Wiadomości | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
27 WRZEŚNIA 2019 - 2 LUTEGO 2020

Superbohaterowie na 30-leciu festiwalu komiksu

Jubileusz Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier Komputerowych w EC1 uświetni wystawa "Sztuka DC – świt superbohaterów" w EC1
w dniach 27 IX 2019–2 II 2020.
27 STYCZNIA 2019

Radomszczańskie Teatralia

Miejski Dom Kultury w Radomsku wspólnie z redaktorką Beatą Anną Symołon zaprasza na spotkanie promocyjne „Radomszczańskich Teatraliów”, które odbędzie się 27 stycznia o godz. 17.00.
28 STYCZNIA 2019 - 2 LUTEGO 2019

Po francusku

„Wieczór w Paryżu”, czyli koncert piosenki francuskiej, to wydarzenie przygotowane z okazji Festiwalu Frankofonii 2019, który trwa od 28 stycznia do 2 lutego w Kutnie.
Remont Łódzkiego Domu Kultury nabiera tempa, mimo trudnych warunków pogodowych. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na pierwszą połowę roku 2019!
Matematyka jest bezlitosna. 2019 minus 1919 równa się 100. Kto by pomyślał, że już tyle liczy sobie województwo łódzkie. Jak na wiekowy, dosłownie, twór, radzi sobie całkiem nieźle.
Przedstawiamy pierwszy głos w naszej debacie „Czyje jest miasto?”. Miasto to byt sztuczny, dysfunkcyjny, ale pojemny i uniwersalny. Twór niedoskonały, ale nie wymyślono lepszego – pisze KRZYSZTOF GOLEC-PIOTROWSKI i stawia szereg pytań.
Raz w roku Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola daje szansę zobaczenia rzadkich, czasem nigdy niepublikowanych fotografii ukazujących przeszłość tej miejscowości. 19. edycja kalendarza „Zduńska Wola przedwojennych nastolatków” (na 2019 r.), przybliża ludzi i miejsca ważne dla miasta.
Popularna restauracja „Anatewka” przy ulicy 6 Sierpnia i prestiżowa gwiazdka Michalina – czy to możliwe? Prowadzi ją… Honorowy Konsul Republiki Austrii PAWEŁ ZYNER.
Z pozoru oferta kulturalna Koluszek nie wybija się ponad prowincjonalną przeciętność: ośrodek kultury, biblioteka, kino. – Zaraz, zaraz, jest jeszcze księgarnia przy ulicy Brzezińskiej 21, która działa tu od 56 lat.
Artyści z międzynarodowej grupy iluzjonistów Champions of Illusion podczas europejskiego tourne'e odwiedzą Polskę i zawitają do Zduńskiej Woli, gdzie w 12 stycznia w Miejskim Domu Kultury wciągną widzów w świat trików i scenicznych sztuczek.