Muzyka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Marius Vinati Żółkiewka – wirtuoz gitary, kompozytor o wieloletnim doświadczeniu studyjnym, który jako jedyny z Polski brał udział w edycji
międzynarodowego Guitar Gods Festiwal 2016 organizowango przez Yngwie Malmsteen'a i Steve Vai'a – wystąpi 26 stycznia o g.19 w Kulturze na boku, ul. Kościuszki 4 w Bełchatowie.
26 STYCZNIA 2019

Celińska w Gomunicach

Na scenie Klubu Muzycznego Bogart w Gomunicach 26 stycznia o g. 20 wystąpi Stanisława Celińska.
25 STYCZNIA 2019

Swing w Skierniewicach

Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach zaprasza na pierwszy w nowym roku koncert w ramach Klubu jazzowego SWING. Koncertowi, na prośbę stałych bywalców Klubu, towarzyszyć będzie również jam session!
27 STYCZNIA 2019

Jezioro Łabędzie w Kutnie

Narodowy Balet Kijowski przyjedzie do Kutna z wyjątkowym widowiskiem „Jezioro Łabędzie”, które wystawi 27 stycznia o g. 18 w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie (ul. Jagiełły 9).
25 STYCZNIA 2019

Poliż Jazz w Sieradzu

Kolejny koncert z cyklu "Poliż Jazz" w Sieradzu już 25 stycznia o godz. 18.00. W Sali Koncertowej szkoły muzycznej zagra HeFi Quartet w składzie: Leszek Wiśniowski, Dominik Wania, Tomasz Kupiec, Bartłomiej Staromiejski.
Niezwykła gratka dla miłośników bluesa, jazzu i nie tylko! Już 27 stycznia o godz. 17.00 w filii Tkacz Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Maz. wyjątkowy koncert zagrają BLUESTONES i przyjaciele.
– Michał Urbaniak to swój człowiek. Graliśmy z nim i jego „asami” na Jarmarku Jagiellońskiego w Lublinie. Gdy podczas próby przy skrzypcach pękła mi struna, Urbaniak od razu sięgnął po futerał i chciał mi dać swoją. Później zaprosił nas na koncert do Łodzi. Wystąpiliśmy razem w Klubie Wytwórnia, akurat w moje urodziny. To był najlepszy prezent – mówi ROMAN WOJCIECHOWSKI, uznany skrzypek z regionu opoczyńskiego, zdobywca Nagrody Kolberga i zwycięzca najważniejszych polskich konkursów autentycznej muzyki ludowej.
24 STYCZNIA 2019

Z sentymentem

Alicja Majewska, piosenkarka od lat śpiewająca teksty znakomitych polskich autorów i jej ulubiony kompozytor i pianista Włodzimierz Korcz 24 stycznia przyjadą do Kutna.
24 STYCZNIA 2019 / 25 STYCZNIA 2019

Kolędowanie w ŁDK

Początek roku w Łódzkim Domu Kultury kojarzy się z kolejną edycją Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+”. Tym razem czas na kolędy i pastorałki w wykonaniu seniorów! W Sali Kolumnowej ŁDK 24-25 stycznia usłyszymy solistów, chóry i zespoły z województwa łódzkiego.
W Dobroniu, tradycyjnie jak co roku, organizowany jest Koncert Noworoczny, który odbędzie się 20 stycznia o godz. 16.00, w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Dobroniu, przy ulicy Witosa 1a.