Gdyby ten projekt został zrealizowany w międzywojniu, dziś mielibyśmy w Łodzi perełkę na skalę światową – przedszkole według idei Katarzyny Kobro, jednej z najważniejszych przedstawicielek awangardy. Ale nic straconego – może za kilka lat będziemy się cieszyć tak niezwykłym obiektem.
Centrum Nauki i Techniki EC1 poszukuje animatorów, którzy poprowadzą zwiedzających ścieżkami ekspozycji. Wkrótce zostanie ogłoszony nabór dla ok. 40 pracowników. To propozycja dla pasjonatów nauk przyrodniczych, osób zainteresowanych energetyką, fizyką i przedmiotami ścisłymi, niezależnie od wieku - od studentów, po emerytowanych inżynierów.
Tym razem skrót AŻ nie odnosi się do festiwalu muzycznego, tylko do edukacyjnego projektu architektonicznego. W wieloznacznym skrócie druga litera oznacza jednak to samo - ulicę Żubardzką. Bałucki Ośrodek Kultury "Na Żubardzkiej" jest bowiem organizatorem trzymiesięcznego cyklu imprez poświęconych łódzkiej architekturze. Pomysłodawczynią i koordynatorką projektu jest Maria Nowakowska (Łódzki Detal Architektoniczny).
Bezpłatny kurs z animacji kultury proponują organizatorzy Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja, który odbędzie się w dniach 19–22 października 2017 roku w Łódzkim Domu Kultury. Wystarczy napisać parę zdań o sobie i umotywować chęć udziału w kursie oraz wysłać zgłoszenie na adres: biuro@kameraakcja.com.pl do 24 sierpnia (czwartek) do północy.
Kolejny felieton z wierszem (tym razem z piosenką) Elżbiety Grzesiak
Konkursowe kolekcje spływają, statuetki gotowe, organizatorzy i partnerzy w wirze pracy… Zbliża się Łódź Young Fashion – październikowe święto mody, które zastąpi Fashion Week.
Z nowym logo, nowymi założeniami i autorami w pełni zaprezentowanego programu Festiwal Łódź Czterech Kultury ma powrócić do swoich źródeł. Jak rozumieją je jego organizatorzy?
Ponad 150 artystów z całego województwa zgłosiło prace do konkursu w ramach IV edycji Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+”, której tematem było malarstwo oraz rzeźba. Podczas finału 30 czerwca w Łódzkim Domu Kultury wręczono sześć głównych nagród w dwóch kategoriach oraz 14 wyróżnień.
Pracownicy Centrum Nauki i Techniki EC1 zaprezentowali kino sferyczne 3D mieszczące się w olbrzymiej srebrzystej kuli wybudowanej na fudamencie dawnego turbozespołu 100-letniej elektrociepłowni.
Łódź to miasto kominów, ale także fabrycznych wież. Jest ich blisko 100. Przy każdej zabytkowej fabryce widać jedną lub dwie wyniosłe budowle. Nie wznoszono ich dla kaprysu czy ozdoby. Pełniły ważne funkcje - wież ciśnień, wież wodnych czy też wież kurzowych.