Muzyka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
24 STYCZNIA 2019

Słowiański Kust

W cyklu czwartkowych koncertów w Fabryce Sztuki pod nazwą #przepraszamy, że w czwartek wystąpi zespół Kust, którego muzyka oparta jest na słowiańskich pieśniach obrzędowych.
Pomimo nie najlepszej pogody frekwencja na świątecznym koncercie przekroczyła wszelkie przewidywania organizatorów.
Miłośnicy poezji śpiewanej w piątkowy wieczór 12 stycznia mogli rozkoszować się prawdziwymi muzyczno-literackimi smakołykami.
Z okazji XXII Dni Judaizmu Symcha Keller zagra koncert specjalny w Sieradzkim Centrum Kultury 20 stycznia o godz. 17. Zespół w eksperymentalnym składzie zagra częściowo nowy repertuar przygotowywany na kolejną płytę.
17 STYCZNIA 2019 / 30 STYCZNIA 2019

Kolędy w ŁDK – koncert przełożony

Łódzkie Stowarzyszenie Muzyczne „Ocalić od Zapomnienia” oraz Łódzki Dom Kultury zapraszają na koncert kolęd międzynarodowych, który został przełożony na 30 stycznia, godz. 19:00 i odbędzie się w Sali Kolumnowej ŁDK. 
Urodzinowy wieczór Zdzisława Szostaka w Studiu Koncertowym im. Henryka Debicha. Weźmie w nim udział między innymi kompozytor Jan Kanty Pawluśkiewicz i krytyk muzyczny Adam Rozlach. Wybitny kompozytor, wieloletni dyrygent Orkiestry Symfonicznej w Filharmonii Łódzkiej oraz pedagog łódzkiej Akademii Muzycznej 13 stycznia obchodził 89. urodziny.
Koncert muzyki kameralnej na wiolonczelę i fortepian. Zabrzmią utwory romantycznego kompozytora Feliksa Mendelssohna-Bartholdy’ego oraz XX-wiecznego twórcy Mieczysława Wajnberga. Zagrają artyści młodego pokolenia: wiolonczelista Wojciech Fudala oraz pianista Michał Rot.
„Wieczór Sowich Piosenek” to propozycja Grzegorza Turnaua (śpiew, fortepian) i Leszka Szczerby (saksofon), którzy wystąpią 25 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Tryb.
do 31 MARCA 2019 / 23 KWIETNIA 2019 - 28 KWIETNIA 2019

Kto wyśpiewa Jonaszka?

Ruszył nabór do II Konkursu Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty organizowanego przez Teatr Muzyczny w Łodzi. Można się zgłaszać do 31 marca. Festiwal odbędzie się w kwietniu.
Kościół Środowisk Twórczych w Łodzi zaprasza na koncert Chóru Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i spotkanie z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem, metropolitą łódzkim.