Na finale "Przystanku 60+ - fotografia i literatura" w Łódzkim Domu Kultury wystąpi Andrzej Rybiński, wokalista, gitarzysta i kompozytor znany z takich przebojów, jak: „Nie liczę godzin i lat” czy "Pocieszanka".
EDYTORIAL / czerwiec 2018. Jakie emocje towarzyszyły Ci, Czytelniczko, Czytelniku podczas obserwacji dziecka podejmującego pierwsze interakcje ze światem? Ile to było lat temu? Kiedy uznałaś, uznałeś, że to dziecko jest odrębną istotą i zaakceptowałaś, zaakceptowałeś to? A jakie są pierwsze wydarzenia, dźwięki i zapachy do dziś pamiętane i związane z twoim dziecięcym widzeniem świata?
9 czerwca w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury odbył się VIII Przegląd Artystycznego Ruchu Seniorów Radomsko' 2018.
W Łódzkim Domu Kultury  odbył się finał "Lokomotywą po Wiedzę - projektu ekologiczno-artystycznego dla dzieci z województwa łódzkiego".
Na prośbę instytucji kultury z regionu do 6 lipca do g. 16 Łódzki Dom Kultury przedłużył termin składania wniosków dotyczących współorganizacji projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego.
Duuużo czytania w nowym numerze. Wywiady z ważnymi postaciami polskiej kultury (Tokarczuk, Barański, Hołdys), znakomici felietoniści (Poniedzielski, Maciejewski, Świerkocki, Jagiełło, Cholewiński), reaktywowana rok temu nagroda dla młodego aktora za kulturę słowa.
W tym roku Łódzki Dom Kultury wyprzedził wszystkich i jako pierwszy świętował Dzień Dziecka już… w Dzień Matki. Z tej okazji 26 maja odbył się 47. finał „Wojewódzkiego Ekologicznego Dnia Dziecka z Literaturą i Sztuką – Świerszczykowie wierszyki”.
Łódzki Dom Kultury organizator projektu "Przystanek 60+" oraz Miejskie Centrum Medyczne im. Karola Jonschera w Łodzi nominowani w kategorii samorząd zostali zwycięzcami Konkursu "Drzewo Pokoleń" 2018 organizowanego po raz trzeci przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Miasto Łódź w ramach V Łódzkich Senioraliów.
Po raz dziewiąty organizowana jest rowerowo-czytelniczą wyprawę ulicami Łodzi! W tym roku, oprócz miejsc związanych z książkami, będzie można odwiedzić również miejsca związane ze stuleciem odzyskania niepodległości przez Polskę.
Popularny aktor opowiada o swoim dzieciństwie, burzliwej młodości, o marzeniach i muzyce, o serialowych rolach, a także o tym, dlaczego nie ma przyjaciół wśród aktorów.