17 listopada o godz. 19.00 w Kościele pw. św Katarzyny Aleksandryjskiej w Zgierzu odbędzie się koncert chóralny z udziałem: Chóru Mieszanego KOMORNI ZBOR MEGARON (Lublana, Slovenia) oraz Chóru Żeńskiego YOUTH FEMALE CHOIR – MKC (Skopje, Macedonia). Wstęp wolny!
Muzeum w Łowiczu zaprasza na koncert Zespołu Śpiewaczego Ksinzoki „Niematerialne dziedzictwo - pieśni patriotyczne po łowicku”. W programie: promocja publikacji i płyty CD zawierającej pieśni patriotyczne i wojskowe śpiewane w gwarze.
20 LISTOPADA 2018 / 21 LISTOPADA 2018

Soyka. Sonety. Shakespeare w Planetarium

Sonety Williama Shakespeare'a z muzyką Stanisława Soyki, zaśpiewane przez kompozytora zabrzmią w Planetarium EC1 w ramach cyklu Strefa Muzyki. Towarzyszyć im będą animacje i wizualizacje przygotowane przez zespół grafików.
W miniony weekend (3-4 listopada) Leszek Biolik, znany i ceniony muzyk, realizator dźwięku i kompozytor, prowadził w Łódzkim Domu Kultury warsztaty dla młodych muzyków, na które złożyły się wykłady oraz ćwiczenia.
Skierniewiczanie czekają na 16. edycję Festiwalu Muzyki Romantycznej, który odbędzie się 8-11.XI. W programie m.in.: „Pieśni, duety i ballady Stanisława Moniuszki”, występ Atom String Quartet, recital fortepianowy Adama Goździewskiego oraz koncert finałowy Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus (11.X).
Jubileuszowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit odbyła się zgodnie z planem. Statuetki Człowieka ze Złotym Uchem podczas sobotniej gali otrzymali Andrzej Korzyński, Katarzyna Nosowska i Giorgio Moroder.
17 LISTOPADA 2018 - 1 GRUDNIA 2018

AŻ Festiwal - gry wyobraźni

Akademia Muzyczna w Łodzi zaprasza na szóstą edycję AŻ Festiwalu. Program ośmiu koncertów zaplanowanych od 17 listopada do 1 grudnia 2018 roku zdominują dwa wątki: muzyka polska i gry wyobraźni. Podczas inauguracji zostaną wykonane utwory Krzysztofa Pendereckiego i Krzysztofa Olczaka oraz twórców związanych z Łodzią: Olgi Hans, Sławomira Kaczorowskiego i Macieja Kabzy.
17 LISTOPADA 2018 / 18 LISTOPADA 2018

Święto chóralistyki

Łódzki Festiwal Chóralny Cantio Lodziensis odbędzie 17-18 XI w Łódzkim Domu Kultury. Do Łodzi przyjadą 24 chóry i zespoły wokalne m.in. z Warszawy, Poznania, Tych, Sosnowca, Gdyni, Wrocławia, Lublina, a nasz region reprezentować będą chóry młodzieżowe, akademickie oraz stowarzyszenia śpiewacze z Łodzi, Zgierza, Aleksandrowa Łódzkiego, Skierniewic.
17 LISTOPADA 2018

Amadeus w Radomsku

Jubileusz 50-lecia Miejskiego Domu Kultury w Radomsku nadal trwa. Z tej okazji 17 listopada o godz. 18.00 odbędzie się kolejny koncert.
Niedawno w Domu Kultury „Ariadna” odbyło się I Łódzkie Forum Muzyczne JAZGOT. Podczas czterech paneli dyskusyjnych rozmawiano o przygotowaniu się do próby przed koncertem, funkcjonowaniu zespołu i roli menedżera, ochronie praw autorskich, a także o organizacji koncertów.