Szczególnie wrażliwi i zasłużeni | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 4 =

Szczególnie wrażliwi i zasłużeni

Michał Urbaniak

Michał Urbaniak, Hania Rani oraz Irena Hussar 12 listopada odebrali statuetki podczas gali wręczenia nagrody Człowieka ze Złotym Uchem 15. edycji Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit.
Michał Urbaniak (skończył w tym roku 80 lat) podczas spotkania przed uroczystością podkreślał, że zawsze grał dla przyjemności swojej i słuchaczy. - Mama mi mówiła: „Synku, weź skrzypeczki i zagraj im coś”. No to gram.

Skrzypek i saksofonista, łodzianin, jest jednym z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych. Zawsze słynął z eksperymentowania w muzyce. Jest pionierem łączenia jazzu z hip-hopem. Współpracował z najważniejszymi postaciami, legendami światowego jazzu (m.in.  Herbie Hancockiem, Chickiem Coreą, Milesem Davisem). Podczas gali w sali Klubu Wytwórnia zagrał z towarzyszeniem Piotra Wojtasika muzykę do filmu „Sztandar” Mirosława Kijowicza z 1965 roku.

Irena Hussar, zasłużona operatorka dźwięku w filmach animowanych („Bolek i Lolek”, „Reksio”), łamiącym się głosem dziękowała za nagrodę. Natomiast Hania Rani zaznaczyła, że to jedna z niewielu uroczystości wręczenia jej nagrody, podczas której jest obecna, i dodała, że Łódź to szczególne dla niej miasto, gdyż tutaj dostała jedyne w swoim życiu stypendium artystyczne.

Kategoria

Muzyka