA 2017

Festiwal tanga

Od kilkunastu lat tango przeżywa renesans na całym świecie i święci triumfy również w Polsce. Jest  zjawiskiem społecznym i kulturowym wpisanym na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.
8 WRZEŚNIA 2017 / 10 PAŹDZIERNIKA 2017

Tubis Trio - w świat przez Holandię

Holenderska wytwórnia Challenge Records 8 września wyda na całym świecie „The Truth”, najnowszą płytę łódzkiego okołojazzowego Tubis Trio. Dwaj członkowie grupy: Maciej Tubis i Paweł Puszczało są pedagogami Akademii Muzycznej w Łodzi. 
23 WRZEŚNIA 2017

ORATORIUM ZIEMI

Premiera spektaklu muzycznego „Oratorium ziemi” w reżyserii Tomasza Rodowicza, do muzyki Igora Gawlikowskiego i choreografii Michała Ratajskiego odbędzie się w ramach trzeciego cyklu Festiwalu Perspektywy 2017: Teatr - awangarda w działaniu.
15 PAŹDZIERNIKA 2017

ALE KINO

15 października 2017 w Filharmonii Łódzkiej orkiestra Alla Vienna (znana w całym kraju za sprawą m.in. wyjątkowego projektu Queen Symfonicznie, za który zdobyli nagrodę w plebiscycie Energia Kultury) wraz z Hollyłódzką Orkiestrą Filmową oraz parą solistów wystąpi z nowym programem ALE KINO!.
30 WRZEŚNIA 2017

W Krańcoofce

Koncert trzech zespołów TZN Xenna & Obraski & Royal Spirit w klubie Krańcoofka zapowiada się jako energetyczna mieszanka rocka punka i metalu.