Archiwum Historii Mówionej | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 6 =

Archiwum Historii Mówionej

Instytucja kultury, mieszcząca się w historycznej Kamienicy Hilarego Majewskiego przy Włókienniczej 11, zaprasza wszystkich dawnych i obecnych mieszkańców ul. Włókienniczej do współpracy przy tworzeniu Archiwum Historii Mówionej.
Apel do łodzian:

Szanowni Mieszkańcy Łodzi! Instytucja kultury, mieszcząca się w historycznej Kamienicy Hilarego Majewskiego przy ul. Włókienniczej 11, zaprasza wszystkich dawnych i obecnych mieszkańców ul. Włókienniczej do współpracy przy tworzeniu Archiwum Historii Mówionej. Naszym celem jest zachowanie bogactwa wspomnień oraz historii tej okolicy, dlatego chcemy stworzyć Archiwum, które będzie pełniło rolę audio kroniki. Chcemy zaprosić Państwa do podzielenia się z nami swoimi przeżyciami, wspomnieniami, a także fotografiami i innymi pamiątkami związanymi z życiem przy ul. Włókienniczej.

Część powstającego Archiwum Historii Mówionej będzie częścią wystawy pod tytułem „Ucząc się od Łodzi. Kamienna/Włókiennicza”, której otwarcie planujemy na lipiec 2024 roku. Liczymy na Państwa aktywny udział w tym projekcie i zachęcamy do kontaktu z nami pod numerem telefonu 534180876 lub za pośrednictwem adresu mailowego: sekretariat@inlodz21.pl.

Chętnie wysłuchamy Państwa historii i wspólnie zbudujemy wspomnieniową mozaikę. Ponadto planujemy stworzenie Kapsuły czasu w Pasażu Hilarego Majewskiego. Będzie to nie tylko instalacja artystyczna, ale również miejsce, w którym zatopione zostaną przekazane przez mieszkańców pamiątki, symbolizujące ducha naszego miasta. Dołączcie do naszej inicjatywy i wspólnie zapiszmy historię ul. Włókienniczej.
Kamienica Hilarego Majewskiego

Kategoria

Wiadomości

Adres

Instytucja Kultury InLodz21, Łódź, ul. Włókiennicza 11

Kontakt

czynna:
wtorek-środa 11-17, czwartek 9-17, piątek-sobota 12-19, niedziela 12-18
tel. do InLodz21: 534 180 876
wstęp wolny

wejście od tyłu kamienicy: na domofonie przy bramie wcisnąć 3 i piktogram dzwonka, tak samo przy drugim domofonie