– Lada chwila nastąpi rozstrzygnięcie przetargu na projekt wykonania mediateki przy ul. Moniuszki. Projekt dotyczy dwóch zabytkowych (obecnie zdewastowanych) budynków pod numerami trzy i pięć – poinformowała Natalia Olszewska z Wydziału Zarządzania Projektami Urzędu Miasta Łodzi.
Gdzie udać się na mikrowyprawę, by można było uznać ją za udaną? W wakacyjnym „Kalejdoskopie”  o miejsca godne polecenia zapytaliśmy ludzi sztuki: artystów, animatorów i organizatorów kultury, literatów, nauczycieli akademickich.
28 LIPCA 2018 / 29 LIPCA 2018

Urodziny w ŁDK

Łódzki Dom Kultury mimo remontu świętuje  595. urodziny Łodzi. Prace wkroczyły w kolejną fazę modernizacji gmachu przy ul. Traugutta 18  wraz z otoczeniem w celu utworzenia Pasażu Kultury Województwa Łódzkiego. 
Z budżetu województwa łódzkiego przekazano kolejne dotacje, które przeznaczone zostaną na renowację obiektów wpisanych do rejestru zabytków województwa łódzkiego.
W Skansenie Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim tradycyjnie odbywa się „Słodka niedziela” – prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników miodowych pyszności.
„Poznaj mojego tatę” to wystawa Agnieszki Cecot, którą można oglądać w lipcu oraz sierpniu, na dolnym foyer MCK PGE Gigantów Mocy w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie.
20 WRZEŚNIA 2018 - 22 LISTOPADA 2018

Bibliotekarz na miarę

Cykl szkoleń „Bibliotekarz na miarę" to projekt doskonalenia dla bibliotekarzy bibliotek publicznych. Obejmuje on 9 zajęć, które zostaną przeprowadzone w Piotrkowie Trybunalskim i w Aleksandrowie w terminie od czerwca do listopada br. Szkolenia skierowane są do pracowników MBP w Piotrkowie oraz bibliotek powiatu piotrkowskiego.
33 gminy i sołectwa z województwa łódzkiego otrzymały dotacje z "Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020"  na „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne" – przeszło 12,5 mln zł oraz „Kształtowanie przestrzeni publicznej” – blisko 5,6 mln zł.
Województwo łódzkie nie ma klarownego wizerunku turystycznego. Nie wzbudza specjalnego zainteresowania przybywających i jednocześnie nie można minąć tego obszaru niczego nie zauważywszy. Taka ocena znalazła się w podsumowaniu raportu „Ruch turystyczny w Łodzi i województwie
łódzkim w 2016 roku”. Co przyciąga w Łódzkie i co jeszcze mogłoby być produktem turystycznym?
22 LIPCA 2018

Zwiedzanie z bryczki

„Bryczką po Trakcie” to propozycja skierowana do wszystkich piotrkowian i gości, którzy chcą zobaczyć najważniejsze zabytki Piotrkowa podczas przejażdżki konną bryczką. Taka możliwość będzie w niedzielę 22 lipca w godz. 11.00-16.00.