Podczas 51. Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym zakończonego 25 czerwca główną nagrodę - „Basztę” - jury przyznało Kapeli Czesława Kocemby z Łagowa w Łowickiem. Artyści z województwa łódzkiego brali również udział w odbywających się w ramach festiwalu Targach Sztuki Ludowej.
„Kolorowa Lokomotywa – Na zielonym szlaku 2017 – projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego” ponownie – już piąty raz – wyrusza w trasę po regionie. Zainaugurowano go 22 czerwca w Łódzkim Domu Kultury w obecności przedstawicieli domów kultury i dzieci z regionu.
Dokąd 100 lat temu wybierali się na letni wypoczynek Polacy? Ci, których stać było na wakacyjne wyjazdy, najchętniej spędzali czas na litewskim wybrzeżu w Połądze, która była prywatnym ośrodkiem hrabiego Feliksa Tyszkiewicza, natomiast przedstawiciele burżuazji z miasta włókniarzy latem udawali się do własnych majątków ziemskich.
14 czerwca w Łódzkim Domu Kultury podsumowano projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego „Lokomotywą po wiedzę”, w którym wzięło udział 640 osób z 32 instytucji kultury regionu łódzkiego.
Czy możliwa jest budowa Camerimage Łódź Center według projektu Franka Gehry’ego, przy udziale państwa? Postuluje to Marek Żydowicz, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych „Camerimage” z myślą o EXPO 2022 w Łodzi.
Pisaliśmy już, że Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi i Łódzkie Centrum Wydarzeń szykują na jesień nową dużą imprezę modową pod nazwą Łódź Young Fashion, która zastąpi skompromitowany Fashion Week. Na kolejnej konferencji prasowej organizatorzy poinformowali, że impreza wchłonie ogólnopolski konkurs Złota Nitka – który wiele lat temu narodził się właśnie w ówczesnej PWSSP.
Teraz już nie tylko Łódź, ale i województwo łódzkie ma swój budżet obywatelski. Mieszkańcy regionu – a jest ich 2,5 miliona – mogą od teraz decydować o tym, na co zostaną przeznaczone samorządowe pieniądze.
W niedzielę 4 czerwca w Łódzkim Domu Kultury odbył się finał Wojewódzkiego Ekologicznego Dnia Dziecka – 46. Świerszczykowe Wierszyki 2017. W wydarzeniu wzięło udział ponad 350 dzieci z klas I – IV ze szkół podstawowych z Łodzi i województwa łódzkiego.
To jedno z najstarszych założeń pałacowo-ogrodowych w Łodzi. Niektóre drzewa pamiętają fabrykantów. I rosną tu takie gatunki klonów, które prawdopodobnie nie występują razem nigdzie w Polsce! Ogród przy pałacu Izraela Poznańskiego 23 maja 2017 r. wpisano do rejestru zabytków województwa łódzkiego (46 lat po wpisaniu na listę zabytków samego pałacu). 
– Dla mnie jego talent pisarski jest talentem obserwatora, kogoś, kto chce zapamiętać i utrwalić coś, co dziś jest, a jutro może nie być – mówi MARCEL SZYTENCHELM, aktor, reżyser, animator kultury, dyrektor Studia Teatralnego „Słup”.