Artur Andrus, Anita Lipnicka, Etnos Ensemble, Młynarski Plays Młynarski, Kuba Stankiewicz, L.Stadt, Tromb Quartet i Marcin Wyrostek. To tylko kilku artystów, którzy zagrają podczas tegorocznych "Kolorów Polski". Właśnie poznaliśmy program 19. Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej. Na festiwalowej mapie znajdą się nowe miejsca.
Czerwiec w Miejskim Domu Kultury w Radomsku pełen jest atrakcji. Jedną z nich jest spotkanie z muzykiem Łukaszem Komalą. Rozmowa i koncert tego uzdolnionego artysty odbędzie się w ramach Salonu Sztuki już 16 czerwca o godz. 17.00.
Roześmiana grupa dzieci w zaaranżowanej na scenie indiańskiej wiosce sprawdza, czy łuk był pierwowzorem harfy, uczniowie ze szkoły podstawowej próbują sił w grze na perkusji, a niemowlaki na kolanach rodziców wysłuchują melodii kołysanek – w najmłodszym wieku otwierają się wszystkie muzyczne bramy.
Dwie sławy operowego świata na jednej scenie – solo oraz w duecie. 27 maja w Filharmonii Łódzkiej zaśpiewali: Mariusz Kwiecień, baryton występujący w londyńskiej Covent Garden, monachijskiej Bayerische Staatsoper czy nowojorskiej Metropolitan Opera oraz Joanna Woś, primadonna Teatru Wielkiego w Łodzi.
Trwa nabór do udziału w Transatlantyk Instant Composition Contest™ (TICC), który odbywa się podczas festiwalu Transatlantyk (w tym roku w Łodzi od 13 do 20 lipca). To jedyny na świecie konkurs symultanicznej kompozycji, czyli improwizacji synchronicznej do obrazu! Zgłoszenia przyjmowane są do 13 lipca.
Zwycięzcy plebiscytu Armatka Kultury po raz pierwszy zagrają w Łodzi. Altberg Ensemble wystąpi w Kościele Środowisk Twórczych. W programie: utwory Haendla. Vivaldiego, Fascha, Graupnera i Lulllego.
Tegoroczną edycję festiwalu Łódź Czterech Kultur rozpocznie 9 września koncert „Serge Gainsbourg. Piosenki”. Autorami nowej interpretacji twórczości francuskiego barda będą Daniel Bloom i Bartosz Szczęsny.
26 PAŹDZIERNIKA 2018

The Opposition na Soundedit

Legenda zimnej fali na Festiwalu Soundedit! The Opposition przerywa ciszę wydając nowy album "Somewhere in Between". Na płycie znajduje się jedenaście premierowych piosenek, a do składu dołączył nowy basista - Bernard Husbands.
– Uczyliśmy się tej muzyki dogłębnie, starając się dotrzeć do korzeni. Nie było tak, że parę temacików ludowych przerabiamy na alternatywę. W tym, co gramy, cały czas miał być autentyczny puls oberkowy – mówi gitarzysta jazzowy MAREK KĄDZIELA z zespołu Odpoczno. W marcu ukazała się ich debiutancka płyta z muzyką opoczyńską.
Łódzki Dom Kultury zaprasza do udziału w I Wojewódzkim Festiwalu Muzyczne Portety poświęconemu życiu i twórczości Bogusława Meca. To projekt, którego ideą jest chęć popularyzacji wybitnych artystów estrady pochodzących z Łodzi i województwa łódzkiego.