17 WRZEŚNIA 2018

Muzyczny Przystanek 60+

Łódzki Dom Kultury, w ramach XIII Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dojrzałej Przystanek 60+, zaprasza wszystkich młodych duchem i aktywnych artystów seniorów do udziału w kolejnym konkursie w kategorii MUZYKA, który odbędzie się w Łódzkim Domu Kultury w dniu 17 września 2018 r.
1 WRZEŚNIA 2018 - 23 WRZEŚNIA 2018

Fortepiany wolności

Ten unikatowy projekt to dziesięć muzycznych zdarzeń zorganizowanych z okazji stulecia odzyskania niepodległości. Dziesięciu świetnych pianistów, dziesięciu wybitnych kompozytorów i dziesięć okazji, aby posłuchać najlepszej polskiej muzyki fortepianowej minionego stulecia w przestrzeni publicznej w Łodzi.
Erotyczne, odważne teksty Serge'a Gainsbourga zostaną zinterpretowane na nowo – w festiwalowym koncercie Festiwalu Łódź Czterech Kultur. Trwają przygotowania do niego. Repertuar został dobrany tak, by pokazać wszystkie etapy twórczości artysty.
Gwiazdą IX edycji "Koncertu u Zbyszka na podwórku" 2 września będzie Krystyna Janda, która wystąpi z koncertem "Piosenki z teatru".
Kolejny letni koncert w Parku Miejskim w Aleksandrowie Łódzkim to sentymentalna podróż do Włoch. Największe, niezapomniane przeboje  zaśpiewa włoski wokalista Alberto Amati. Usłyszymy melodie, które  kiedyś nuciła cała Polska: Mamma Maria, Felicita, Mambo Italiano, Volare i wiele innych, nieśmiertelnych utworów. Koncert organizuje Partnerstwo na Rzecz Aleksandrowa Łódzkiego.
The Orb wystąpi podczas 10. edycji Festiwalu Soundedit. Zagrają 25 października w łódzkim klubie Wytwórnia poprzedzając występ Orbital.
Rockowanie w nowej formule! Warsztaty wokalne i instrumentalne, adresowane do zespołów rockowych z województwa łódzkiego, zakończone konkursem poświęconym twórczości Roberta Brylewskiego. Do poprowadzenia zajęć z muzykami zaproszono m.in. Marysię Sadowską, Krzysztofa Ścierańskiego, Leszka Biolika, Marka Piekarczyka. Zgłoszenia do końca sierpnia.
„Muzyka zaklęta w drewnie” to tytuł kolejnego koncertu 19. Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej „KOLORY POLSKI”  – 4 sierpnia na scenie leśnej w Arboretum SGGW w Rogowie wystąpii Kraków Street Band.


Dzieci i młodzież z Opoczna będą miały możliwość pochwalić się muzycznymi talentami i spróbować swoich sił na scenie. We wrześniu rusza „Vocalomania – warsztaty wokalne dla dzieci i młodzieży” – projekt przygotowany przez Miejski Dom Kultury w Opocznie we współorganizacji z Łódzkim Domem Kultury.
Szansą na poszerzenie muzycznych horyzontów będzie spotkanie z artystami związanymi z nurtem szeroko pojętej alternatywy. 11 sierpnia w ramach czwartej edycji Ł Festiwalu w scenerii dziedzińca Łowickiego Ośrodka Kultury poznamy m.in. duet hiphopowy Syny tworzony przez producenta 1988 i rapera Roberta Piernikowskiego.