– Od kiedy zacząłem śpiewać tę piosenkę na koncertach, pojawiły się również dziewczyny, wcześniej przychodzili sami faceci – zażartował podczas koncertu w Wytwórni Ray Wilson i wykonał „Follow You Follow Me”, przebój zespołu Genesis z 1978 roku.
Rebelové to kameralny chór żeński, który pomimo że istnieje dopiero od 2013 roku, to już zdążył zaskarbić sobie sympatię licznych fanów. Na frekwencję podczas koncertów w Łodzi i regionie chórzystki nie mogą narzekać. 
W wypełnionej po brzegi sali Wytwórni zespół LemON przywitał się z publicznością tytułową piosenką ze swojego nowego albumu „Tu”, który miał premierę 24 marca. – Jak ktoś chce usłyszeć dzisiaj „Scarlett”, to może iść od razu do baru – zapowiedział na wstępie Igor Herbut.
Dzięki wsparciu Ministra nagrana zostanie płyta z koncertami skrzypcowymi teścia Artura Rubinsteina, orkiestra wzbogaci się o dwa nowe instrumenty, a Dziecięcy Uniwersytet Artystyczny rozwinie skrzydła.
Koncert zaczął się od polityki: – Witam wszystkich i od razu przepraszam za naszego prezydenta – tak amerykańska gitarzystka Jennifer Batten, w żartobliwy sposób wyraziła dezaprobatę wobec elekcji Donalda Trumpa. Potem skupiła się już na grze.
Jednym z dwóch głównych wydarzeń tegorocznego Festiwalu Łódź Czterech Kultur ma być koncert, w którym dwanaście wokalistek śpiewać będzie utwory Leonarda Cohena. Zmieniło się też logo festiwalu.
Premiera płyty CD z muzyką baletową Aleksandra Tansmana! Płyta weszła właśnie do sprzedaży w Polsce.Wykorzystany materiał został zarejestrowany w ramach Tansman Festival we współpracy z Polskim Radiem.
Androidy są wśród nas? Może na to wskazywać dziewczyna w masce, ubrana w seksowny kostium i „konwulsyjnie” tańcząca do dźwięków syntezatora z laptopa obsługiwanego przez zamaskowanego mężczyznę.
– Czasem kombinujemy: co tu zrobić, żeby nasze nowe płyty trzymały poziom, ale dochodzimy do wniosku, że trzeba robić tak, jak czujemy. Chcemy być sobą. Ta myśl obowiązuje – mówią PIOTR URBANEK i JACEK KRZAKLEWSKI, basista i gitarzysta zespołu Perfect.
– W piekle byłem na pewno, ale nie wiem, czy każdemu nie jest po drodze przez piekło, myślę że każdemu. Ja z tego piekła cofnąłem się do życia, dzięki czemu w tej chwili siedzimy tutaj i rozmawiamy – mówi MAREK DYJAK, kompozytor i wokalista.