19 LIPCA 2018 - 30 SIERPNIA 2018

LDZ Alternatywa

Po raz kolejny dawne magazyny Karola Scheiblera i Ludwika Grohmana na Księżym Młynie zawibrują od muzyki. LDZ Alternatywa to cykl ośmiu bezpłatnych koncertów w lipcu i sierpniu. W tym roku na program składa się wiele rozmaitych propozycji muzycznych, od dobrego polskiego popu, przez psychodeliczną muzykę avant-rockową po jazzową improwizację.
Festiwal Kapel Ludowych i Folkowych w Bielowicach w tym roku odbędzie się 15 lipca w niedzielne popołudnie o godzinie 16.00, na placu obok świetlicy wiejskiej. W Festiwalu udział wezmą kapele ludowe i folkowe, które zaprezentują polki i oberki opoczyńskie z których słynie nasz region. Będą też inne atrakcje dla dorosłych i dla dzieci.
Przygotować muzyczne przedstawienie i sporo się nauczyć, dobrze się przy tym bawiąc – taki plan udało się zrealizować studentom Akademii Muzycznej w Łodzi. I choć nie w wszystko wyszło idealnie, „Wesołe kumoszki z Windsoru” warto było zobaczyć w dwóch wersjach.
Mateusz Tranda i Paweł Sieradzan zagrają razem w Konstantynowie Łódzkim podczas  wakacyjnego koncertu, który odbędzie się 13 lipca o godz 18.00 na Pl.Kościuszki (skwer przy Tramwaju).
27 LIPCA 2018

Rezerwat w Bełchatowie

Rezerwat – legendarna grupa rockowa zagra 27 lipca w Bełchatowie w Klubie Extraklasa M.W. Publiczność usłyszy kultowe szlagiery sprzed lat, takie jak „Obserwator”, „Zaopiekuj się mną’’, „Parasolki” czy ,,Kocha Ciebie niebo” i nowy bardzo dobry materiał muzyczny, który również jak ich piosenki sprzed lat spotyka się na koncertach z bardzo entuzjastycznym przyjęciem.
“Odessa -Łódź-Nowy Orlean” to tytuł koncertu Pavla Samokhina i jego przyjaciół, który odbędzie się  w Parku Miejskim Aleksandrowa Łódzkiego 8 lipca o godz.16.00.
3 LIPCA 2018 - 28 SIERPNIA 2018

Bach w Łowiczu

Lipiec i sierpień to także czas Międzynarodowego Festiwalu Organowego „Johann Sebastian Bach” w Łowiczu. W tym roku przypada jubileusz trzydziestolecia tego wydarzenia. Koncerty współorganizowane przez Łowicki Ośrodek Kultury i Warszawskie Towarzystwo Muzyczne odbywają się w Warszawie oraz w bazylice katedralnej w Łowiczu.
Przenikanie stylów i kultur, nietypowe zestawienia instrumentów i wykonawców to główne atuty bogatego programu II Letniego Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Muzyka w XVI wiecznej Kolegiacie”, który potrwa do 26 sierpnia w Łasku.
15 LIPCA 2018 - 2 WRZEŚNIA 2018

Muzyka na stulecie

W połowie lipca rusza XI Letni Festiwal w Kolegiacie Wolborskiej. Tegoroczne koncerty organizowane są pod hasłem: „1918-2018. 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości”.
29 LIPCA 2018

Zagrają w Łodzi

Po niezapomnianym koncercie w Gdańsku zespół Scorpions ponownie odwiedzi Polskę. Już 29 lipca 2018 roku w łódzkiej Atlas Arenie publiczność będzie mogła bawić się przy takich przebojach jak: "Rock You Like a Hurricane", "Still Loving You", "Wind of Change", czy "Send Me an Angel".