Pochodzący z Łodzi Daniel Libeskind, jeden z najważniejszych na świecie współczesnych architektów, zaprojektował niezwykły budynek Łódź Architecture Center o dynamicznej formie. Ma stanąć na rogu ulic Kilińskiego i Włókienniczej. W pięciokondygnacyjnym centrum z przeszklonym dachem będą się odbywać konferencje i wystawy.
Zanim, spłonął, mieściły się w nim warsztaty, lokale handlowe i kultowy sklep muzyczny. Latami trwało porządkowanie spraw własnościowych, ale Kutno wreszcie zaczyna odbudowę unikatu – Pałacu Saskiego. Idzie za tym głębsza idea.
Dzięki działaniom miasta, inwestorów i architektów na Księżym Młynie niedługo nie będzie zapuszczonych zabytkowych budynków - mówi prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Rusza nowa inwestycja St. Paul's Developments Polska: dwa hektary w sercu Księżego Młyna dostaną nowe życie.
Rusza trzecia edycja konkursu w ramach programu Muzeum Sztuki w Łodzi Koalicje Kultury - o dofinansowanie mogą starać się przedsięwzięcia z dziedziny edukacji i animacji kulturowej. Najlepsze projekty mogą zdobyć nawet 10 tysięcy złotych.
Kwietniowy KALEJDOSKOP już w sprzedaży, a w nim m.in.: Joanna Woś, Wydawnictwo Officyna, odbudowa Pałacu Saskiego w Kutnie, dodatek specjalny (!) poświęcony „Drzewu życia” Chawy Rosenfarb.
Blisko 150 dojrzałych artystów malarzy i rękodzielników zgłosiło się do udziału w IX Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+”. Najlepsze prace można oglądać w Łódzkim Domu Kultury do 8 IV.
od 18 KWIETNIA 2018 / od 19 KWIETNIA 2018

+/- kultura

W dniach 18-19 kwietnia 2018 r. w Wieluniu odbędzie się kolejna edycja Forum Instytucji Kultury Województwa Łódzkiego +/- kultura. Podczas wiosennej edycji Forum, przygotowanej przez Łódzki Dom Kultury i Wieluński Dom Kultury, uczestnicy porozmawiają o strategii komunikacji i wizerunku instytucji kultury w sieci, a także o możliwych źródłach pozyskiwania funduszy na działalność.
Ogłoszono termin drugiej edycji Łódź Young Fashion organizowanej, jak w 2017 roku, przez Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi i Łódzkie Centrum Wydarzeń. Tak jak poprzednio na imprezę, która godnie zastąpiła Fashion Week, a będzie trwała w dniach 16-20 października, złożą się cztery wydarzenia.
Zgromadzenie Ogólne AIPH przyznało Łodzi prawa do organizacji Expo Horticultural w 2024 roku. Miasto zdecydowało się zawalczyć o Expo Horticultural, skupiając się na zielonej rewitalizacji, roli zieleni w projektowaniu miast i kształtowaniu miejskiego krajobrazu przy wykorzystaniu potencjału zieleni w miastach.
W wieku 65 lat można iść na zasłużoną emeryturę, albo zacząć funkcjonować jeszcze intensywniej. Gdy wybiera się drugą młodość, przydatny bywa lifting – i, jak już pisaliśmy, niebawem 65-letni Łódzki Dom Kultury odzyska dawny piaskowcowy blask. Kiedy, jak nie teraz.