Główne cele projektu to: promocja europejskiej różnorodności kulturowej i dziedzictwa, budowanie kompetencji profesjonalistów, rozwój publiczności dla odbioru europejskich dzieł m.in. poprzez zwiększanie dostępu do kultury i utworów audiowizualnych.
O tym jak łódzki Grand Hotel uczestniczył w życiu kulturalnym miasta przez ostatnich 130 lat – mówi… Dobry Duch Hotelu.
EDYTORIAL / listopad 2018. W życiu każdego pisma są momenty szczególne. Jak chwile satysfakcji, gdy na łamy wchodzą autorzy, na współpracy z którymi redakcji zależy. Przed nami zmiana większego kalibru.
Stało się – umowy podpisane, rusza praca koncepcyjna. Dzięki firmie Virako „Kalejdoskop” będzie miał nową szatę graficzną, o którą zadba Jakub „Hakobo” Stępień!
Rotmistrz Henryk Mieroszewski do niedawna był w Opocznie postacią zapomnianą. Jednak po opublikowaniu jego wspomnień ma szansę stać się jedną z najważniejszych tutejszych postaci historycznych. Niedawno jego imieniem nazwano rondo w centrum miasta.
Już dawno w Piotrkowie Trybunalskim spotkanie z zaproszonym artystą nie cieszyło się tak dużym zainteresowaniem. 18 października sala klubowa Miejskiego Ośrodka Kultury nie mogła zmieścić wszystkich chętnych do wysłuchania legendy polskiego kabaretu. Reżyser Olga Lipińska urodziła się w Piotrkowie Trybunalskim, ale opuściła miasto, mając zaledwie kilka miesięcy. Okazało się, że została tu zaproszona po raz pierwszy...
9 LISTOPADA 2018 - 25 LISTOPADA 2018

O Kutno! O Kutno!

Piosenki z Kabaretu Starszych Panów w różnych aranżacjach i interpretacjach usłyszymy 19-25.XI podczas 14. Ogólnopolskiego Festiwalu Jeremiego Przybory w Kutnie „Stacja Kutno”.
26 LISTOPADA 2018 - 26 LISTOPADA 2018 / 27 LISTOPADA 2018 - 27 LISTOPADA 2018

Modopolis

Przed nami najnowsza inicjatywa łódzkiej Fabryki Sztuki, instytucji kultury podległej miastu. Dzięki grantowi ministerstwa kultury w listopadzie w Art_Inkubatorze odbędzie się Modopolis I Forum Mody Polskiej - dwudniowa impreza dla przedsiębiorców z branży modowej, wpisująca się w działalność powstałego ogólnopolskiego klastra modowego Fashion Design Klaster.
Choć splot historycznych okoliczności nie sprzyjał rozwojowi tradycji rzemieślniczych w Polsce, nietrudno zauważyć, że pączkująca na całym świecie oddolna i niemalże partyzancka rewolucja małych marek designerskich nie omija także naszego regionu.
W ramach obchodów zbliżającego się Dnia Niepodległości, MDK w Radomsku przygotowało dla najmłodszych widowisko patriotyczne „Poranek dla Niepodległej”.