Teatr Nowy od nowa | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 4 =

Teatr Nowy od nowa

Grafika: HaWA

Czytelny i funkcjonalny repertuar, przestrzeń atrakcyjnej prezentacji zespołu i spektakli online. Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi w kolejny rok wchodzi z nową stroną internetową i z nowym pomysłem na siebie. – Pod hasłem „Nowy! od nowa” kryje się wiele zmian, które sukcesywnie będziemy wprowadzać – zapowiada Krzysztof Dudek, dyrektor teatru.
Pierwszą z nich jest właśnie nowa strona internetowa teatru – przejrzysta i nowoczesna, dostosowana do wymogów czasów online. Została zbudowana tak, by ułatwić widzom dostęp nie tylko do bieżących informacji, ciekawostek z życia teatru i zespołu, ale przede wszystkim do spektakli i innych produkcji, powstałych z myślą o publiczności online.

– Uporządkowaliśmy architekturę informacji oraz sposób komunikacji z widzem, ułatwiamy korzystanie z przejrzyście skonstruowanego repertuaru i zakup biletów. Także na urządzeniach mobilnych – tłumaczą pracownicy teatru, odpowiedzialni za prace nad nową stroną. – Zależało nam też, żeby funkcjonalność szła w parze z estetyką, dlatego zadbaliśmy o nowoczesny, lekki i przejrzysty projekt. Mamy nadzieję, że się po prostu spodoba – dodają.

Aktualności, projekty, ciekawostki, sylwetki aktorów, autorskie produkcje, spektakle w repertuarze – wszystko to można teraz w łatwy sposób odnaleźć na stronie www.nowy.pl. której powstanie umożliwiły pieniądze pozyskane z Funduszu Wsparcia Kultury. Strona staje się też kompendium wiedzy o samym teatrze i jego historii. Badacze i osoby zainteresowane historią teatru znajdują tu archiwalne przedstawienia, profile dawnych aktorów.

– W przyszłości będziemy uzupełniać te działy o zdjęcia, nagrania, recenzje czy inne obiekty, które mamy w swoim stacjonarnym archiwum – wyjaśnia Krzysztof Dudek, dyrektor teatru i dodaje, że w 2021 roku teatr zmienia też sposób, w jaki zamierza mówić o sobie widzom. Długą oficjalną nazwę zastępując jednym słowem: Nowy!.

– To pewien symbol zmian wizerunkowych, jakie czekają teatr. Otwarcie pewnego etapu, w którym będziemy czerpać z dorobku i legendy sceny, tworząc teatr otwarty i współczesny – podkreśla dyrektor Nowego!.

mat. prasowe

Kategoria

Teatr
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.