W niedzielę 4 czerwca w Łódzkim Domu Kultury odbył się finał Wojewódzkiego Ekologicznego Dnia Dziecka – 46. Świerszczykowe Wierszyki 2017. W wydarzeniu wzięło udział ponad 350 dzieci z klas I – IV ze szkół podstawowych z Łodzi i województwa łódzkiego.
To jedno z najstarszych założeń pałacowo-ogrodowych w Łodzi. Niektóre drzewa pamiętają fabrykantów. I rosną tu takie gatunki klonów, które prawdopodobnie nie występują razem nigdzie w Polsce! Ogród przy pałacu Izraela Poznańskiego 23 maja 2017 r. wpisano do rejestru zabytków województwa łódzkiego (46 lat po wpisaniu na listę zabytków samego pałacu). 
– Dla mnie jego talent pisarski jest talentem obserwatora, kogoś, kto chce zapamiętać i utrwalić coś, co dziś jest, a jutro może nie być – mówi MARCEL SZYTENCHELM, aktor, reżyser, animator kultury, dyrektor Studia Teatralnego „Słup”. 
Czerwcowe numery dojechały już do redakcji. W numerze, m.in.: nowi autorzy, depesza o "Twin Peaks" z festiwalu w Cannes, wywiad z Zuzanną Zielińską, laureatką naszej nagrody, recenzje nowych spektakli, książek i płyt.
Młodzi, zdolni, kreatywni. Tak w trzech słowach można opisać osoby, które po kolejnym konkursie na rezydentów Art_Inkubatora wprowadziły się na Tymienieckiego 3. 
Łódzki Dom Kultury po raz piąty ogłasza nabór dotyczący współorganizacji projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego. Konkurs jest związany z obchodami Roku Reymontowskiego w regionie. Jego pula to 50 tys. zł.
Absolwent łódzkiej Szkoły Filmowej Lech Majewski oraz Muzeum Sztuki w Łodzi zostali laureatami nagrody Culture.pl Superbrands, ustanowionej przez Instytut Adama Mickiewicza we współpracy z Superbrands Polska z myślą o twórcach i instytucjach, które najskuteczniej wspierają obecność polskiej kultury za granicą.
Firma deweloperska Virako ujawniła swoje plany zagospodarowania zabytkowych przestrzeni dawnego Monopolu Wódczanego (u zbiegu ulic Kopcińskiego i Piłsudskiego). Monopolis połączy nowoczesną przestrzeń biurową, usługi i kulturę z szeroką ofertą gastronomiczną.
13 i 14 maja zainaugurowano Rok Władysława Reymonta w Województwie Łódzkim. W sobotę w Łódzkim Domu Kultury spotkali się przedstawiciele samorządów, instytucji kultury, etnografowie i mieszkańcy, w niedzielę świętowaliśmy w Manufakturze.
Pracownicy EC1 przedstawili kolejny fragment ekspozycji Centrum Nauki i Techniki - strefę głębokiego kosmosu. Znajdują się tu urządzenia opowiadające o najdalszych zakątkach wszechświata oraz o tym, jak możemy je badać.