Ty jesteś kuratorem. Nr 1 | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 8 =

Ty jesteś kuratorem. Nr 1

GALERIA. Oto miejsce, które oddajemy osobom zaprzyjaźnionym ze sztuką, zorientowanym w najnowszych zjawiskach i popularyzującym je. Jako pierwszego do kuratorowania zaprosiliśmy Marcina Polaka.
Marcin Polak zaproponował twórczość Adama Jedynaka związanego z Galerią Odlot. Prezentujemy kilka jego prac (reszta w numerze majowym "Kalejdoskopu").

Adam Jedynak ma tyle lat, na ile wygląda. Interesuje się wszystkim, co służy mu do przerabiania, uwielbia malować, jest samowystarczalny, zbiera kamienie i szpeje.

Galeria Odlot przy ul. Sienkiewicza 61a to miejsce prezentujące sztukę wyjątkową – niepowtarzalne dzieła niezwykłych artystów reprezentujących sztukę art brut. Została powołana do istnienia w 2014 roku. Jest miejscem prezentującym sztukę wychowanków stowarzyszenia „Dom na Osiedlu”. W galerii można zobaczyć i nabyć prace oraz poznać samych artystów. Realizując autorski program pokazuje, że osoby niepełnosprawne, często skazane na wegetację w domach pomocy społecznej, a także w domach rodzinnych, mogą prowadzić satysfakcjonujące życie i pracować twórczo. Oto jedna z nich.

Kurator: Marcin Polak (1973) – artysta i kurator poruszający się na styku działań artystycznych i społecznych. Inicjator działań z cyklu „Zawód artysty”, mających wpłynąć na zmianę polityki kulturalnej. Założyciel i redaktor portalu „Miej Miejsce” o tematyce społeczno-kulturalnej. Współprowadzi latającą Galerię Czynną. W swoich projektach porusza ważne problemy społeczne i polityczne, starając się inicjować dialog między społeczeństwem a instytucjami oraz elitami. Absolwent PWSFTViT w Łodzi (2006). Mieszka i pracuje w Łodzi.

Kategoria

Sztuka