Urząd Miasta Łodzi zaplanował reorganizację pięciu Miejskich Bibliotek Publicznych oraz centralizację bibliotek.Od 2018 roku w mieście ma funkcjonować jedna Biblioteka Miejska w Łodzi wraz z podległymi jej filiami. Dyrektorem został gdańszczanin Paweł Braun.
Towarzystwo Opieki nad Starym Cmentarzem przy ulicy Ogrodowej w Łodzi przypomina o zasłużonym dla polskiej kultury artyście i społeczniku, Niemcu i łodzianinie z urodzenia, Polaku z wyboru – Karolu Hillerze (1891-1939). Okazją do tego są dobiegające końca obchody stulecia polskiej awangardy, której był on jednym z najciekawszych przedstawicieli.
Filharmonia Łódzka i Teatr Muzyczny będą współfinansowane z budżetu państwa. Informację przekazał w Łodzi wicepremier i minister kultury Piotr Gliński.
9 LISTOPADA 2017 - 30 LISTOPADA 2017

Ubiory Wioli ry.

Wystawa kolekcji młodej projektantki ubioru Wiolety Rygał pt. "UnDressed Wiola ry. - od koncepcji do realizacji". Otwarcie 9 XI o godz. 13.
Już po raz siódmy Manufaktura zaprasza łodzian do wspólnego obchodzenia Święta Niepodległości. Tegoroczny piknik jest organizowany wspólnie z harcerzami z ZHR, którzy w tych dniach proponują szereg imprez Tygodnia Patriotycznego.
24 LISTOPADA 2017 - 3 CZERWCA 2018

Bilety na Leonarda

Wystawa pt. „Leonardo da Vinci – energia umysłu”, poświęcona wynalazczemu geniuszowi Leonarda da Vinci, która odwiedziła Paryż, Monachium, São Paulo i Londyn, w listopadzie zawita do Łodzi. Jakież mogło być dla niej lepsze miejsce niż EC1? Co ciekawe, łódzcy organizatorzy nie chcieli powielać międzynarodowej ekspozycji, ale dodali od siebie część poświęconą polskim wynalazcom.
Podczas uroczystości w Łódzkim Domu Kultury 26 października zostały wręczone Nagrody Sejmiku Województwa Łódzkiego w dziedzinie kultury.
W Centrum Nauki i Techniki w EC1 zaprezentowano symulator lotu wykorzystujący technologię wirtualnej rzeczywistości. Jest on częścią ekspozycji „Człowiek w kosmosie” mieszczącej się w dawnej Chłodni Kominowej.
26 PAŹDZIERNIKA 2017 - 29 PAŹDZIERNIKA 2017

Mediatravel powraca

Po pięcioletniej przerwie do kalendarza łódzkich imprez powraca Międzynarodowy Festiwal Cywilizacji i Sztuki Mediów Mediatravel. Jego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się w dniach 26-29 października w EC1.
14 wydarzeń kulturalnych i dwie msze święte -  program obchodów 30-lecia Teatru Logos wygląda imponująco. Będzie kolejna premiera przygotowana przez zespół, będą koncerty i spektakle zaproszonych gości i okolicznościowa wystawa grafik.