Jak co roku w Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą wzięli udział reprezentanci regionów województwa łódzkiego. Większość z nich znalazła się w gronie laureatów!
26 PAŹDZIERNIKA 2018 / 27 PAŹDZIERNIKA 2018

Gwiazdy Soundedit

Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit już po raz dziesiąty zaskakuje prawdziwą plejadą gwiazd! Tym razem Łódź odwiedzi twórca i prekursor muzyki tanecznej, wielokrotny zdobywca Oscarów, Grammy i Złotych Globów - Giorgio Moroder! W artystyczny sukurs przyjdzie mu Nosowska, która wystąpi z solowym programem promującym album "Nosowska na tłusto".
Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na Wieczory Taneczne Zespołu Progress – coroczne taneczne podsumowanie działalności grupy, które odbędzie się 23 czerwca o godzinie 19:00, w sali teatralno – widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy.
do 15 WRZEŚNIA 2018

5 MINUT DLA OBERKA

Łódzki Dom Kultury organizuje Ogólnopolski Konkurs Tańca ludowego 5 MINUT DLA OBERKA! Uczestnicy będą mogli zmierzyć się w dwóch kategoriach tanecznych: tradycyjnej dla par autentycznych i stylizowanej dla zespołów tańca ludowego.
Marcin Stańczyk, muzyk i kompozytor pochodzący z Łęczycy będzie ponownie reprezentował Polskę w drugiej edycji programu współpracy między Chinami a 16 krajami Europy Środkowo-Wschodniej.
24 CZERWCA 2018 - 26 SIERPNIA 2018

Muzyka w Aleksandrowie

Podczas wakacji w każdą niedzielę od godz. 16.00 w Aleksandrowie Łódzkim będzie można pobawić się przy dźwiękach świetnej muzyki. Cykl 10 mocno zróżnicowanych koncertów  pn. Muzyczne Lato w Parku zacznie się już 24 czerwca.
Tradycyjną muzykę ludową łączącą motywy polskie i żydowskie zaprezentowała w Łódzkim Domu Kultury warszawska Kapela Niwińskich. Był to materiał z wydanej w zeszłym roku płyty „Czas wesela”. Publiczność nie poprzestała na słuchaniu ciekawych „nut”: młodzi ludzie ruszyli do tańca, bo takie jest podstawowe przeznaczenie wiejskiej muzyki.
Zmarł Dominik Połoński, wirtuoz wiolonczeli, absolwent i wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi. Zwycięzca wielu konkursów, a wśród nich Konkursu im. Tansmana w Łodzi (2000), laureat Paszportu Polityki (2003), członek Polskiej Orkiestry Festiwalowej Krystiana Zimermana. Działał w radzie programowej łódzkiej Fundacji  Instytut Teatralny im. M Hertza. Mąż i ojciec.
W kutnowskim  Centrum Teatru Muzyki i Tańca już po raz piąty odbędzie się Festiwal „Świat muzyki, muzyka świata” w dniach 8-15 VII. Pierwszego dnia organizatorzy zapraszają na wernisaż wystawy fotografii Halszki Wierzbickiej „Ameryka Południowa. Kolory” oraz koncert Karoliny Skrzyńskiej. W kolejnych dniach – na koncerty takich wykonawców jak: Diri Levsky, Joao de Sousa, Hamesh, Jakim Cudem, Madrugada i Kapela Timingeriu (na zamknięcie festiwalu).
31 SIERPNIA 2018

Oreada w Chacie

Zespół Oreada pochodzi z Piotrkowa Trybunalskiego,swoje brzmienia określa słowem FolkOFF. Inspirowanym kulturą ludową tekstom towarzyszą oryginalne i nowoczesne aranżacje oraz szczere emocje. Muzyka OREADY ma w sobie coś pierwotnego, a swoją naturalną prawdziwością pozytywnie oddziałuje na słuchaczy.