W Łódzkim Domu Kultury 15 czerwca odbył się finał „Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dojrzałej Przystanek 60 +  – fotografia i literatura".
Łódzki Dom Kultury ogłasza "Konkurs na aranżację artystyczno-edukacyjną Pasażu Łódzkiego Domu Kultury".
8 LIPCA 2018 - 7 PAŹDZIERNIKA 2018

Kolekcjonerzy w Spale

Spalski Jarmark Antyków i Rękodzieła Ludowego to raj dla twórców ludowych, rzemieślników, rzeźbiarzy i zbieraczy wszelkiego rodzaju przedmiotów zabytkowych i staroci. W sezonie, w jedną niedzielę w miesiącu nad stawem w centrum Spały można nabyć m.in. wyroby ze starej porcelany i szkła, ceramikę ozdobną, białą broń, książki, płyty analogowe.
Związek Zawodowy Nauczycieli Akademickich Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi wystosował stanowisko w sprawie prac nad ustawą Prawo o szkolnictwie wyższym. Pracownicy uczelni uważają m.in., że nowa ustawa zagraża autonomii instytucji przez to, że proponowany model zarządzania  otwiera drogę do upolitycznienia szkoły.
Na finale "Przystanku 60+ - fotografia i literatura" w Łódzkim Domu Kultury wystąpi Andrzej Rybiński, wokalista, gitarzysta i kompozytor znany z takich przebojów, jak: „Nie liczę godzin i lat” czy "Pocieszanka".
EDYTORIAL / czerwiec 2018. Jakie emocje towarzyszyły Ci, Czytelniczko, Czytelniku podczas obserwacji dziecka podejmującego pierwsze interakcje ze światem? Ile to było lat temu? Kiedy uznałaś, uznałeś, że to dziecko jest odrębną istotą i zaakceptowałaś, zaakceptowałeś to? A jakie są pierwsze wydarzenia, dźwięki i zapachy do dziś pamiętane i związane z twoim dziecięcym widzeniem świata?
9 czerwca w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury odbył się VIII Przegląd Artystycznego Ruchu Seniorów Radomsko' 2018.
W Łódzkim Domu Kultury  odbył się finał "Lokomotywą po Wiedzę - projektu ekologiczno-artystycznego dla dzieci z województwa łódzkiego".
Na prośbę instytucji kultury z regionu do 6 lipca do g. 16 Łódzki Dom Kultury przedłużył termin składania wniosków dotyczących współorganizacji projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego.
W tym roku Łódzki Dom Kultury wyprzedził wszystkich i jako pierwszy świętował Dzień Dziecka już… w Dzień Matki. Z tej okazji 26 maja odbył się 47. finał „Wojewódzkiego Ekologicznego Dnia Dziecka z Literaturą i Sztuką – Świerszczykowie wierszyki”.