Taniec i patriotyzm | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 8 =

Taniec i patriotyzm

Miejska Strefa Kultury przygotowała dwa nowe projekty. Pierwszy, poświęcony tańcowi, już jest realizowany, drugi, edukujący dzieci i młodzież w zakresie patriotyzmu, ruszy w maju.
Trwa realizacja nowego projektu tanecznego Miejskiej Strefy Kultury – "Od tanga do polki". W jego ramach odbywają się warsztaty taneczne i potańcówki z muzyką na żywo w różnych dzielnicach Łodzi. O oprawę muzyczną dba Orkiestra Taneczna Bonanza.

Warsztaty taneczne w MSK: Niciarniana – Dom Kultury Ariadna są prowadzone przez Piotra Zgorzelskiego z Akademii Tańca Tradycyjnego.

Terminy warsztatów:
• 30.04.
• 07.05.; 14.05.; 21.05.; 28.05.
• 04.06.; 11.06.

Terminy potańcówek:
• 26.04. MSK: Dąbrowa - Klub Dąbrowa
• 28.04. MSK: Żabieniec - Centrum Animacji i Rewitalizacji Rondo
• 12.05. MSK: Chojny - Centrum Kultury Młodych

Więcej informacji TUTAJ


Drugi projekt Miejskiej Strefy Kultury to „Od placu Wolności do Niepodległości” - innowacyjny projekt edukacyjno-kulturalny dla dzieci i młodzieży w nurcie nowoczesnej edukacji patriotycznej.  Działania będą realizowane na terenie Łodzi od maja do listopada 2024 r.

W ramach projektu odbędą się: wykłady, rodzinny historyczny spacer miejski, koncert patriotyczny, rowerowa gra miejska i pilotażowe warsztaty historyczno-artystyczne, podczas których uczestnicy stworzą autorski projekt gazety miejskiej z okresu międzywojennego, wykorzystując: archiwalia, grafikę, typografię i kreatywne pisanie. Powstała gazeta, ale też scenariusz warsztatów będą służyć wypracowaniu innowacyjnych narzędzi historycznej edukacji regionalnej.

„Zależy nam na pokazaniu szerszego kontekstu historycznego od 1820 roku, przez okres po odzyskaniu Niepodległości, i dalej – po II wojnie światowej. Wzloty i upadki w rozwoju miasta, uwarunkowane wydarzeniami historycznymi, zostaną pokazane w kontekstach kulturowych: literackich, filmowych, plastycznych” – mówi Rafał Pakuła, koordynator projektu z MSK: Stary Widzew – Dom Kultury Widok.

Więcej informacji i szczegółowy program na stronie: www.msk.lodz.pl

Kategoria

Wiadomości