Poznaliśmy laureatów 9. edycji plebiscytu "Punkt dla Łodzi", którego celem jest wskazanie i wyróżnienie wartościowych inwestycji, działań czy inicjatyw poprawiających postrzeganie miasta. Wśród laureatów są m.in. Letnia Scena Monopolis, obchody rewolucji 1905 roku, Rok Awangardy, a za całokształt doceniono Józefa Robakowskiego.
Holi Festival Poland to ogólnopolska edycja robiącego furorę na całym świecie festiwalu kolorów. Impreza, której największą atrakcją jest obsypywanie się kolorowym proszkiem, 30 sierpnia odbędzie się w Tomaszowie Mazowieckim.
W Szkole Podstawowej w Białej, ul. Kościelna 4 (gm. Zgierz) odbyło się uroczyste odsłonięcie muralu przedstawiającego dziewczynę z filii obozu dla dzieci polskich, który powstał 75 lat temu przy folwarku w Dzierżąznej (na granicy Dzierżąznej i Białej). Do 21 września można oglądać wystawę płócien Piotra Saula pn. „Dzieci getta”.
Co będzie z "Kroniką Miasta Łodzi", samorządowym pismem łódzkim cenionym za stronę merytoryczną, publikującym pogłębione artykuły o historii miasta, jego kulturze, ludziach dla niego zasłużonych? Redaktor naczelny złożył na ręce prezydent Hanny Zdanowskiej rezygnację. Dzieje się to w tle działań mających zapewnić pismu lepsze możliwości funkcjonowania.
Łódzki Dom Kultury kończy 65 lat i wcale nie wybiera się na emeryturę! Chcemy przybliżyć czytelnikom „Kalejdoskopu” „sylwetkę” dostojnego jubilata i od kwietnia 2018 r. publikujemy artykuły poświęcone ŁDK-owi, które udostępniamy także na e-kalejdoskop.pl .
W roku jubileuszowym Miejski Dom Kultury w Radomsku otwiera swoje podboje również nocą. Będzie można zajrzeć we wszystkie niemal zakamarki MDK. Ożyje także wszystko wokół.
Po raz kolejny w region wyrusza „Kolorowa Lokomotywa – Na zielonym szlaku 2018 – projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego”. To już 6. edycja akcji organizowanej przez Łódzki Dom Kultury, gdzie 21 czerwca podpisano porozumienia o współpracę z 14 partnerami z województwa.
Trzy miliony dolarów – nawet tyle gotowi są zapłacić miłośnicy komiksów za unikatowy zeszyt. A może lepiej powiedzieć: inwestorzy? O komiksie jako lokacie kapitału pisze PIOTR KASIŃSKI.
Piotrków świętuje imieniny przez cały weekend 23-24 czerwca. Podczas dni miasta wystąpią: De Mono, Katarzyna Cerekwicka, PTB – Philoes & Trybunał, Organek oraz hiphopowa grupa JWP/BC.
Od trzech miesięcy pracownikom Łódzkiego Domu Kultury na co dzień towarzyszą dźwięki młotów i wiertarek, ale warto przetrzymać tę zawieruchę. Większy remont trwał w latach 80. – tyle że wtedy kadrę rozmieszczono w „lokalach zastępczych”.