ŁóPTA z nagrodami | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 9 =

ŁóPTA z nagrodami

Tegoroczna edycja Łódzkiego Przeglądu Teatrów Amatorskich przyciągnęła do Łódzkiego Domu Kultury najlepsze grupy teatralne nie tylko z Łodzi, ale z całej Polski. W weekend 5-7 października po obejrzeniu 18 spektakli konkursowych jury w składzie: Ewelina Ciszewska, Tomasz Ciesielski i Przemysław Sowa przyznało trzy nagrody główne, jedną nagrodę aktorską oraz trzy wyróżnienia aktorskie.
I NAGRODĘ w wysokości 3 000 zł otrzymali:

AKTORZY CZYTANIA PERFORMATYWNEGO i TEATR WEWNĘTRZNA EMIGRACJA z Łodzi, za spektakl „Starość jest. Piękna” (nagroda na ręce reżyserki p. Kingi Zajdel-Karasińskiej).

II NAGRODĘ w wysokości 2 000 zł otrzymała:

GRUPA TEATRALNA „PO GODZINACH” z Gdańska, za spektakl „Kolejne dni z życia z…” (nagroda na ręce reżyserki p. Małgorzaty Oracz).

III NAGRODĘ w wysokości 1 500 zł otrzymało:

STOWARZYSZENIE INICJATYW TWÓRCZYCH „DRATWA” z Kłomnic, za spektakl „Pchła Szachrajka” (nagroda na ręce reżysera p. Dawida Chybalskiego).

NAGRODĘ ZA KREACJĘ AKTORSKĄ w wysokości 600 zł dla MARTY GONERY ze Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych „Dratwa” za rolę Pchły Szachrajki.

WYRÓŻNIENIA AKTORSKIE w wysokości 300 zł każde otrzymują:
ALEKSANDRA GÓRAL za rolę Aktorki 1 w spektaklu „Moje pięć minut” Teatru Pod Lupą z Łodzi.
JUSTYNA ZDUNEK za rolę Aniny w spektaklu „Słabi” Grupy Fundamentum ze Zduńskiej Woli
JERZY GAWŁOWSKI za rolę Franciszka Wieszaka w spektaklu „Opera mydlana” Teatru „Czemu nie?” z Kutna

Do 41. Łódzkich Spotkań Teatralnych Jury nominuje spektakl „Starość jest. Piękna” w wykonaniu Aktorów Czytania Performatywnego i Teatru Wewnętrzna Emigracja z Łodzi.

Kategoria

Teatr