Muzeum Sztuki bezkonkurencyjne | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 6 =

Muzeum Sztuki bezkonkurencyjne

Muzeum Sztuki w Łodzi zajęło pierwsze miejsce w rankingu "Kulturalne perły", przygotowanym przez pismo "Wspólnota"! Znalazły się w nim najlepsze muzea samorządowe w Polsce.
Muzeum Sztuki w Łodzi zajęło pierwsze miejsce w rankingu "Kulturalne perły", przygotowanym przez pismo "Wspólnota". W zestawieniu stworzonym na podstawie danych GUS z 2015 roku znalazły się najlepsze muzea samorządowe w Polsce.
Redakcja "Wspólnoty" poprosiła samorządy, aby wskazały muzea, którymi chciałyby się pochwalić. Zapytała też o to, ile pieniędzy przeznaczają rocznie na prowadzenie wskazanych placówek, o liczbę gości i o działania, które ich przyciągają, ofertę oraz dodatkowe wydarzenia organizowane w instytucjach. Na podstawie zgłoszeń stworzono listę 10 najlepszych muzeów samorządowych w dwóch kategoriach: placówki organizowane przez miasta wojewódzkie i organizowane przez województwa. Kluczowe znaczenie miała frekwencja - tutaj łódzkie Muzeum Sztuki przebiło konkurencję - w 2015 roku odwiedziły je aż 348 152 osoby. 
Organizatorzy rankingu napisali o Muzeum Sztuki: "To jedno z najstarszych muzeów sztuki współczesnej na świecie. Choć pokazuje głównie sztukę nowoczesną, która czasami wydaje się niezrozumiała, to pracownicy robią wszystko, aby najmłodsi, jak i starsi goście mogli się z nią zapoznać i ją polubić". Zwrócili też uwagę na to, że w muzeum nieustannie coś się dzieje: nie tylko organizowane są wystawy (w Polsce i za granicą), ale też warsztaty, przyznawane są nagrody dla niezależnych artystów, trwa współpraca z uczelniami, odbywają się konferencje. 

Fot. z archiwum Muzeum Sztuki