Muzyczne doznania | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 9 =

Muzyczne doznania

Maciej Skibiński, fot. materiały prasowe

Niebanalne interpretacje młodych, utalentowanych artystów w pałacowym ogrodzie oraz w Sali Lustrzanej. Organizatorzy cyklu "Muzyczne Matinée" już po raz trzeci zapraszają melomanów do Muzeum Miasta Łodzi. Koncert inaugurujący wakacyjny cykl odbędzie się w niedzielę 9 VI o godz. 12.
Koncerty wspierające młode talenty to inicjatywa, która wpisała się w kulturalną mapę Łodzi. Formuła popularnych na Zachodzie porannych spotkań z muzyką (z francuskiego matin – poranek) przyciągnęła do pałacu rodziny Poznańskich słuchaczy w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach. Wzorem pierwszej edycji bohaterami tegorocznych koncertów są młodzi artyści, studenci Akademii Muzycznej w Łodzi, laureaci konkursów muzycznych, którzy stoją u progu swojej zawodowej drogi. To właśnie w ich interpretacjach publiczność będzie miała okazję usłyszeć zarówno znakomite utwory z repertuaru klasycznego, jak i dzieła współczesne, także autorstwa twórców związanych z Łodzią.

Na koncercie inaugurującym cykl wystąpią Gabriela Graboń (altówka) i Maciej Skibiński (altówka). Gabriela Graboń studiuje w klasie altówki profesor Doroty Stanisławskiej. Mimo młodego wieku zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia. Umiejętności doskonaliła na kursach i warsztatach pod okiem wybitnych pedagogów. Od 2022 roku jest również członkinią szwajcarskiej Lucerne Festival Contemporary Orchestra Academy.

Maciej Skibiński studiuje w klasie altówki profesor Róży Wilczak. Wykonawcze umiejętności doskonalił podczas licznych kursów mistrzowskich u cenionych pedagogów, takich jak Łukasz Błaszczyk, Katarzyna Budnik i Lech Antonio Uszynski. W 2023 roku otrzymał stypendium artystyczne Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

"Muzyczne Matinée" to wspólna inicjatywa Muzeum Miasta Łodzi, Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Rotary Club Łódź. Koncerty będą odbywać się w Sali Lustrzanej Pałacu Rodziny Poznańskich oraz pałacowym ogrodzie. Kolejne wydarzenia zaplanowano na 23 VI, 14 i 28 VII oraz 11 i 25 VIII.

Bilety w cenie 18 zł (normalny) i 12 zł (ulgowy) do nabycia w kasie MMŁ. Wejściówki dla osób poniżej 18. roku ufundował w tym roku Rotary Club Łódź.
Muzeum Miasta Łodzi
  • 09-06-2024 godz 12:00
  • 23-06-2024
  • 14-07-2024
  • 28-07-2024
  • 11-08-2024
  • 25-08-2024

Kategoria

Muzyka

Adres

Łódź, ul. Ogrodowa 15

Kontakt

tel. 42 307 26 57
Czynne:
wt., śr., czw. 10-16, pt., sob., nd. 12-18
w środę wstęp wolny na wystawy stałe
bilety na wystawy czasowe: 7 zł i 5 zł
bilety łączne (do muzeum i galerii): 12 zł i 8 zł