Łódzki zespół Odpoczno wydaje debiutancki album. Premiera 8 marca 2018 r. Muzyka, którą gra grupa, sięga głęboko do źródeł, ale słychać w niej także dźwięki współczesnego świata.
W niezwykle mroźny lutowy wieczór do Łódzkiego Domu Kultury zawitała Grażyna Łobaszewska wraz z zespołem Ajagore, z którym współpracuje już od ponad jedenastu lat. Wspólnymi siłami postanowili rozgrzać przemarzniętych łodzian. Udało im się to perfekcyjnie.
Jeżeli komuś się wydawało, że Anita Lipnicka najlepsze lata kariery ma już za sobą, to był w poważnym błędzie. Urodzona w Piotrkowie Trybunalskim piosenkarka przeżywa drugą młodość, zarówno prywatnie, jak i artystycznie. Udowodniła to podczas czwartkowego koncertu w Wytwórni.
W latach 2016-2017 Marcin Stańczyk, pochodzący z Łęczycy łódzki kompozytor, reprezentował Polskę w programie „16+1”, obejmującym współpracę gospodarczą, handlową i kulturalną między Chinami a 16 krajami Europy Środkowo-Wschodniej. Przed powrotem do kraju poprosiliśmy go o podzielenie się doświadczeniami w kontakcie z kulturą tak odmienną od europejskiej.
W ramach projektu Przystanek 60+ Kolędy i Pastorałki do Łódzkiego Domu Kultury przyjechało ponad 500 seniorów z całego województwa łódzkiego.
W kategorii zespoły zwyciężył zespół śpiewaczy z Łowicza - "Ksinzoki", zaś najlepszym chórem okazały się dwa zespoły ex aequo: Chór Nauczycielski​ z Łodzi oraz Chór miejski "Artis Gaudium" z Tomaszowa Mazowieckiego.
Prawidłowa odpowiedź: Debiutancka płyta zespołu Chłopcy kontra Basia nosi tytuł: "Oj tak!". Gratulujemy pierwszej osobie, która wysłała do nas e-mail z prawidłową odpowiedzią i wygrała bilety na koncert zespołu Chłopcy Kontra Basia, który odbędzie się 27 stycznia o g. 19:00 w łódzkim klubie Format w Art_Inkubatorze (Tymienieckiego 3).
Łódzki Dom Kultury już przygotowuje się do nowego sezonu Festiwalu Rockowanie 2018, a my przedstawiamy odkrycie ostatniej edycji – zespół The Gentleman, który w 2017 roku zajął III miejsce w finale ogólnopolskich eliminacji. To nie lada osiągnięcie, zważywszy na silną konkurencję festiwalową i bardzo młody wiek „dżentelmenów”, z których najstarsi nie przekroczyli dwudziestki.
Lemon Dog to zespół grający rockowe piosenki w stylu grunge i indie. Żywiołowe brzmienie gitar i perkusji dobrze łączy się z głosem Marcina Molendy. Kapela nie koncertuje dla sławy i pieniędzy, a dla satysfakcji własnej i swoich fanów. Po pięcioletniej przerwie powróci na scenę 20 stycznia, w swoim historycznym składzie, w którym zaczynała występy w 2006 roku.
Coro Desico to kameralny chór, który od kwietnia 2016 roku działa przy Centrum idei „Ku Demokracji” w Piotrkowie Trybunalskim. Mimo bliskiego sąsiedztwa Kościoła Akademickiego Panien Dominikanek i częstych występów w jego murach, chór ma świecki charakter.
13 stycznia przy ul. Piotrkowskiej została odsłonięta mosiężna płyta dedykowana jednemu z najwybitniejszych polskich dyrygentów i kompozytorów - Zdzisławowi Szostakowi.