WYWIAD O tym, czym dla niego jest twórczość Gainsbourga i jak przebiegała praca nad przygotowaniem repertuaru koncertu opowiada Daniel Bloom, twórca muzyki elektronicznej, kompozytor ścieżek dźwiękowych do filmów brata – Jacka Borcucha oraz autor płyty „Lovely Fear”, na której zaśpiewali Tomek Makowiecki, Gaba Kulka i Mela Koteluk.
„Z Wiednia do Paryża i Budapesztu” -  koncert operetkowy usłyszymy 26 sierpnia podczas Letniego Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Muzyka w XVI-wiecznej kolegiacie – Przenikanie” w Łasku, organizowanego przez Centrum Idei ku Humanizmowi.
„Słońce zamknięte w dźwiękach Południa”to koncert, który usłyszymy 19 sierpnia podczas Letniego Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Muzyka w XVI-wiecznej kolegiacie – Przenikanie” w Łasku, organizowanego przez Centrum Idei ku Humanizmowi.
"Gdy piosenka szła do wojska” to tytuł koncertu, który usłyszymy 12 sierpnia podczas Letniego Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Muzyka w XVI-wiecznej kolegiacie – Przenikanie” w Łasku, organizowanego przez Centrum Idei ku Humanizmowi.
W ramach Letniego Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Muzyka w XVI-wiecznej kolegiacie – Przenikanie” w Łasku, organizowanego przez Centrum Idei ku Humanizmowi 5 sierpnia odbędzie się koncert "TANGA ŚWIATA”
„Organy i pieśń w przestrzeni sacrum” to kolejny koncert w ramach Letniego Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Muzyka w XVI-wiecznej kolegiacie – Przenikanie” w Łasku, organizowanego przez Centrum Idei ku Humanizmowi
„Przeboje Muzyki Oratoryjnej” usłyszymy 22 lipca podczas Letniego Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Muzyka w XVI-wiecznej kolegiacie – Przenikanie” w Łasku, organizowanego przez Centrum Idei ku Humanizmowi.
W ramach Letniego Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Muzyka w XVI-wiecznej kolegiacie – Przenikanie” w Łasku, organizowanego przez Centrum Idei ku Humanizmowi 15 lipca odbędzie się koncert „Muzyka Klezmerska  z różnych epok i stron świata”.
Podczas drugiego koncertu Letniego Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Muzyka w XVI-wiecznej kolegiacie – Przenikanie” w Łasku usłyszymy muzyke z Chin rodem.


Druga edycja Letniego Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Muzyka w XVI-wiecznej kolegiacie – Przenikanie” w Łasku, organizowanego przez Centrum Idei ku Humanizmowi zapowiada się niezwykle interesująco.