Łukasz Maciejewski dołącza do „Kalejdoskopu” | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =

Łukasz Maciejewski dołącza do „Kalejdoskopu”

Fot. Materiały prywatne / www.facebook.com/lukuniu

Radosna informacja! Od numeru lutowego w "Kalejdoskopie" stała rubrykę prowadził będzie Łukasz Maciejewski, ceniony dziennikarz oraz krytyk filmowy i teatralny, członek Europejskiej Akademii Filmowej, Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych Fipresci, wykładowca w Szkole Filmowej w Łodzi i Uniwersytetu SWPS, stały gość "Tygodnika Kulturalnego" w TVP Kultura. 
Obecnie Łukasz Maciejewski, jeden z najbardziej rozpoznawalnych i wpływowych krytyków, zaangażowany jest w krajową promocję swojej nowej książki. "Aktorki. Odkrycia" (wyd. Znak Literanova) to zbiór szczerych rozmów z najlepszymi polskimi aktorkami, które - jak zapewnia wydawca - po raz pierwszy tak otwarcie opowiadają o swoich najszczęśliwszych i najtrudniejszych doświadczeniach. O kluczowych momentach w aktorskim życiu mówią mu m.in. Joanna Kulig, Jowita Budnik, Grażyna Błęcka-Kolska, Karolina Gruszka, Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Kina Preis, Joanna Trzepiecińska, Gabriela Muskała (aktorka Teatru im. Jaracza w Łodzi), Marta Nieradkiewicz.

Z kolei 14 XII podczas festiwalu "Boska Komedia" w Krakowie odbędzie się premiera "Końca świata wartości" - dwujęzycznego, polsko-angielskiego tomu rozmów Łukasza Maciejewskiego z wybitnym polskim reżyserem teatralnym Krystianem Lupą. A potem, po krótkich zimowych wakacjach, Łukasz Maciejewski zagości na łamach "Kalejdoskopu". Więcej szczegółów wkrótce. Także o innych grudniowych niespodziankach!

Kategoria

Film