Czerwcowe numery dojechały już do redakcji. W numerze, m.in.: nowi autorzy, depesza o "Twin Peaks" z festiwalu w Cannes, wywiad z Zuzanną Zielińską, laureatką naszej nagrody, recenzje nowych spektakli, książek i płyt.
Młodzi, zdolni, kreatywni. Tak w trzech słowach można opisać osoby, które po kolejnym konkursie na rezydentów Art_Inkubatora wprowadziły się na Tymienieckiego 3. 
Łódzki Dom Kultury po raz piąty ogłasza nabór dotyczący współorganizacji projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego. Konkurs jest związany z obchodami Roku Reymontowskiego w regionie. Jego pula to 50 tys. zł.
Absolwent łódzkiej Szkoły Filmowej Lech Majewski oraz Muzeum Sztuki w Łodzi zostali laureatami nagrody Culture.pl Superbrands, ustanowionej przez Instytut Adama Mickiewicza we współpracy z Superbrands Polska z myślą o twórcach i instytucjach, które najskuteczniej wspierają obecność polskiej kultury za granicą.
Firma deweloperska Virako ujawniła swoje plany zagospodarowania zabytkowych przestrzeni dawnego Monopolu Wódczanego (u zbiegu ulic Kopcińskiego i Piłsudskiego). Monopolis połączy nowoczesną przestrzeń biurową, usługi i kulturę z szeroką ofertą gastronomiczną.
13 i 14 maja zainaugurowano Rok Władysława Reymonta w Województwie Łódzkim. W sobotę w Łódzkim Domu Kultury spotkali się przedstawiciele samorządów, instytucji kultury, etnografowie i mieszkańcy, w niedzielę świętowaliśmy w Manufakturze.
Pracownicy EC1 przedstawili kolejny fragment ekspozycji Centrum Nauki i Techniki - strefę głębokiego kosmosu. Znajdują się tu urządzenia opowiadające o najdalszych zakątkach wszechświata oraz o tym, jak możemy je badać.
Konferencją prasową na ul. Piotrkowskiej rozpoczęły się obchody Roku Władysława Stanisława Reymonta w Województwie Łódzkim związanego ze 150. rocznicą urodzin noblisty. Przy pomniku Kufer Reymonta mówiono o zaplanowanych wydarzeniach.
„Łódź jest rozwarstwiona, ogłupiała i biedna”. „Może trzeba by zamknąć niektóre instytucje”. „Przyjeżdża mainstreamowy artysta i dostaje pieniądze, które wyżywiłyby pięć instytucji przez rok” – na spotkaniu ludzi kultury nie zabrakło emocji.
od 7 MAJA 2017

Urodziny Reymonta

W maju rusza w Łodzi i województwie projekt związany ze 150. rocznicą urodzin pisarza Władysława Reymonta. Na łodzian mieszkańców czeka wiele atrakcji.