W weekend 8-9 września w Łodzi na ulicy Piotrkowskiej odbyła się kolejna edycja Mixera Regionalnego, czyli największej imprezy promującej województwo łódzkie.
Coraz bliżej zakończenie generalnego remontu elewacji Łódzkiego Domu Kultury. Pomimo trudnej sytuacji na rynku budowlanym mieszkańcy mogą podziwiać pierwsze efekty prac remontowych. Na ukończeniu jest już północna strona obiektu, która zyskała zupełnie nowy wygląd. Inwestycja wyniesie blisko 13,5 mln zł.


Łódzki Dom Kultury tym razem stawia na seniorów. Tylko do końca roku w ramach Przystanku 60+ zostanie zorganizowanych dziesięć plenerów artystycznych w siedmiu parkach krajobrazowych województwa łódzkiego oraz cztery plenery miejskie w przestrzeni miejskiej w takich miejscowościach jak Tum, Nieborów, Wieluń oraz Piotrków Trybunalski.
Na otwarcie sezonu kulturalnego - wrześniowy „Kalejdoskop”, a nim m.in:
W tym roku Europejskie Dni Dziedzictwa odbywają się pod hasłem „Niepodległa dla wszystkich”. Łódzki Dom Kultury zaprasza do udziału w wydarzeniach jubileuszowych: wystawach, koncertach, recitalach, rajdach, grach terenowych, które odbywają się 8-9 i 15-16 IX w 20 miejscowościach województwa.
Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw odbędzie się 15-16 września. Stałym punktem imprezy są targi ogrodniczo-rolne, na których można poznać dorobek naukowy znanego na całym świecie skierniewickiego Instytutu Ogrodnictwa.
Po dwóch latach prac 24 sierpnia w południe otwarto artystyczne podwórko przy ul. Więckowskiego 4. Na dwóch ścianach budynku wyremontowanego w ramach projektu "Mia100 kamienic" pojawiły się wielkie gresowe płytki z nadrukowanymi fragmentami obrazów Wojciecha Siudmaka.
Podczas gdy trwa remont Łódzkiego Domu Kultury, trzeba myśleć już o koncepcji Pasażu Kultury Województwa Łódzkiego, który ma powstać na niedostępnym dotąd dla łodzian dziedzińcu ŁDK. Poszukiwana jest firma, która opracuje koncepcję i wykona aranżację. Na negocjacje można się zgłaszać do 15 września. 
Zarząd Województwa Łódzkiego przyznał Nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury oraz szczególne zaangażowanie w pracę na rzecz kultury. Nagrody zostaną wręczone podczas inauguracji sezonu kulturalnego 2018/2019 w województwie 13 września w Filharmonii Łódzkiej.
W piątek, 24 sierpnia, w godz. 17.00-19.00 powstanie kolejne malowidło składające się na projekt „Dzieci Bałut – murale pamięci”. Piotr Saul, asystent na Wydziale Malarstwa i Rzeźby ASP we Wrocławiu przy współpracy z Damianem Idzikowskim asystentem w Pracowni Podstaw Grafiki Warsztatowej łódzkiej ASP namalują je według koncepcji Katarzyny Tośty przy ul. Wawelskiej 1