od 27 LIPCA 2018 / 29 LIPCA 2018 - 29 LIPCA 2018

Święto Łodzi - święto muzyki

Główną atrakcją 595. Urodzin Łodzi będą koncerty na Placu Wolności i w Manufakturze. Charyzmatyczni wokaliści, elektryzujące osobowości na scenie z doskonałym kontaktem z publicznością to gwarancja niezapomnianego wydarzenia. Gwiazda tego wyjątkowego weekendu to Róisín Murphy z Moloko.
Łódzkie Stowarzyszenie Muzyczne „Ocalić od zapomnienia” 24 lipca. podpisało z Łódzkim Domem Kultury porozumienie o współpracy w zakresie popularyzacji polskiej muzyki rozrywkowej.
Każdy z uczestników Transatlantyk Instant Composition Contest ogląda za kulisami film, by po chwili, już przed publicznością, wykonać do niego muzykę na fortepianie. Nie ma czasu na dłuższe zastanowienie czy tym bardziej na zapisanie swoich pomysłów, trzeba kierować się impulsem i wyobraźnią.
Transatlantyk Festival to nie tylko filmy, ale także świetna muzyka. Podczas imprezy prapremierę swojej nowej płyty zaprezentuje grupa Tęskno.
Festiwal Kapel Ludowych i Folkowych w Bielowicach w tym roku odbędzie się 15 lipca w niedzielne popołudnie o godzinie 16.00, na placu obok świetlicy wiejskiej. W Festiwalu udział wezmą kapele ludowe i folkowe, które zaprezentują polki i oberki opoczyńskie z których słynie nasz region. Będą też inne atrakcje dla dorosłych i dla dzieci.
Przygotować muzyczne przedstawienie i sporo się nauczyć, dobrze się przy tym bawiąc – taki plan udało się zrealizować studentom Akademii Muzycznej w Łodzi. I choć nie w wszystko wyszło idealnie, „Wesołe kumoszki z Windsoru” warto było zobaczyć w dwóch wersjach.
Mateusz Tranda i Paweł Sieradzan zagrają razem w Konstantynowie Łódzkim podczas  wakacyjnego koncertu, który odbędzie się 13 lipca o godz 18.00 na Pl.Kościuszki (skwer przy Tramwaju).
“Odessa -Łódź-Nowy Orlean” to tytuł koncertu Pavla Samokhina i jego przyjaciół, który odbędzie się  w Parku Miejskim Aleksandrowa Łódzkiego 8 lipca o godz.16.00.
Przenikanie stylów i kultur, nietypowe zestawienia instrumentów i wykonawców to główne atuty bogatego programu II Letniego Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Muzyka w XVI wiecznej Kolegiacie”, który potrwa do 26 sierpnia w Łasku.
Jak co roku w Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą wzięli udział reprezentanci regionów województwa łódzkiego. Większość z nich znalazła się w gronie laureatów!