Muzyka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Chór Nauczycielski z Łodzi oraz Małgorzata Seide zostali zwycięzcami muzycznego XIII Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+”   zorganizowanego przez Łódzki Dom Kultury.
Na prośbę uczestników Ogólnopolskiego Konkursu „5 minut dla oberka” Łódzki Dom Kultury przedłuża termin nadsyłania zgłoszeń do 25 września 2018 roku. Uczestnicy konkursu będą mogli zmierzyć się w dwóch kategoriach tanecznych: tradycyjnej dla par autentycznych i stylizowanej dla zespołów tańca ludowego. Na zwycięzców czekać będą atrakcyjne nagrody finansowe.
W dniach 7-8 września w Filharmonii Szczecińskiej odbywał się IV Turniej Muzyków Prawdziwych, w którym udział wzięło 230 uczestników z całej Polski: śpiewacy, instrumentaliści, kapele, zespoły śpiewacze, tancerze i gawędziarze. Reprezentacja województwa łódzkiego zdobyła sześć nagród!
Rumuński muzyk Andrei Ioniță, uznawany za jednego z najwybitniejszych wiolonczelistów na świecie, pojawi się w piątek 7 września w Akademii Muzycznej na próbie, aby wraz z łódzką Orkiestrą Smyczkową PRIMUZ przygotować XVIII-wieczny repertuar koncertu wiolonczelowego Carla Philippa Emanuela Bacha i Józefa Haydna.
WYWIAD O tym, czym dla niego jest twórczość Gainsbourga i jak przebiegała praca nad przygotowaniem repertuaru koncertu opowiada Daniel Bloom, twórca muzyki elektronicznej, kompozytor ścieżek dźwiękowych do filmów brata – Jacka Borcucha oraz autor płyty „Lovely Fear”, na której zaśpiewali Tomek Makowiecki, Gaba Kulka i Mela Koteluk.
„Z Wiednia do Paryża i Budapesztu” -  koncert operetkowy usłyszymy 26 sierpnia podczas Letniego Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Muzyka w XVI-wiecznej kolegiacie – Przenikanie” w Łasku, organizowanego przez Centrum Idei ku Humanizmowi.
„Słońce zamknięte w dźwiękach Południa”to koncert, który usłyszymy 19 sierpnia podczas Letniego Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Muzyka w XVI-wiecznej kolegiacie – Przenikanie” w Łasku, organizowanego przez Centrum Idei ku Humanizmowi.
"Gdy piosenka szła do wojska” to tytuł koncertu, który usłyszymy 12 sierpnia podczas Letniego Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Muzyka w XVI-wiecznej kolegiacie – Przenikanie” w Łasku, organizowanego przez Centrum Idei ku Humanizmowi.
W ramach Letniego Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Muzyka w XVI-wiecznej kolegiacie – Przenikanie” w Łasku, organizowanego przez Centrum Idei ku Humanizmowi 5 sierpnia odbędzie się koncert "TANGA ŚWIATA”
„Organy i pieśń w przestrzeni sacrum” to kolejny koncert w ramach Letniego Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Muzyka w XVI-wiecznej kolegiacie – Przenikanie” w Łasku, organizowanego przez Centrum Idei ku Humanizmowi