Łódzki Dom Kultury, organizator projektu „Kolorowa Lokomotywa – Na zielonym szlaku” zaprasza wszystkich rodziców i pracowników partnerskich instytucji kultury do zgłaszania prac uczestników projektu „Kolorowa Lokomotywa 2018”!
Wiadomo, kto zawalczy o 30 tys. euro i 30 tys. zł. Znamy nazwiska projektantów, którzy zaprezentują swoje kolekcje podczas Łódź Young Fashion. Spośród 132 zgłoszeń jurorzy w drodze głosowania wyłonili finałową szesnastkę projektantów „Złotej Nitki” oraz – dwunastkę finalistów konkursu międzynarodowego.
„Z poradnika młodego zielarza” to kolejny projekt Miejskiego Domu Kultury w Radomsku realizowany wspólnie z Łódzkim Domem Kultury, który dofinansuje przedsięwzięcie.
W sierpniu miasto Łódź podpisało umowę z wykonawcą na kapitalne remonty siedzib trzech łódzkich domów kultury: zabytkowej willi Poleskiego Ośrodka Sztuki, Ośrodka Kultury Górna i Widzewskiego Domu Kultury "502”.
Warsztaty malarskie i fotograficzne w pasażu Rubinsteina były częścią uroczystej inauguracji cyklu półkolonii dla seniorów organizowanego przez Łódzki Dom Kultury. W warsztatach wzięło udział około 20 osób z Tomaszowa Mazowieckiego, Aleksandrowa Łódzkiego, Konstantynowa Łódzkiego, Skierniewic, Zduńskiej Woli i Piotrkowa Trybunalskiego.
Zaczyna się pierwsza edycja konkursu na projekty w ramach Programu Wsparcia i Rozwoju Edukacji Kulturalnej w Łodzi. Magistrat zachęca do udziału. W ramach pilotażu rozdysponowanych będzie 90 tys. zł.
Głos w sprawie stanu łódzkiej kultury, dobrych i złych praktyk oraz okoliczności zawieszenia organizacji festiwalu Domoffon wypowiedział się właśnie Kuba Wandachowicz, basista, autor tekstów piosenek i kompozytor, członek m.in. zespołó: Cool Kids of Death, TRYP i Mister D, współwłaściciel klubu "DOM", w artykule opublikowany w internetowym magazynie MiejMiejsce.pl
Łódzki artysta realizował m.in. plakaty na potrzeby Poleskiego Ośrodka Sztuki, związane z organizacją spotkań literackich, plakaty teatralne (Teatr Arlekin w Łodzi, Teatr Muzyczny w Łodzi, Teatr Animacji w Jeleniej Górze). Współpracował z Łódzkim Domem Kultury - m.in. realizując plakaty do Świerszczykowych Wierszyków.
W ramach pilotażu pierwszego Programu Wsparcia i Rozwoju Edukacji Kulturalnej w Łodzi miasto rozdysponuje 90 tys. zł. 50 tys. zł w ramach dotacji celowych trafi do instytucji kultury. O pozostałe 40 tys. zł w uproszczonej procedurze konkursu mogą aplikować organizacje pozarządowe.
Jak łączyć kulturę i turystykę, szukając klucza do mikrowypraw w województwo łódzkie? Dostarcza go np. historia pleneru malarskiego „Pejzaż malowany ziemi łódzkiej”, organizowanego od 11 lat. Pierwsze pięć edycji odbywało się w całym województwie, każda kolejna – w wybranym powiecie.