Wirtualna wystawa Miasto-Fabryka poświęcona jest wybranym fabrykom i fabrykantom Tomaszowa Mazowieckiego przełomu wieków XIX/XX. Ma ona charakter przeglądowy, z czasem będzie rozbudowywana o kolejne materiały tekstowe i fotograficzne.
Znani są już finaliści dwóch konkursów organizowanych w Akademii Sztuk Pięknych w ramach październikowego I Łódź Young Fashion. W przypadku ogólnopolskiej "Złotej Nitki" to 15 osób, w tym czworo absolwentów łódzkiej ASP, w przypadku Łódź Young Fashion Award - 17 projektantów, w tym jedna absolwentka naszej ASP.
Pięć wysp tematycznych, występy dziewięciu zespołów ludowych oraz koncert finałowy – to wszystko składało się na strefę Łódzkiego Domu Kultury, która powstała w ramach 14. edycji Miksera Regionalnego.
Gdyby ten projekt został zrealizowany w międzywojniu, dziś mielibyśmy w Łodzi perełkę na skalę światową – przedszkole według idei Katarzyny Kobro, jednej z najważniejszych przedstawicielek awangardy. Ale nic straconego – może za kilka lat będziemy się cieszyć tak niezwykłym obiektem.
Centrum Nauki i Techniki EC1 poszukuje animatorów, którzy poprowadzą zwiedzających ścieżkami ekspozycji. Wkrótce zostanie ogłoszony nabór dla ok. 40 pracowników. To propozycja dla pasjonatów nauk przyrodniczych, osób zainteresowanych energetyką, fizyką i przedmiotami ścisłymi, niezależnie od wieku - od studentów, po emerytowanych inżynierów.
Tym razem skrót AŻ nie odnosi się do festiwalu muzycznego, tylko do edukacyjnego projektu architektonicznego. W wieloznacznym skrócie druga litera oznacza jednak to samo - ulicę Żubardzką. Bałucki Ośrodek Kultury "Na Żubardzkiej" jest bowiem organizatorem trzymiesięcznego cyklu imprez poświęconych łódzkiej architekturze. Pomysłodawczynią i koordynatorką projektu jest Maria Nowakowska (Łódzki Detal Architektoniczny).
Bezpłatny kurs z animacji kultury proponują organizatorzy Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja, który odbędzie się w dniach 19–22 października 2017 roku w Łódzkim Domu Kultury. Wystarczy napisać parę zdań o sobie i umotywować chęć udziału w kursie oraz wysłać zgłoszenie na adres: biuro@kameraakcja.com.pl do 24 sierpnia (czwartek) do północy.
Kolejny felieton z wierszem (tym razem z piosenką) Elżbiety Grzesiak
Konkursowe kolekcje spływają, statuetki gotowe, organizatorzy i partnerzy w wirze pracy… Zbliża się Łódź Young Fashion – październikowe święto mody, które zastąpi Fashion Week.
Z nowym logo, nowymi założeniami i autorami w pełni zaprezentowanego programu Festiwal Łódź Czterech Kultury ma powrócić do swoich źródeł. Jak rozumieją je jego organizatorzy?