Superłotr według Ostrowskiego | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 4 =

Superłotr według Ostrowskiego

Powstaje animowany serial „Jak zostałem Superłotrem” według pomysłu Krzysztofa Ostrowskiego - łódzkiego rysownika komiksów, wykładowcy oraz byłego wokalisty Cool Kids Of Death. To serialowy debiut Ostrowskiego dla młodzieży i widzów dorosłych.
Jest to opowieść o losach dwójki bohaterów: Superłotra – niegdyś popularnego czarnego charakteru oraz jego syna Superłotra Juniora – nieśmiałego i zamkniętego w sobie nastolatka. Superłotr i Superłotr Junior zastanawiają się, w jaki sposób przejąć kontrolę nad światem. Ich metody działania są skrajnie odmienne. Ojciec gorączkowo stara się zarobić na życie, nie zapominając o swojej łotrzykowskiej przeszłości, tymczasem syn w zaciszu swojego pokoju cierpliwie konstruuje idealny plan zagłady świata. Junior posiadł nadnaturalne supermoce, dzięki którym jest w stanie wpływać na ciała fizyczne. Jednak by móc z nich skorzystać, potrzebuje swojego ojca, który staje się katalizatorem jego niezwykłych właściwości. Wspólnymi siłami ojciec z synem doprowadzą do sytuacji, w której świat zwróci na nich uwagę i obdarzy ich zasłużonym szacunkiem.

Fabuła koncentruje się wokół niełatwej relacji ojca i syna. Serial często operuje czarnym humorem, a w kolejnych odcinkach pojawiają się nietuzinkowe postaci: kolega Damian i jego matka rodem z filmu Omen, tajemniczy Biskup, Jaszczurza Ręka czy Zamaskowany Osobnik. Nad stroną plastyczną filmu pracuje doświadczony zespół animatorów oraz ilustratorów związanych z polską branżą komiksową. Animacje dopełnia bogata ścieżka dźwiękowa m.in. utwór Myslowitz czy twórczość alternatywnego Social Cream. Głównemu bohaterowi - Superłotrowi głosu użyczył Janusz Chabior - znany aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, natomiast nad nagraniem dialogów pracował Grzegorz Drojewski popularny w branży dubbingowej reżyser filmów pełnometrażowych i seriali animowanych.

Producentem 13 sześciominutowych odcinków jest Animoon. Serial otrzymał dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Autorem scenariusza i reżyserem jest Krzysztof Ostrowski, twórca komiksów m.in. „Plastelina”, „Nadzwyczajni. Pantofel panny Hofmokl” (do scenariusza Dennisa Wojdy) czy  „Więzy krwi”. Akcja serialu dzieje się w Łodzi – mieście, w którym obecnie reżyser mieszka, pracuje i  tworzy. Serial ma być gotowy pod koniec 2019 roku. Producenci prowadzą rozmowy z agentami sprzedaży, dystrybutorami, więc nie można jeszcze powiedzieć, gdzie i kiedy „Superłotr” będzie pokazany.

Kategoria

Film