Wiadomości | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Wojciech Pszoniak, Małgorzata Sikorska-Miszczuk, Andrzej Poniedzielski, Przemysław Owczarek, Łukasz Maciejewski, Rafał Syska, kulisy pracy nad nowym layoutem "Kalejdoskopu" (i ankieta dla Czytelników) tomaszowska pracownika ceramiki, mocny debiut autorki fantasy ze Zgierza, Conrad od nowa przetłumaczony, recenzje teatralne, architektura jako źródło sił narracyjnych, a TEMATEM NUMERU: Artyści słuchają / miasto mówi - to i jeszcze więcej w grudniowym numerze pisma.
W Łódzkim Domu Kultury 29 listopada ogłoszono wyniki plebiscytu „Przystanek 60+”, który jest podsumowaniem „Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dojrzałej Przystanek 60+".
O tym jak łódzki Grand Hotel uczestniczył w życiu kulturalnym miasta przez ostatnich 130 lat – mówi… Dobry Duch Hotelu.
10 LISTOPADA 2018 - 11 LISTOPADA 2018

Niepodległa - obchody w Łodzi

W Łodzi oficjalne świętowanie stulecia niepodległości zacznie się 10 listopada spacerem szlakiem murali, a właściwe obchody 11 listopada będą trwały cały dzień - od godz. 9.30 do godz. 22. W programie wiele wydarzeń kulturalnych.   
EDYTORIAL / listopad 2018. W życiu każdego pisma są momenty szczególne. Jak chwile satysfakcji, gdy na łamy wchodzą autorzy, na współpracy z którymi redakcji zależy. Przed nami zmiana większego kalibru.
Rotmistrz Henryk Mieroszewski do niedawna był w Opocznie postacią zapomnianą. Jednak po opublikowaniu jego wspomnień ma szansę stać się jedną z najważniejszych tutejszych postaci historycznych. Niedawno jego imieniem nazwano rondo w centrum miasta.
Stało się – umowy podpisane, rusza praca koncepcyjna. Dzięki firmie Virako „Kalejdoskop” będzie miał nową szatę graficzną, o którą zadba Jakub „Hakobo” Stępień!
Już dawno w Piotrkowie Trybunalskim spotkanie z zaproszonym artystą nie cieszyło się tak dużym zainteresowaniem. 18 października sala klubowa Miejskiego Ośrodka Kultury nie mogła zmieścić wszystkich chętnych do wysłuchania legendy polskiego kabaretu. Reżyser Olga Lipińska urodziła się w Piotrkowie Trybunalskim, ale opuściła miasto, mając zaledwie kilka miesięcy. Okazało się, że została tu zaproszona po raz pierwszy...
Choć splot historycznych okoliczności nie sprzyjał rozwojowi tradycji rzemieślniczych w Polsce, nietrudno zauważyć, że pączkująca na całym świecie oddolna i niemalże partyzancka rewolucja małych marek designerskich nie omija także naszego regionu.
W ramach obchodów zbliżającego się Dnia Niepodległości, MDK w Radomsku przygotowało dla najmłodszych widowisko patriotyczne „Poranek dla Niepodległej”.