Błażej Filanowski, związany z "Kroniką Miasta Łodzi", ale współpracujący także m.in. z "Kalejdoskopem", otrzymał tegoroczne Złote Pióro - nagrodę imienia Jerzego Katarasińskiego.
Expo w Łodzi? Po co? Na jaki temat? Co nam da? Takich pytań można zadawać o wiele więcej. Warto sobie jednak odpowiedzieć na jeszcze inne. Czy Expo w 2022 roku to szansa na szybszy i lepszy rozwój naszego miasta?
Festiwal Łódź Czterech Kultur rozpoczął się lekkim zgrzytem - nieogłoszonym godzinnym przesunięciem odsłonięcia instalacji Roberta Rumasa na Starym Rynku. Na szczęście mało kto to zauważył, instalacja się pojawiła, a w programie jeszcze mnóstwo atrakcji.
BAŁLESIE – trochę zapomniane pole na granicy między Bałutami a Polesiem – to miejsce, gdzie po raz trzeci odbędzie się 10 września piknik, podczas którego będziecie można wziąć udział w rozmaitych warsztatach artystycznych i posłuchać koncertu Łukasza z Bałut.
Piotr Machlański 31 sierpnia przestał pełnić funkcję dyrektora Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi. Od 1 września 2017 pełniącym obowiązki dyrektora jest dotychczasowy zastępca Jacek Wawrzynkiewicz.
7 WRZEŚNIA 2017 - 15 GRUDNIA 2017

Piłsudski (nie)znany

5 grudnia przypada 150. rocznica urodzin Józefa Piłsudskiego. Z tej okazji Dom Literatury we współpracy z Muzeum Tradycji Niepodległościowych organizuje wydarzenie pt. „Piłsudski – festiwal”. Cykl debat, poprzedzonych pokazami kolejnych odcinków serialu „Marszałek Piłsudski” w reż. Andrzeja Trzosa-Rastawieckiego, poświęcony będzie różnym aspektom działalności Piłsudskiego.
Wirtualna wystawa Miasto-Fabryka poświęcona jest wybranym fabrykom i fabrykantom Tomaszowa Mazowieckiego przełomu wieków XIX/XX. Ma ona charakter przeglądowy, z czasem będzie rozbudowywana o kolejne materiały tekstowe i fotograficzne.
Znani są już finaliści dwóch konkursów organizowanych w Akademii Sztuk Pięknych w ramach październikowego I Łódź Young Fashion. W przypadku ogólnopolskiej "Złotej Nitki" to 15 osób, w tym czworo absolwentów łódzkiej ASP, w przypadku Łódź Young Fashion Award - 17 projektantów, w tym jedna absolwentka naszej ASP.
15 WRZEŚNIA 2017 - 24 WRZEŚNIA 2017

Miasto Kobiet

VI EDYCJA Festiwalu Łódź Miastem Kobiet odbędzie się 15-24 września. Bilety na festiwalowe spektakle do kupienia on-line od  5.09.2017! Szczegółowy program wydarzenia: http://www.aoia.pl/
Pięć wysp tematycznych, występy dziewięciu zespołów ludowych oraz koncert finałowy – to wszystko składało się na strefę Łódzkiego Domu Kultury, która powstała w ramach 14. edycji Miksera Regionalnego.