– Ujawnię coś, czego w książce nie ma. Nazwa Księgarnia Odkrywcy wręcz nakłania do tego. Zaraz będą państwo uczestniczyć w tym odkryciu – stwierdził tajemniczo Krzysztof Woźniak, autor książki „Rajmund Rembieliński. Wizjoner i menedżer Łodzi przemysłowej”.
Projekt na łączną kwotę 8 025 450,10 zł będzie współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego w kwocie 5 459 836,91 zł i przy udziale Miasta w kwocie 2 565 613,19.
Potężny turbozespół firmy Brown Boveri, maszyna o mocy 22 megawatów, budzi się ponownie do życia. Uruchomiono pokaz multimedialny wyświetlany na turbogeneratorze - jednym z najbardziej spektakularnych elementów Centrum Nauki i Techniki EC1 Łódź.
Wszystko gra! Albo miasto gra wieś – pod takim hasłem 4 kwietnia w Łódzkim Domu Kultury odbyła się 6. edycja cyklicznego projektu On/Off Kultura. 
Czy wykonany z brązu pomnik kultowej postać z prozy urodzonego w Łodzi pisarza Andrzeja Sapkowskiego stanie w Łodzi? Póki co, to możliwe tylko 1 kwietnia.
Zarząd Województwa Łódzkiego rozstrzygnął pierwszy otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Województwa Łódzkiego z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w 2017 roku. 

24 marca był dla Akademii Muzycznej w Łodzi dniem szczególnym - obchodzone w rocznicę pierwszych wykładów (24 marca 1945 roku) Święto Uczelni zbiegło się z zakończeniem projektu rewitalizacji siedziby przy ulicy Gdańskiej 32. Pałac Karola Poznańskiego odzyskał dawny blask.

Już po raz jedenasty Towarzystwo Przyjaciół Łodzi przyznaje Medale „Pro Publico Bono” im. Sabiny Nowickiej dla ludzi i instytucji, którzy wnieśli twórczy wkład do kultury polskiej i samej Łodzi. Dokonania na tym polu mają szczególne znaczenie, bo patronka Medalu, Sabina Nowicka (1914-2006) była wybitną animatorką teatru, muzyki i baletu.
Początki Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka J. Piłsudskiego giną w mgłach Wielkiej Wojny, ale dowodzą możliwości współpracy w trudnym czasie przedstawicieli różnych narodów i kultur dla współnego dobra. WBP zaczyna obchody jubileuszu stulecia.
Miejscem kojarzonym z organizacjami walczącymi z komunistami po zakończeniu II wojny światowej, gdzie działali żołnierze wyklęci, jest m.in. Radomsko...