26 LISTOPADA 2017

GWIEZDNE WOJNY KONCERTOWO

Gwiezdne Wojny Koncertowo to multimedialne show w wykonaniu Hollyłódzkiej Orkiestry Filmowej i orkiestry Alla Vienna, pod dyrekcją Jana Niedźwieckiego.
28 WRZEŚNIA 2017

Percival powraca

WILD HUNT LIVE - niepowtarzalne widowisko zespołu Percival zawita we wrześniu do Wytwórni. Zespół ten jest doskonale znany wśród miłośników gier i słowiańskiej kultury – to bowiem Percival współtworzył ścieżkę dźwiękową do kultowej, znanej na całym świecie gry "The Witcher 3: Wild Hunt" ("Wiedźmin 3: Dziki Gon").
„Dobrze, że znam twoje życie, jak dobrze, że ty mnie znasz. Wierzę najbardziej w nas…” – śpiewa Soniamiki na płycie „Federico”, a ja nie mogę oprzeć się wrażeniu, że to wyznanie pasuje tylko do kobiety spełnionej i po uszy zakochanej w nietuzinkowym mężczyźnie.
Nareszcie - chciałoby się zakrzyknąć po dwóch premierowych koncertach Altberg Ensemble. Nareszcie Łódź ma zespół muzyki dawnej grający na historycznych instrumentach. Zespół, z którego możemy być dumni.
We wrześniu 2017 r. ukaże się płyta łódzkiej Grohman Orchestry pt. „Klasyka polskiej rozrywki”. Znalazły się na niej utwory grup: Maanam, Lombard, Perfect, Skaldowie, Dżem, a także Czesława Niemena, Marka Grechuty, Maryli Rodowicz i Mieczysława Fogga.
W 2017 roku przypada 120. rocznica urodzin Aleksandra Tansmana – łódzkiego kompozytora i pianisty, „obywatela świata”, który mimo błyskotliwej międzynarodowej kariery pozostawał przez dekady twórcą nieco w Polsce zapomnianym i niedocenianym.
„Transatlantyk” kojarzony jest przede wszystkim jako międzynarodowa impreza filmowa, jednak pozostałymi filarami, na których opiera się jego idea (jak deklarują organizatorzy), są muzyka oraz edukacja i działania branżowe. W programie znaleźć można zatem kilka wydarzeń okołomuzycznych, w tym dwa konkursy.
Środek miasta, Stare Polesie, z podwórka między uliczkami, wśród kamienic słychać śpiew. Wprawne ucho od razu usłyszy melodie pradawnych pieśni, może nawet rozróżni język śpiewania: polski, białoruski, ukraiński... A niejeden przechodzień zatrzyma się trafiony nagłym przypływem melancholii i tęsknotą za światem, którego już nie ma.
Zespół Grochocki_Odorowicz ze Zgierza zdobył Grand Prix 20. Konkursu Muzyki Folkowej "Nowa Tradycja". Kolejne miejsca przypadły kapelom Burónka i Niewte. Ponadto wyróżniono Kapelę z Innej Struny, Mitomanów oraz Skład Niearchaiczny.
KONKURS zakończony! Zwycięzcy wraz z osobami towarzyszącymi idą na wybrany KONCERT LETNIEJ AKADEMII JAZZU! Życzymy niezapomnianych wrażeń!