23 CZERWCA 2018 / 24 CZERWCA 2018

Na Piotrkowskiej

Sztuka uliczna od lat uatrakcyjnia przestrzeń miejską w centrum wielkich miast. Sprawia, że główne ulice żyją i są chętnie odwiedzane przez turystów. Już 23 i 24 czerwca Piotrkowska na moment stanie się jeszcze bardziej gwarna i kolorowa, bo to właśnie tam będzie można obejrzeć występy uznanych na całym świecie artystów ulicznych.
EDYTORIAL / czerwiec 2018. Jakie emocje towarzyszyły Ci, Czytelniczko, Czytelniku podczas obserwacji dziecka podejmującego pierwsze interakcje ze światem? Ile to było lat temu? Kiedy uznałaś, uznałeś, że to dziecko jest odrębną istotą i zaakceptowałaś, zaakceptowałeś to? A jakie są pierwsze wydarzenia, dźwięki i zapachy do dziś pamiętane i związane z twoim dziecięcym widzeniem świata?
9 czerwca w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury odbył się VIII Przegląd Artystycznego Ruchu Seniorów Radomsko' 2018.
W Łódzkim Domu Kultury  odbył się finał "Lokomotywą po Wiedzę - projektu ekologiczno-artystycznego dla dzieci z województwa łódzkiego".
Łódzki Dom Kultury po raz szósty ogłasza nabór dotyczący współorganizacji projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego. Termin nadsyłania wniosków na konkurs upływa 21 czerwca 2018 roku. Do rozdania jest 100 tysięcy zł.
Duuużo czytania w nowym numerze. Wywiady z ważnymi postaciami polskiej kultury (Tokarczuk, Barański, Hołdys), znakomici felietoniści (Poniedzielski, Maciejewski, Świerkocki, Jagiełło, Cholewiński), reaktywowana rok temu nagroda dla młodego aktora za kulturę słowa.
W tym roku Łódzki Dom Kultury wyprzedził wszystkich i jako pierwszy świętował Dzień Dziecka już… w Dzień Matki. Z tej okazji 26 maja odbył się 47. finał „Wojewódzkiego Ekologicznego Dnia Dziecka z Literaturą i Sztuką – Świerszczykowie wierszyki”.
Łódzki Dom Kultury organizator projektu "Przystanek 60+" oraz Miejskie Centrum Medyczne im. Karola Jonschera w Łodzi nominowani w kategorii samorząd zostali zwycięzcami Konkursu "Drzewo Pokoleń" 2018 organizowanego po raz trzeci przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Miasto Łódź w ramach V Łódzkich Senioraliów.
Po raz dziewiąty organizowana jest rowerowo-czytelniczą wyprawę ulicami Łodzi! W tym roku, oprócz miejsc związanych z książkami, będzie można odwiedzić również miejsca związane ze stuleciem odzyskania niepodległości przez Polskę.
Popularny aktor opowiada o swoim dzieciństwie, burzliwej młodości, o marzeniach i muzyce, o serialowych rolach, a także o tym, dlaczego nie ma przyjaciół wśród aktorów.