Troje uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Tomaszowie Mazowieckim odniosło sukces na IV Ogólnopolskim Kolędowym Konkursie Gitarowym, który się odbył w Bystrzycy Kłodzkiej. Anita Drożdżowska (10 lat) została laureatką Nagrody Głównej.
W ostatni czwartkowy wieczór 2016 roku w klubie DOM zebrali się fani Kosmopolitanii. Przybyli, zaproszeni przez Marcina Pryta, który od sześciu lat organizuje ten cykl multikulturowych imprez.
– Naszym obowiązkiem jest pokazywać dzieła zapomniane, choćby po to, żeby dać publiczności i krytykom możliwość ich oceny. Cieszę się, że premiery dzieł Tansmana odbywają się w mieście urodzenia kompozytora – mówi dyrygent ŁUKASZ BOROWICZ.
10-letnia Anita Drożdżowska z Wolborza zdobyła pierwsze miejsce i uzyskała najwięcej punktów podczas Regionalnych Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej Uczniów Szkół Muzycznych I st., które odbyły się w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Brzezinach. 
Psychocukier nagrywa piątą płytę! To dobra wiadomość dla fanów, którzy prawie trzy lata czekają na nowy materiał. Zespół zapowiada, że album będzie zupełnie inny od poprzednich
Zbigniew Macias, znany solista operowy i musicalowy, dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego w Łodzi, wydał płytę z piosenkami: „… nie zapomnisz mnie – Zbigniew Macias od Bodo do Sinatry”.
Przeboje Queen wciąż budzą największe emocje – potwierdził to koncert w Atlas Arenie. Było orkiestrowe bogactwo i rockowe mocne uderzenie, partie operowe, występy gwiazd estrady, wspólne śpiewy i damska bielizna lecąca na scenę. Był Freddie Mercury – jak żywy.
Podczas koncertu w kawalerce przy ul. Pogonowskiego wystąpił niemiecki artysta Peter Piek. Wybierając się tam, byłem ciekaw, czy coś się zmieniło od ostatniego razu. Wszystko na pozór wyglądało jak zwykle. Tym razem jednak na widowni pojawiło się... niemowlę!
BARTEK BOROWICZ dwa lata temu wpadł na pomysł organizowania koncertów w łódzkim mieszkaniu. Swój projekt nazwał „House Gigs Pogonka”. W zeszłym roku przedsięwzięcie zostało wyróżnione przez mieszkańców miasta w plebiscycie „Punkt dla Łodzi”.
– W „Metropolis” pierwszy raz odczułam, jak długa może być fraza. Pomogło mi to, poczułam się wolna i teraz także w operze pozwalam sobie na więcej, inaczej buduję frazy – mówi mezzosopranistka AGNIESZKA MAKÓWKA.