W tym roku Europejskie Dni Dziedzictwa odbywają się pod hasłem „Niepodległa dla wszystkich”. Łódzki Dom Kultury zaprasza do udziału w wydarzeniach jubileuszowych: wystawach, koncertach, recitalach, rajdach, grach terenowych, które odbywają się 8-9 i 15-16 IX w 20 miejscowościach województwa.
Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw odbędzie się 15-16 września. Stałym punktem imprezy są targi ogrodniczo-rolne, na których można poznać dorobek naukowy znanego na całym świecie skierniewickiego Instytutu Ogrodnictwa.
Po dwóch latach prac 24 sierpnia w południe otwarto artystyczne podwórko przy ul. Więckowskiego 4. Na dwóch ścianach budynku wyremontowanego w ramach projektu "Mia100 kamienic" pojawiły się wielkie gresowe płytki z nadrukowanymi fragmentami obrazów Wojciecha Siudmaka.
Podczas gdy trwa remont Łódzkiego Domu Kultury, trzeba myśleć już o koncepcji Pasażu Kultury Województwa Łódzkiego, który ma powstać na niedostępnym dotąd dla łodzian dziedzińcu ŁDK. Poszukiwana jest firma, która opracuje koncepcję i wykona aranżację. Na negocjacje można się zgłaszać do 15 września. 
Zarząd Województwa Łódzkiego przyznał Nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury oraz szczególne zaangażowanie w pracę na rzecz kultury. Nagrody zostaną wręczone podczas inauguracji sezonu kulturalnego 2018/2019 w województwie 13 września w Filharmonii Łódzkiej.
W piątek, 24 sierpnia, w godz. 17.00-19.00 powstanie kolejne malowidło składające się na projekt „Dzieci Bałut – murale pamięci”. Piotr Saul, asystent na Wydziale Malarstwa i Rzeźby ASP we Wrocławiu przy współpracy z Damianem Idzikowskim asystentem w Pracowni Podstaw Grafiki Warsztatowej łódzkiej ASP namalują je według koncepcji Katarzyny Tośty przy ul. Wawelskiej 1
Łódzki Dom Kultury, organizator projektu „Kolorowa Lokomotywa – Na zielonym szlaku” zaprasza wszystkich rodziców i pracowników partnerskich instytucji kultury do zgłaszania prac uczestników projektu „Kolorowa Lokomotywa 2018”!
Wiadomo, kto zawalczy o 30 tys. euro i 30 tys. zł. Znamy nazwiska projektantów, którzy zaprezentują swoje kolekcje podczas Łódź Young Fashion. Spośród 132 zgłoszeń jurorzy w drodze głosowania wyłonili finałową szesnastkę projektantów „Złotej Nitki” oraz – dwunastkę finalistów konkursu międzynarodowego.
„Z poradnika młodego zielarza” to kolejny projekt Miejskiego Domu Kultury w Radomsku realizowany wspólnie z Łódzkim Domem Kultury, który dofinansuje przedsięwzięcie.
W sierpniu miasto Łódź podpisało umowę z wykonawcą na kapitalne remonty siedzib trzech łódzkich domów kultury: zabytkowej willi Poleskiego Ośrodka Sztuki, Ośrodka Kultury Górna i Widzewskiego Domu Kultury "502”.