Wiadomości | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
I Regionalny Przegląd Senioralnej Twórczości Kabaretowej „A to Ci kabaret…” to projekt zrealizowany przez Powiatowe Centrum Animacji Społecznej im. płk Witolda Pileckiego w Tomaszowie Mazowieckim we współorganizacji z Łódzkim Domem Kultury.
Wszystkie osoby, które skończyły 60 lat i zamieszkują na terenie województwa łódzkiego, mogą korzystać z ulg i zniżek oferowanych w ramach programu Karta Seniora Województwa Łódzkiego.
- "Stanowczo wyczerpałem już limit nagród i wyróżnień. Co najmniej w tej dekadzie (trzecia nagroda w ciągu kilku tygodni). Teraz czas na innych" - skomentował przyznanie mu Medalu Polonia Minor Łukasz Maciejewski, krytyk filmowy i teatralny, dyrektor i juror kilku polskich festiwali filmowych, od lutego publikujący na naszych łamach felietony w rubryce "Wodzireje i amatorzy". 
W Łódzkim Domu Kultury 16 października wręczono aż 42 Nagrody Sejmiku Województwa Łódzkiego. Za osiągnięcia w dziedzinie kultury doceniono twórców ludowych, animatorów, społeczników, zespoły folklorystyczne, organizacje i stowarzyszenia z całego regionu.
W Łódzkim Domu Kultury podczas uroczystego finału podsumowano ostatnie trzy miesiące projektu pn. Wojewódzki Przegląd Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+”. Tylko w plenerach artystycznych oraz forach wzięło udział przeszło 1000 seniorów z województwa łódzkiego. Od początku realizacji projekt przyciągnął kilka tysięcy dojrzałych artystów.
Hollywoodzkie Walk of Fame upamiętnia znane osoby z show-biznesu, mosiężne gwiazdy w Alei Gwiazd Łódzkiej Drogi Sławy honorują ludzi związanych z filmem, jednak najciekawszą aleją gwiazd, a właściwie „gwiozd” może pochwalić się Łowicz.
Do 21 października trwała druga edycja Łódź Young Fashion. Oglądaliśmy kolejne prezentacje mody w ramach wieczorowych gali (kto nie dostał się na pokazy, mógł oglądać transmisje na żywo w namiocie koło Akademii Sztuk Pięknych i w Internecie). Wiele kolekcji zachwycało!
„Malowanie na jedwabiu - warsztaty twórcze” to projekt Gminnej Biblioteki Publicznej w Rozprzy, który był  realizowany od września do października w ramach współorganizacji projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego.
Wielkim finałem zorganizowanym w Łódzkim Domu Kultury zakończyła się 6 edycja projektu Kolorowa Lokomotywa Na zielonym szlaku 2018, skierowanego do dzieci z województwa łódzkiego. Rozstrzygnięto 3 główne konkursy - fotograficzny, plastyczny i gobelin. Przyznano 9 nagród głównych i 100 wyróżnień.
Kolejna edycja Forum Twórczości Dojrzałej "Przystanek 60+ odbyła się w Miejskim Domu Kultury w Opocznie. Uczestnicy wzięli udział cyklu wykładów. Niespodzianką był koncert Sylwii Strugińskiej-Wochowskiej – solistki Teatru Muzycznego w Łodzi z zespołem.