3 PAŹDZIERNIKA 2017 - 8 PAŹDZIERNIKA 2017

Festiwal Designu - OdNowa

W dniach 3-8 X w Art_Inkubatorze odbędzie się 11. Łódź Design Festival – jego hasłem przewodnim jest „OD.NOWA”. Organizatorzy zadają m.in. pytania o to, jak w przyszłości będziemy mieszkać, pracować, spędzać czas wolny, w jakich miastach żyć i jak się po nich przemieszczać.
Dzięki współpracy Light. Move. Festival. z Łódzką Koleją Aglomeracyjną na Łódzkim Domu Kultury w ramach festiwalu pojawi się wielkoformatowa projekcja inspirowana sztuką Salvadora Dalego.
22 WRZEŚNIA 2017 - 24 WRZEŚNIA 2017

Weekend seniora z kulturą

Pierwszy weekend września tradycyjnie już za sprawą akcji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „60+Kultura” należy do seniorów. W tych dniach  osoby po 60 roku życia będą mogły w całej Polsce skorzystać ze specjalnej oferty instytucji kultury. W akcję włączyły się także łódzkie placówki.
– Jak wygląda seks w kulturze żydowskiej? – zapytała jedna z uczestniczek spotkania w ramach Festiwalu Łódź Czterech Kultur 2017. – Nie pokażę – odpowiedział ze śmiechem Dawid Szychowski, rabin łódzkiej Gminy Żydowskiej, któremu zgromadzeni zadawali pytania przez niemal dwie godziny.
– W Cerkwi prawosławnej wierni nie są do niczego zmuszani. Katolicy na ślubach mówią „Ja biorę ciebie za żonę lub męża”, to jest jak niewolnictwo. W ślubach cerkiewnych funkcjonuje sformułowanie „Czy chcesz zawrzeć związek małżeński?”, co świadczy o wolnej woli – powiedział Jakub Dmitruk prowadzący spotkanie w ramach festiwalu Łódź Czterech Kultur 2017 prawosławny ksiądz.
Grand Prix konkursu na krótką formę komiksową 28. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w wysokości 7000 zł brutto zdobyli Piotr Szulc (scenariusz) i Kamila Kozłowska (grafika) za pracę pt. „Król”.
Trwa 28. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi! Zobaczcie, jakie "rarytasy"  przygotowano dla fanów w tym roku.
28. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi wystartował! Najważniejsze wydarzenia zaplanowano w Atlas Arenie i w salach konferencyjnych Stadionu Miejskiego, a wystawy będzie można oglądać m.in. w EC1 Łódź – Miasto Kultury przez cały weekend 15-17 września.
Udało się nam zbudować największą komiksową imprezę w Europie Wschodniej oraz zaznaczyć obecność naszego miasta na arenie e-sportu –  mówi Adam Radoń, dyrektor MFKiG.
11 września zmarł w Warszawie w wieku 94 lat Jerzy Skrzepińki jeden z najwybitniejszych polskich scenografów filmowych. Urodzony w podłódzkim Tuszynie (1923) i wykształcony w Łodzi artysta był uczniem scenografów Romana Manna i Anatola Radzinowicza. Pracę w Wytwórni Filmów Fabularnych przy ul. Łąkowej rozpoczął w 1950 roku.