Długimi i gromkimi owacjami na stojąco – zarówno po pierwszej, jak i po drugiej części koncertu – publiczność nagrodziła wykonawców finałowego koncertu Rubinstein Piano Festival.
19 LISTOPADA 2017

Bovska w Wytwórni

Bovska, czyli Magda Grabowska-Wacławek, to artystka okrzyknięta jednym z najważniejszych debiutów 2016 roku. Pierwszy nakład jej debiutanckiej płyty "Kaktus", został wyprzedany 2 dni po premierze, a utwory Bovskiej jeszcze przed premierą albumu biły rekordy popularności w Internecie, gdzie dotychczas odtworzono je ponad 10 milionów razy.
Muzyczną bombę energetyczną w polsko-angielskim repertuarze zaprezentował w Wytwórni Tomasz Organek wraz z zespołem. Wokalista urodzony w Suwałkach szalał po scenie z gitarami, które dość często wymieniał. Nazwanie go wulkanem ekspresji nie będzie przesadą.
– My nie napier***amy, my gramy muzykę. Czasami jest wrażenie tego słowa, które pan powiedział, ale to cały czas nie jest to – zareagował Piotr Rogucki na wulgarną prośbę, a właściwie rozkaz jednego z mężczyzn stojących w pobliżu sceny podczas koncertu Comy. 
13 GRUDNIA 2017

Lady Pank w Łodzi

Po sukcesie ogólnopolskiej, akustycznej trasy koncertowej z okazji 35-lecia działalności, zespół Lady Pank wraca do Łodzi - tym razem w tradycyjnym, rockowym wydaniu! Już 13 grudnia legendarna grupa zagra swoje największe przeboje.
Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit 2017 za nami. Były świetne koncerty, szacowni laureaci nagród Człowieka ze Złotym Uchem. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że festiwal się zmienia: coraz mniej w nim producentów.
24 LISTOPADA 2017

Komeda na Cinergii

Koncert w ramach Forum Kina Europejskiego Cinergia - multimedialne widowisko „3 dźwięki Komedy” poświęcone życiu i twórczości Krzysztofa Komedy - fragmenty filmów archiwalnych, zdjęcia i wizualizacje połączone z muzyką na żywo w mistrzowskim wykonaniu.
– Chyba w żadnej innej dziedzinie sztuki nie ma kogoś takiego, jak producent w muzyce. Są marszandzi, agenci, menedżerowie, producenci filmowi (ci zajmują się przede wszystkim kasą i logistyką procesu produkcji), ale nie pełnią takiej roli jak producent muzyczny, który stoi za artystą – twierdzi Maciej Werk, pomysłodawca i dyrektor festiwalu Soundedit, poświęconego twórczości producentów muzycznych, którego dziewiąta edycja odbędzie się w październiku w Łodzi.
Michael Nyman będzie główną gwiazdą tegorocznej 9. Edycji Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit, który odbędzie się w Łodzi w dniach 26-29 października.
Dziwi mnie, że ludzie tak agresywnie reagują na moją twórczość. Mój partner, z którym jestem od 25 lat, mówi wtedy: „kiedy zdejmujesz majtki i wystawiasz gołą pupę, jak możesz się dziwić, że ktoś ci spuszcza lanie” – powiedziała Maria Peszek, aktorka i piosenkarka na spotkaniu „Wewnętrzna emigracja: ratunek czy fałszywa alternatywa?”, które odbyło się podczas Igrzysk Wolności 19 października w Teatrze Nowym w Łodzi.