Kolejne Forum 60+ tym razem odbyło się 20 wrześniaw Piotrkowie Trybunalskim w ramach Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dojrzałej "Przystanek 60+". Centrum Idei "Ku Demokracji" po raz drugi zgodziło się gościć wydarzenie, które przyciąga setki seniorów z województwa łódzkiego.
2 PAŹDZIERNIKA 2018

Przystanek 60+ w Radomsku

„Przystanek 60+” – projekt Łódzkiego Domu Kultury aktywizujący utalentowanych artystycznie seniorów tym razem zawita w Radomsku. Organizatorzy zapraszają wszystkie młode duchem osoby na FORUM 60+, które odbędzie się w Radomsku 2 października w Miejskim Domu Kultury.
Zabytkowe centrum Opoczna doczekało się rewitalizacji. Modernizacja i restauracja czeka Muzeum Regionalne, Miejską Bibliotekę Publiczną i komunalny budynek przy pl. Kościuszki 20. Planowana jest też przebudowa ulic Szewskiej i Kołomurnej. Finał – pod koniec 2020 roku.
8 PAŹDZIERNIKA 2018

Forum 60+ w Opocznie

„Przystanek 60+” – projekt Łódzkiego Domu Kultury aktywizujący utalentowanych artystycznie seniorów nie zwalnia tempa! Tym razem organizatorzy zapraszają wszystkie młode duchem osoby na FORUM 60+, które odbędzie się w Opocznie 8 października w Miejskim Ośrodku Kultury.
– Nasz dom kultury pęka w szwach i – jak mówią goście – prawdziwie żyje. To za sprawą świetnego zespołu pracowników, ludzi z pasją. Nie spoczywamy na laurach, wciąż poszukujemy własnego modelu działania – podkreśla Elżbieta Kwiatkowska, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, który właśnie świętuje 50-lecie działalności.
28 WRZEŚNIA 2017 - 30 WRZEŚNIA 2018

Festiwal światła

28 września zacznie się tegoroczny - ósmy już - Light.Move.Festival. Przez trzy dni ulica Piotrkowska, plac Wolności, park Staromiejski czy ul. Narutowicza zgromadzą tłumy łodzian oraz gości. Prezentujemy najważniejsze wydarzenia festiwalu.
Przypuszczam, że są osoby, które kupują wszystko, co trafia na rynek – jeśli mają możliwości finansowe . Ja wybieram. I nie kupuję komiksów, których kiedyś chciałbym się pozbyć – mówi PIOTR KASIŃSKI, scenarzysta komiksów, publicysta, dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi (14-16 września), specjalista w Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej w EC1 i właściciel liczącej tysiące tytułów kolekcji.
NOWOŚĆ. Zapraszamy do zapoznania się z naszym profilem w serwisie Soundcloud, w którym można wysłuchać  utworu "My, Żydzi polscy" Juliana Tuwima w interpretacji znakomitego aktora Włodzimierza Pressa.
Już za miesiąc, w październiku, będzie można podziwiać pierwsze efekty prac renowacyjnych w Pałacu Poznańskich. Zdjęte zostaną rusztowania od strony ul. Ogrodowej i Zachodniej. Pod nimi kryje się odnawiana elewacja, której kolor jest niemal identyczny z tym sprzed ponad 100 lat.
RECENZJA. Najważniejsza wystawa zorganizowana w ramach tegorocznego festiwalu Łódź Czterech Kultur, której hasłem jest „Kultura buntu”, to „Biegnij. Stary świat jest za tobą” w Art_Inkubatorze. To nie jest prezentacja artystyczna, lecz socjologiczna, wyłuskująca najważniejsze zjawiska społeczno-kulturalne zbuntowanych lat 60. XX wieku.