Premiera płyty CD z muzyką baletową Aleksandra Tansmana! Płyta weszła właśnie do sprzedaży w Polsce.Wykorzystany materiał został zarejestrowany w ramach Tansman Festival we współpracy z Polskim Radiem.
Androidy są wśród nas? Może na to wskazywać dziewczyna w masce, ubrana w seksowny kostium i „konwulsyjnie” tańcząca do dźwięków syntezatora z laptopa obsługiwanego przez zamaskowanego mężczyznę.
– Czasem kombinujemy: co tu zrobić, żeby nasze nowe płyty trzymały poziom, ale dochodzimy do wniosku, że trzeba robić tak, jak czujemy. Chcemy być sobą. Ta myśl obowiązuje – mówią PIOTR URBANEK i JACEK KRZAKLEWSKI, basista i gitarzysta zespołu Perfect.
– W piekle byłem na pewno, ale nie wiem, czy każdemu nie jest po drodze przez piekło, myślę że każdemu. Ja z tego piekła cofnąłem się do życia, dzięki czemu w tej chwili siedzimy tutaj i rozmawiamy – mówi MAREK DYJAK, kompozytor i wokalista.
Marta Ziółek, choreografka i performerka związana z niezależną grupą artystyczną Komuna Warszawa pokazała 13 marca w Łódzkim Domu Kultury performance „Zrób siebie”.
– Cały koncert czekam, żeby to powiedzieć, teraz Łódź wpłynie na „Szerokie wody”! – wykrzyczał Łukasz Mróz, publiczności znany jako Mrozu, i wykonał ostatnią piosenkę ze swojej nowego albumu „Zew”.
„Antologia Polskiej Muzyki Elektronicznej”, która ukazała się dzięki Narodowemu Centrum Kultury, to wyjątkowa publikacja  podsumowująca dokonania polskich pionierów muzyki elektronicznej. 
Łódzki zespół Vermis został zwycięzcą New York Festiwal, który zakończył się 22 lutego. Muzycy stworzyli na scenie prawdziwe show, którego głównym aktorem był Greg Ramirez Garcia, wyróżniony dodatkowo tytułem najlepszego wokalisty. 
Muzyka jest jedna i może być piękna niezależnie od tego, czy wykonuje ją orkiestra symfoniczna, kombo jazzowe czy zespół rockowy. Udowodnił to niezwykły koncert Orkiestry Smyczkowej PRIMUZ z Akademii Muzycznej w Łodzi, złożony z utworów muzyki rockowej w aranżacjach Wojciecha Lemańskiego.
– Uświadomiłem sobie, że jest potrzeba analogowego spotykania się z ludźmi, a nie tylko klikania lajków i udawania, że jesteśmy, podczas gdy tak naprawdę nas nie ma – mówi MARCIN PRYT, pomysłodawca i organizator cyklu Kosmopolitania.