Skierniewicki Kinoteatr Polonez kończy właśnie 40 lat. Z tej okazji 17 stycznia odbyła się gala jubileuszowa, którą poprowadził Dariusz Wieteska, aktor znany m.in. z serialu „Na sygnale”.
W centrum Łodzi będą rozbrajani Niemcy, przypomnimy sobie, że sto lat temu polskie kobiety uzyskały pełnię praw wyborczych, Festiwal Światła przygotowuje patriotyczne prezentacje - to wszystko z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
7 stycznia o godzinie 10 otwarte zostanie dla zwiedzających Centrum Nauki i Techniki EC1 – trzy ścieżki edukacyjne, które oferują niezwykłą podróż – od węgla do atomu i z Ziemi do najdalszych gwiazd.
Świąteczny serwis z najważniejszymi wywiadami, które ukazały się na łamach „Kalejdoskopu” w ostatnim półroczu - oto prezent dla naszych Czytelników (także potencjalnych przyszłych) na zbliżające się święta. Zaczynamy 22 grudnia,
KALEJDOSKOP 1/2018 – coolturalny prezent na Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok. „Kultura kołem się toczy” to temat numeru, a w nim m.in.:
Nie będzie międzynarodowej wystawy EXPO w Łodzi w 2022 roku. Przegraliśmy z Buenos Aires  62 głosy do 56 – tak 15 listopada zdecydowali komisarze z Biura Wystaw Światowych. Ale rewitalizacja miasta, która miała być tematem wystawy, będzie kontynuowana.
14 GRUDNIA 2017 / 20 GRUDNIA 2017

Kulturalni seniorzy

W grudniu kończy się organizowany przez Łódzki Dom Kultury V Wojewódzki Przegląd Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+”. 20 XII forum w Pabianicach z udziałem marszałka województwa łódzkiego.
Przebrani w świecące, kosmiczne stroje, ze schowanymi rękami starali się nawiązać kontakt z przechodniami, ale bez słów, tylko za pomocą dźwięków. Ola zaprosiła do projektu Sławka, bo pomyślała, że na taką ekstrawagancję tylko on może się zgodzić.
Można by to napisać tak: powstała w... działała lat... z końcem roku zostanie zamknięta. Krótko i na temat. Z kronikarskiego obowiązku. Bo trzeba. Bo wypada. Ale można inaczej, z nutą subiektywizmu.
To już szósta edycja programu stypendialnego prezydenta miasta Łodzi. Dotychczas przyznano 59 stypendiów na łączną kwotę 554 000 zł. W 2018 roku na ten cel miasto Łódź przeznaczyło kwotę 120 000 zł.