Rumuński muzyk Andrei Ioniță, uznawany za jednego z najwybitniejszych wiolonczelistów na świecie, pojawi się w piątek 7 września w Akademii Muzycznej na próbie, aby wraz z łódzką Orkiestrą Smyczkową PRIMUZ przygotować XVIII-wieczny repertuar koncertu wiolonczelowego Carla Philippa Emanuela Bacha i Józefa Haydna.
27 PAŹDZIERNIKA 2018

Koncert PIANO.PL

W gmachu Filharmonii Łódzkiej odbędzie się koncert charytatywny projektu PIANO.PL, powstałego z inicjatywy Doroty Miśkiewicz, która zaprosiła do współpracy wybitnych polskich pianistów takich jak Włodzimierz Nahorny, Andrzej Jagodziński czy Michał Tokaj.
WYWIAD O tym, czym dla niego jest twórczość Gainsbourga i jak przebiegała praca nad przygotowaniem repertuaru koncertu opowiada Daniel Bloom, twórca muzyki elektronicznej, kompozytor ścieżek dźwiękowych do filmów brata – Jacka Borcucha oraz autor płyty „Lovely Fear”, na której zaśpiewali Tomek Makowiecki, Gaba Kulka i Mela Koteluk.
„Z Wiednia do Paryża i Budapesztu” -  koncert operetkowy usłyszymy 26 sierpnia podczas Letniego Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Muzyka w XVI-wiecznej kolegiacie – Przenikanie” w Łasku, organizowanego przez Centrum Idei ku Humanizmowi.
„Słońce zamknięte w dźwiękach Południa”to koncert, który usłyszymy 19 sierpnia podczas Letniego Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Muzyka w XVI-wiecznej kolegiacie – Przenikanie” w Łasku, organizowanego przez Centrum Idei ku Humanizmowi.
"Gdy piosenka szła do wojska” to tytuł koncertu, który usłyszymy 12 sierpnia podczas Letniego Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Muzyka w XVI-wiecznej kolegiacie – Przenikanie” w Łasku, organizowanego przez Centrum Idei ku Humanizmowi.
W ramach Letniego Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Muzyka w XVI-wiecznej kolegiacie – Przenikanie” w Łasku, organizowanego przez Centrum Idei ku Humanizmowi 5 sierpnia odbędzie się koncert "TANGA ŚWIATA”
29 WRZEŚNIA 2018

Wieczór z Carmen w Sieradzu

Hiszpański Wieczór z Carmen to podróż po słonecznej Sewilii przy dźwiękach najsłynniejszej opery świata. Nie zabraknie także andaluzyjskich tańców i słynnych, popisowych Zarzuel.
„Organy i pieśń w przestrzeni sacrum” to kolejny koncert w ramach Letniego Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Muzyka w XVI-wiecznej kolegiacie – Przenikanie” w Łasku, organizowanego przez Centrum Idei ku Humanizmowi
„Przeboje Muzyki Oratoryjnej” usłyszymy 22 lipca podczas Letniego Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Muzyka w XVI-wiecznej kolegiacie – Przenikanie” w Łasku, organizowanego przez Centrum Idei ku Humanizmowi.