Wiadomości | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
26 września w Muzeum Sztuki nagrodę ms za 2013 rok z rąk dyrektora Jarosława Suchana odebrała dyrektorka TVP Kultura Katarzyna Janowska. Nagroda przyznawana jest instytucjom, firmom, przedstawicielom mediów i osobom prywatnym, jako forma uznania za szczególne wsparcie udzielone muzeum.
Miej Odwagę Krzyczeć, Wieczorek bez kultury, Prawo do wolnej sztuki - pod takimi hasłami protestowało we wtorek (23 września) około 150 osób ze zgierskiego środowiska artystycznego i sympatyków Miejskiego Ośrodka Kultury.
Po publikacji artykułu o zgierskim Pochodzie Kultury otrzymaliśmy od organizatorów listę postulatów, które zostaną jutro wręczone prezydent Zgierza, pani Iwonie Wieczorek. Nadal czekamy na jakikolwiek komentarz z Urzędu Miasta w Zgierzu.
W Zgierzu sytuacja bez precedensu - ludzie kultury wychodzą na ulicę, by zaprotestować przeciwko złemu - ich zdaniem - traktowaniu kultury przez władze miasta.
Moja znajoma uwielbia wyciskać pryszcze i zaskórniki. Ponieważ sama cerę ma nienaganną, a i mąż wiek młodzieńczego trądziku ma dawno za sobą, obiektem jej kosmetycznej pasji stał się ich syn.
Tegorocznym laureatem nagrody Złotego Pióra im. Jerzego Katarasińskiego, od 16 lat fundowanej przez poseł Iwonę Śledzińską-Katarasińską młodym łódzkim dziennikarzom piszącym o kulturze, został Igor Rakowski-Kłos z „Gazety Wyborczej”. Wyróżniono Magdalenę Sasin z „Kalejdoskopu”.
Promocja twórczości artystów związanych z Akademią Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, organizacja wspólnych wydarzeń i wystaw oraz projektów edukacyjnych dla firm Łódzkiego Inkubatora Technologicznego – łódzka ASP  i Technopark planują bliższą współpracę
Przekonanie, że trasa WZ w cuglach wygra konkurs na najgorzej pomyślaną łódzką inwestycję, graniczyło u mnie z pewnością. A jednak...
W niedzielę 31 sierpnia wieczorem zmarł prof. Wiesław Garboliński. Miał 87 lat. Wiesław Garboliński (ur. 1927 w Głownie) był malarzem, rysownikiem i projektantem polichromii, wieloletnim pedagogiem dzisiejszej Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Pogrzeb odbył się 8 września.
Śledząc łódzkie media i programy instytucji kultury, można odnieść wrażenie, że najważniejszym wydarzeniem w historii II wojny światowej była likwidacja getta.