Trwa 28. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi! Zobaczcie, jakie "rarytasy"  przygotowano dla fanów w tym roku.
28. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi wystartował! Najważniejsze wydarzenia zaplanowano w Atlas Arenie i w salach konferencyjnych Stadionu Miejskiego, a wystawy będzie można oglądać m.in. w EC1 Łódź – Miasto Kultury przez cały weekend 15-17 września.
Udało się nam zbudować największą komiksową imprezę w Europie Wschodniej oraz zaznaczyć obecność naszego miasta na arenie e-sportu –  mówi Adam Radoń, dyrektor MFKiG.
11 września zmarł w Warszawie w wieku 94 lat Jerzy Skrzepińki jeden z najwybitniejszych polskich scenografów filmowych. Urodzony w podłódzkim Tuszynie (1923) i wykształcony w Łodzi artysta był uczniem scenografów Romana Manna i Anatola Radzinowicza. Pracę w Wytwórni Filmów Fabularnych przy ul. Łąkowej rozpoczął w 1950 roku.
Błażej Filanowski, związany z "Kroniką Miasta Łodzi", ale współpracujący także m.in. z "Kalejdoskopem", otrzymał tegoroczne Złote Pióro - nagrodę imienia Jerzego Katarasińskiego.
Expo w Łodzi? Po co? Na jaki temat? Co nam da? Takich pytań można zadawać o wiele więcej. Warto sobie jednak odpowiedzieć na jeszcze inne. Czy Expo w 2022 roku to szansa na szybszy i lepszy rozwój naszego miasta?
Festiwal Łódź Czterech Kultur rozpoczął się lekkim zgrzytem - nieogłoszonym godzinnym przesunięciem odsłonięcia instalacji Roberta Rumasa na Starym Rynku. Na szczęście mało kto to zauważył, instalacja się pojawiła, a w programie jeszcze mnóstwo atrakcji.
BAŁLESIE – trochę zapomniane pole na granicy między Bałutami a Polesiem – to miejsce, gdzie po raz trzeci odbędzie się 10 września piknik, podczas którego będziecie można wziąć udział w rozmaitych warsztatach artystycznych i posłuchać koncertu Łukasza z Bałut.
Piotr Machlański 31 sierpnia przestał pełnić funkcję dyrektora Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi. Od 1 września 2017 pełniącym obowiązki dyrektora jest dotychczasowy zastępca Jacek Wawrzynkiewicz.
7 WRZEŚNIA 2017 - 15 GRUDNIA 2017

Piłsudski (nie)znany

5 grudnia przypada 150. rocznica urodzin Józefa Piłsudskiego. Z tej okazji Dom Literatury we współpracy z Muzeum Tradycji Niepodległościowych organizuje wydarzenie pt. „Piłsudski – festiwal”. Cykl debat, poprzedzonych pokazami kolejnych odcinków serialu „Marszałek Piłsudski” w reż. Andrzeja Trzosa-Rastawieckiego, poświęcony będzie różnym aspektom działalności Piłsudskiego.