Łódzka Płyta Roku dla Bruno Schulz | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 1 =

Łódzka Płyta Roku dla Bruno Schulz

"Wyspa" zespołu Bruno Schulz zwyciężyła w trzeciej edycji plebiscytu "Gazety Co Jest Grane" na Łódzką Płytę Roku.
Ponadto jurorzy przyznali swoją nagrodę albumowi grupy Psychocukier.
"Wyspa" zespołu Bruno Schulz zwyciężyła w trzeciej edycji plebiscytu "Gazety Co Jest Grane" na Łódzką Płytę Roku.
Nagrodą jest kampania reklamowa albumu i zespołu na citylightach. Jurorzy przyznali swoją nagrodę albumowi grupy Psychocukier.
O nagrodę walczyło jedenastu wykonawców: 11 z płytą "Dziwo", Bruno Schulz z płytą "Wyspa", Dźwięk-Bud z płytą "Ostre noże", Fonovel z płytą "Różowy album", Hunger Pangs z płytą "Meet meat", K. z płytą "Lord Said Go to the Devil", O.S.T.R. & Hades z płytą "Haos", Polskie Karate z płytą "Polskie Karate", Psychocukier z płytą "Diamenty", Skinny Girls z płytą "If I Am What You Want Sometimes" oraz Wieże Fabryk z płytą "Cel i światło".

Zwycięska "Wyspa" to czwarty album Bruno Schulz, na którym gitarowe brzmienie spotkało się z dużą dawką elektroniki. Połączenie to spodobało się publiczności, która oddała na "Wyspę" prawie 1000 głosów! Nagrodą dla zespołu jest kampania reklamowa z wykorzystaniem 100 citylightów, które już niebawem będzie można zobaczyć w centrum Łodzi.

Podczas imprezy finałowej w Domu Towarzystwa Kredytowego ( 7 marca 2014) wręczono także nagrodę jurorów, którzy wcześniej wybrali finałową jedenastkę spośród 30 albumów opublikowanych w ubiegłym roku przez łódzkich artystów. W składzie jury znaleźli się: Bartek Chaciński z "Polityki", Filip Kalinowski z "Aktivista", Robert Sankowski z "Gazety Wyborczej", Jędrzej Słodkowski z "Gazety Wyborczej" oraz Piotr Stelmach z radiowej "Trójki". Przyznali oni nagrodę płycie "Diamenty" rock'n'rollowego zespołu Psychocukier.  Oba zespoły otrzymały statuetki w formie płyt chodnikowych, które przyozdobiła artystka Aleksandra Ignasiak.
Finałową imprezę uświetniły koncerty zespołów Little White Lies i G.A.N.G oraz sety didżejskie Kat'z Whizkerzz i Jerema. 

Foto: Dariusz Kulesza

Zdjęcia z gali TUTAJ