Gratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy za wszystkie e-maile. Śledźcie nas w Internecie, następne konkursy – już niebawem.
W ramach obchodów Stulecia Awangardy w Polsce Teatr Pinokio w Łodzi powoła do życia "Klub artystyczno-literackiego #hasztagiści", skupiający młodzież w wieku 15-18 lat.
Grand Prix konkursu na krótką formę komiksową 28. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w wysokości 7000 zł brutto zdobyli Piotr Szulc (scenariusz) i Kamila Kozłowska (grafika) za pracę pt. „Król”.
Trwa 28. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi! Zobaczcie, jakie "rarytasy"  przygotowano dla fanów w tym roku.
28. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi wystartował! Najważniejsze wydarzenia zaplanowano w Atlas Arenie i w salach konferencyjnych Stadionu Miejskiego, a wystawy będzie można oglądać m.in. w EC1 Łódź – Miasto Kultury przez cały weekend 15-17 września.
Udało się nam zbudować największą komiksową imprezę w Europie Wschodniej oraz zaznaczyć obecność naszego miasta na arenie e-sportu –  mówi Adam Radoń, dyrektor MFKiG.
11 września zmarł w Warszawie w wieku 94 lat Jerzy Skrzepińki jeden z najwybitniejszych polskich scenografów filmowych. Urodzony w podłódzkim Tuszynie (1923) i wykształcony w Łodzi artysta był uczniem scenografów Romana Manna i Anatola Radzinowicza. Pracę w Wytwórni Filmów Fabularnych przy ul. Łąkowej rozpoczął w 1950 roku.
Błażej Filanowski, związany z "Kroniką Miasta Łodzi", ale współpracujący także m.in. z "Kalejdoskopem", otrzymał tegoroczne Złote Pióro - nagrodę imienia Jerzego Katarasińskiego.
Expo w Łodzi? Po co? Na jaki temat? Co nam da? Takich pytań można zadawać o wiele więcej. Warto sobie jednak odpowiedzieć na jeszcze inne. Czy Expo w 2022 roku to szansa na szybszy i lepszy rozwój naszego miasta?
Festiwal Łódź Czterech Kultur rozpoczął się lekkim zgrzytem - nieogłoszonym godzinnym przesunięciem odsłonięcia instalacji Roberta Rumasa na Starym Rynku. Na szczęście mało kto to zauważył, instalacja się pojawiła, a w programie jeszcze mnóstwo atrakcji.