– Komunikowanie się za pomocą stroju, sposób, w jaki sposób buduje się postać poprzez ubiór, jest dla mnie najistotniejsze. Nie wymyślam postaci na papierze – mówi ZUZANNA MARKIEWICZ, kostiumograf przy produkcjach filmowych i teatralnych. Stworzyła kostiumy do takich spektakli jak: „Wielka księżna Gerolstein” czy „Wiele demonów”, a w październiku zobaczymy, w co ubrała obsadę „Les Miserables” w Teatrze Muzycznym.
– Technologia może zaoferować rozwiązania palących kwestii przyszłości: ubóstwa, dostępu do edukacji i kultury, barier komunikacyjnych, generując jednocześnie nowe wyzwania i zagrożenia – mówi Błażej Lenkowski, prezes Fundacji Industrial, organizatora Igrzysk Wolności, które pod hasłem „Re:wolucja / Cyfrowa rzeczywistość” odbędą się w dniach 19-21 października w Łodzi.
od 25 WRZEŚNIA 2017

Warsztaty w Piotrkowie

25 IX ruszają warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży, organizowane przez Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim. Zajęcia odbywają się w ramach akcji „Wyciągamy dzieci z bramy”.
– Jak wygląda seks w kulturze żydowskiej? – zapytała jedna z uczestniczek spotkania w ramach Festiwalu Łódź Czterech Kultur 2017. – Nie pokażę – odpowiedział ze śmiechem Dawid Szychowski, rabin łódzkiej Gminy Żydowskiej, któremu zgromadzeni zadawali pytania przez niemal dwie godziny.
– W Cerkwi prawosławnej wierni nie są do niczego zmuszani. Katolicy na ślubach mówią „Ja biorę ciebie za żonę lub męża”, to jest jak niewolnictwo. W ślubach cerkiewnych funkcjonuje sformułowanie „Czy chcesz zawrzeć związek małżeński?”, co świadczy o wolnej woli – powiedział Jakub Dmitruk prowadzący spotkanie w ramach festiwalu Łódź Czterech Kultur 2017 prawosławny ksiądz.
Gratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy za wszystkie e-maile. Śledźcie nas w Internecie, następne konkursy – już niebawem.
W ramach obchodów Stulecia Awangardy w Polsce Teatr Pinokio w Łodzi powoła do życia "Klub artystyczno-literackiego #hasztagiści", skupiający młodzież w wieku 15-18 lat.
Grand Prix konkursu na krótką formę komiksową 28. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w wysokości 7000 zł brutto zdobyli Piotr Szulc (scenariusz) i Kamila Kozłowska (grafika) za pracę pt. „Król”.
Trwa 28. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi! Zobaczcie, jakie "rarytasy"  przygotowano dla fanów w tym roku.
28. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi wystartował! Najważniejsze wydarzenia zaplanowano w Atlas Arenie i w salach konferencyjnych Stadionu Miejskiego, a wystawy będzie można oglądać m.in. w EC1 Łódź – Miasto Kultury przez cały weekend 15-17 września.