W roku jubileuszowym Miejski Dom Kultury w Radomsku otwiera swoje podboje również nocą. Będzie można zajrzeć we wszystkie niemal zakamarki MDK. Ożyje także wszystko wokół.
1 LIPCA 2018 - 15 SIERPNIA 2018

Pociągiem w Filmowe Łódzkie

„Pociągiem w Filmowe Łódzkie” to pomysł łączący dwa elementy – przejazdy pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej na terenie województwa łódzkiego, a także poznawanie bogatego dziedzictwa filmowego regionu.
Po raz kolejny w region wyrusza „Kolorowa Lokomotywa – Na zielonym szlaku 2018 – projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego”. To już 6. edycja akcji organizowanej przez Łódzki Dom Kultury, gdzie 21 czerwca podpisano porozumienia o współpracę z 14 partnerami z województwa.
Trzy miliony dolarów – nawet tyle gotowi są zapłacić miłośnicy komiksów za unikatowy zeszyt. A może lepiej powiedzieć: inwestorzy? O komiksie jako lokacie kapitału pisze PIOTR KASIŃSKI.
Piotrków świętuje imieniny przez cały weekend 23-24 czerwca. Podczas dni miasta wystąpią: De Mono, Katarzyna Cerekwicka, PTB – Philoes & Trybunał, Organek oraz hiphopowa grupa JWP/BC.
Od trzech miesięcy pracownikom Łódzkiego Domu Kultury na co dzień towarzyszą dźwięki młotów i wiertarek, ale warto przetrzymać tę zawieruchę. Większy remont trwał w latach 80. – tyle że wtedy kadrę rozmieszczono w „lokalach zastępczych”.
W Łódzkim Domu Kultury 15 czerwca odbył się finał „Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dojrzałej Przystanek 60 +  – fotografia i literatura".
Łódzki Dom Kultury ogłasza "Konkurs na aranżację artystyczno-edukacyjną Pasażu Łódzkiego Domu Kultury".
8 LIPCA 2018 - 7 PAŹDZIERNIKA 2018

Kolekcjonerzy w Spale

Spalski Jarmark Antyków i Rękodzieła Ludowego to raj dla twórców ludowych, rzemieślników, rzeźbiarzy i zbieraczy wszelkiego rodzaju przedmiotów zabytkowych i staroci. W sezonie, w jedną niedzielę w miesiącu nad stawem w centrum Spały można nabyć m.in. wyroby ze starej porcelany i szkła, ceramikę ozdobną, białą broń, książki, płyty analogowe.
Związek Zawodowy Nauczycieli Akademickich Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi wystosował stanowisko w sprawie prac nad ustawą Prawo o szkolnictwie wyższym. Pracownicy uczelni uważają m.in., że nowa ustawa zagraża autonomii instytucji przez to, że proponowany model zarządzania  otwiera drogę do upolitycznienia szkoły.