17 LISTOPADA 2017 - 28 LISTOPADA 2017

Nowe szycie makatki

Czym są makatki? To tradycyjny element dekoracyjny wystroju wnętrz – niewielkie tkaniny: wyszywane, drukowane albo malowane. Wzorzyste i wielokolorowe, albo skromne, wyszywane pojedynczą nicią na jednobarwnym tle. Motywom zdobniczym towarzyszą różne sentencje. Łódzki Dom Kultury zorganizował konkurs na nowe makatki. Otwarcie wystawy i wręczenie nagród - 17 XI o godz. 17.
1 STYCZNIA 1970

Konkurs na logo ŁDK

Wielkimi krokami zbliża się rok jubileuszowy 65-lecia Łódzkiego Domu Kultury. Świętowanie ŁDK rozpoczyna od ogłoszenia konkursu na projekt graficzny logo Łódzkiego Domu Kultury.
Nie będzie międzynarodowej wystawy EXPO w Łodzi w 2022 roku. Przegraliśmy z Buenos Aires 62 głosy do 56 – tak zdecydowali komisarze z Biura Wystaw Światowych, którzy spotkali się 15 listopada w Paryżu.
Dyrektor Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi znalazła się wśród sześciu nominowanych do tegorocznej Nagrody Polin, która przyznawana osobom, organizacjom lub instytucjom działającym na rzecz ochrony pamięci o historii polskich Żydów. Na nagrodę mają szansę m.in. katechetka, graficiarz i polonistka.
23 LISTOPADA 2017 / 2 GRUDNIA 2017

"Ziemia obiecana" na finał

Kończy się Rok Reymonta w Województwie Łódzkim – uroczysty finał zaplanowano na 2 XII w Teatrze Wielkim. Ukoronowaniem będzie specjalny pokaz baletu „Ziemia obiecana” inspirowanego powieścią Władysława Stanisława Reymonta i filmem Andrzeja Wajdy, z choreografią Graya Veredona. Mamy zaproszenia!
23 LISTOPADA 2017 / 24 LISTOPADA 2017

Spotkanie muzealników

W dniach 23-24 XI w Tomaszowie Mazowieckim odbędzie się kolejna edycja Konferencji Dyrektorów i Kustoszy Muzeów Regionalnych z Województwa Łódzkiego.
Z myślą o wydłużających się jesiennych wieczorach przygotowaliśmy szczególny dodatek poetycko-filozoficzny. Bezprecedensowy, bo do jego stworzenia zaprosiliśmy reprezentantów światów, które rzadko się spotykają: teatru, poezji, sztuki, uniwersytetu – wierząc, że nasze pismo może pełnić rolę także takiego zwornika, ożywiając obieg myśli.
6 GRUDNIA 2017

Przystanek 60+

W sali kolumnowej Łódzkiego Domu Kultury 6 XII zaplanowano finał V Przeglądu Twórczości Dojrzałej "Przystanek 60+" - Fotografia.
do 15 GRUDNIA 2017

Paczka dla bohatera

Po sukcesie akcji Wielkanocna Paczka dla Bohatera, Łódzki Dom Kultury ponownie włącza się do akcji. Tym razem chodzi o Bożonarodzeniową Paczkę dla Bohatera. Zbieramy żywność z długim terminem ważności i chemię. Bardzo mile widziane kartki bożonarodzeniowe dla kombatantów przekazywane w paczkach.
Akcja trwa do 15 grudnia.
Specjalna edycja Akademii Animatora Kultury – bezpłatny kurs organizacji i animacji kultury dla łodzian, z którego uczestnicy dowiedzą się jak wygląda „od kuchni” organizacja wydarzeń kulturalnych – w szczególności filmowych.