Nie będzie międzynarodowej wystawy EXPO w Łodzi w 2022 roku. Przegraliśmy z Buenos Aires  62 głosy do 56 – tak 15 listopada zdecydowali komisarze z Biura Wystaw Światowych. Ale rewitalizacja miasta, która miała być tematem wystawy, będzie kontynuowana.
14 GRUDNIA 2017 / 20 GRUDNIA 2017

Kulturalni seniorzy

W grudniu kończy się organizowany przez Łódzki Dom Kultury V Wojewódzki Przegląd Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+”. 20 XII forum w Pabianicach z udziałem marszałka województwa łódzkiego.
Przebrani w świecące, kosmiczne stroje, ze schowanymi rękami starali się nawiązać kontakt z przechodniami, ale bez słów, tylko za pomocą dźwięków. Ola zaprosiła do projektu Sławka, bo pomyślała, że na taką ekstrawagancję tylko on może się zgodzić.
Można by to napisać tak: powstała w... działała lat... z końcem roku zostanie zamknięta. Krótko i na temat. Z kronikarskiego obowiązku. Bo trzeba. Bo wypada. Ale można inaczej, z nutą subiektywizmu.
To już szósta edycja programu stypendialnego prezydenta miasta Łodzi. Dotychczas przyznano 59 stypendiów na łączną kwotę 554 000 zł. W 2018 roku na ten cel miasto Łódź przeznaczyło kwotę 120 000 zł.
Działalność CNiT w EC1 zostanie zainaugurowana 7 I 2018 roku. Goście są oczekiwani od godz.10, o 10.15 zaplanowano symboliczne włączenie "elektrowni". Można będzie zwiedzać trzy ścieżki edukacyjne: zapoznać się z fazami działania elektrowni, obejrzeć odległe zakątki kosmosu czy "polecieć" na Międzynarodową Stację Kosmiczną.
36. rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego: oólnopolska premiera grudniowego numeru „Biuletynu IPN”, widowisko multimedialne „13.12. Psychosis – Palimpsest” i akcja „Zapal światło wolności”.
Na finał projektu „Łódzkie pełne kultury” 9 grudnia dzieci z regionu odwiedziły Filharmonię Łódzką im. Artura Rubinsteina i wzięły udział w koncercie „Odkrywcy muzyki”, podczas którego wystąpił zespół Małe Instrumenty, czyli Iwona Sztucka, Justyna Skoczek i Paweł Romańczuk.
Świąteczny Kiermasz Sztuki Ludowej i Rękodzieła już na stałe wpisał się w przedświąteczny kalendarz łódzkich spotkań i imprez kulturalnych.
Ruszyła nowa odsłona portalu RegionKultury.pl, w którym można znaleźć informacje związane z kulturą w województwie łódzkim. Wydawcą jest Łódzki Dom Kultury.