Rano wstaję, poemat chwalę. Biorę się za słowo jak za chleb. Rzeczywiście tak jak księżyc ludzie znają mnie tylko z jednej, jesiennej strony – tymi słowami Jerzego Harasymowicza Elżbieta Adamiak zadebiutowała na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki i Piosenkarzy Studenckich w Krakowie w 1975 r.
Na pewnej polskiej uczelni odbywały się jazzowe warsztaty z udziałem znakomitych czarnoskórych muzyków. Jeden z nich powiedział do studentów: – Muzyka, którą gracie, pochodzi ze Stanów i jej historię każdy z nas dobrze zna, teraz my chcielibyśmy poznać was i wasze korzenie. Zagrajcie swoją muzykę!
W tym roku wybór jury i publiczności był taki sam. Spośród pięciu nominowanych piosenek za najlepszą uznano „Sypnij ziarnem szczerych słów” – utwór Katarzyny Nosowskiej do filmu Borysa Lankosza „Ziarno prawdy”.
Luxtorpeda  zagrała 10 grudnia w Łódzkim Domu Kultury w wypełnionej po brzegi Sali Kolumnowej. Zespół Roberta Friedricha porwał tłumy mocnym brzmieniem, niebanalnymi tekstami i szczerym przesłaniem.

Od blisko 25 lat uczy gry na gitarze klasycznej, jego wychowankowie zdobyli ponad 200 nagród na konkursach i festiwalach w kraju i za granicą – benefis twórczości gitarowej Mirosława Drożdżowskiego odbył się w Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim.
– Lubię wstawać wcześnie rano, kiedy wszyscy jeszcze śpią i nikt nie przeszkadza. Po nocy budzi się świadomość i jest dobra energia, mogę wtedy pracować. Czasem teksty podkradam tacie – mówi SONIAMIKI, mieszkająca w Łodzi wokalistka i autorka piosenek.
– Gdy oglądam partyturę, wystarcza mi pierwsza strona i wyobrażam sobie, jak to brzmi – mówi ZYGMUNT KRAUZE, kompozytor, pianista, przewodniczący jury Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. Grażyny Bacewicz.
W Łódzkim Centrum Wydarzeń podsumowano pierwszą edycję Songwriter Łódź Festiwalu. Poinformowano też o planach na przyszły rok.
Dyrektor festiwalu Soundedit w oficjalnym oświadczeniu zdementował plotki o przeniesieniu imprezy do Poznania.
AXMusique to projekt, o którym coraz więcej słychać nie tylko na łódzkiej scenie muzycznej. Zespół podąża własną drogą i jest otwarty na eksperymenty w ramach szeroko pojętego elektrorocka. Właśnie pracuje nad kolejnym albumem długogrającym.