“Odessa -Łódź-Nowy Orlean” to tytuł koncertu Pavla Samokhina i jego przyjaciół, który odbędzie się  w Parku Miejskim Aleksandrowa Łódzkiego 8 lipca o godz.16.00.
Przenikanie stylów i kultur, nietypowe zestawienia instrumentów i wykonawców to główne atuty bogatego programu II Letniego Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Muzyka w XVI wiecznej Kolegiacie”, który potrwa do 26 sierpnia w Łasku.
Jak co roku w Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą wzięli udział reprezentanci regionów województwa łódzkiego. Większość z nich znalazła się w gronie laureatów!
26 PAŹDZIERNIKA 2018 / 27 PAŹDZIERNIKA 2018

Gwiazdy Soundedit

Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit już po raz dziesiąty zaskakuje prawdziwą plejadą gwiazd! Tym razem Łódź odwiedzi twórca i prekursor muzyki tanecznej, wielokrotny zdobywca Oscarów, Grammy i Złotych Globów - Giorgio Moroder! W artystyczny sukurs przyjdzie mu Nosowska, która wystąpi z solowym programem promującym album "Nosowska na tłusto".
Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na Wieczory Taneczne Zespołu Progress – coroczne taneczne podsumowanie działalności grupy, które odbędzie się 23 czerwca o godzinie 19:00, w sali teatralno – widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy.
Marcin Stańczyk, muzyk i kompozytor pochodzący z Łęczycy będzie ponownie reprezentował Polskę w drugiej edycji programu współpracy między Chinami a 16 krajami Europy Środkowo-Wschodniej.
Tradycyjną muzykę ludową łączącą motywy polskie i żydowskie zaprezentowała w Łódzkim Domu Kultury warszawska Kapela Niwińskich. Był to materiał z wydanej w zeszłym roku płyty „Czas wesela”. Publiczność nie poprzestała na słuchaniu ciekawych „nut”: młodzi ludzie ruszyli do tańca, bo takie jest podstawowe przeznaczenie wiejskiej muzyki.
Zmarł Dominik Połoński, wirtuoz wiolonczeli, absolwent i wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi. Zwycięzca wielu konkursów, a wśród nich Konkursu im. Tansmana w Łodzi (2000), laureat Paszportu Polityki (2003), członek Polskiej Orkiestry Festiwalowej Krystiana Zimermana. Działał w radzie programowej łódzkiej Fundacji  Instytut Teatralny im. M Hertza. Mąż i ojciec.
W kutnowskim  Centrum Teatru Muzyki i Tańca już po raz piąty odbędzie się Festiwal „Świat muzyki, muzyka świata” w dniach 8-15 VII. Pierwszego dnia organizatorzy zapraszają na wernisaż wystawy fotografii Halszki Wierzbickiej „Ameryka Południowa. Kolory” oraz koncert Karoliny Skrzyńskiej. W kolejnych dniach – na koncerty takich wykonawców jak: Diri Levsky, Joao de Sousa, Hamesh, Jakim Cudem, Madrugada i Kapela Timingeriu (na zamknięcie festiwalu).
– Wszystkie moje piosenki są na YouYubie, a jedno z wykonań „Nie liczę godzin i lat” ma ponad 30 milionów odsłon, obserwuję, że każdego dnia jest po kilka tysięcy odtworzeń, więc ludzie nadal chcą tego słuchać – mówi Andrzej Rybiński, wybitny polski piosenkarz i muzyk, a także aranżer i kompozytor, który wraz z synem Kacprem wystąpił podczas finału „Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dojrzałej Przystanek 60 +  – fotografia i literatura" w Łódzkim Domu Kultury.