Konkurs na okładkę "Kalejdoskopu"! | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 9 =

Konkurs na okładkę "Kalejdoskopu"!

Fot. Chris Barbalis on Unsplash / pixabay

Uwalniamy okładkę majowego numeru! Ogłaszamy Konkurs na Okładkę Magazynu „Kalejdoskop”! Zostańcie autorami okładki jubileuszowego numeru najdłużej ukazującego się pisma kulturalnego w Łodzi i województwie – współtwórzcie z nami jego zmieniające się oblicze! Nie określamy tematyki, techniki, ewentualnego bohatera. UWAGA! W związku ze skonkretyzowaniem się nowego projektu "Kalejdoskopu" musieliśmy zmienić zapis w regulaminie - grafika na okładkę powinna mieć wymiary 84 x 190 mm (bez spadów), a nie 150 x 210 mm (plus spady). Zmienia się też termin zgłaszania propozycji - do 10 marca!
Od kilkunastu lat na okładkach „Kalejdoskopu” pojawiają się fotograficzne portrety osobistości (nie tylko) łódzkiej kultury. Zmieniająca się szata graficzna pisma skłania nas ku postawieniu pytania: czy zawsze musi tak być? Takie pytanie sformułowaliśmy też w Ankiecie do Czytelników i Sympatyków „Kalejdoskopu” i odpowiedzi, które nadeszły, są zbieżne z naszymi przemyśleniami – że portrety są w porządku, ale nie muszą być jedynym rozwiązaniem. To miejsce dla Was – uwalniamy okładkę majowego „Kalejdoskopu”, oddajemy ją w Wasze ręce.

Maj to miesiąc, w którym 45 lat temu ukazał się pierwszy numer pisma. Wówczas – przez lata – każda okładka „Kalejdoskopu” w jego legendarnym layoucie miała inny kolor (tytuł zobowiązuje), a cały jego projekt w wielu aspektach zbieżny był z aktualnymi trendami w dziedzinie projektowania czasopism, niektóre nawet wytyczał. Jak dziś powinna wyglądać okładka magazynu piszącego o kulturze, okładka „Kalejdoskopu”? Pomóżcie nam o tym zdecydować! Wasze prace – te już gotowe, jak i te przygotowane specjalnie z myślą o konkursie – będą miały wpływ na nasze myślenie o wyglądzie pisma i funkcji okładki.

Konkurs adresowany jest do studentów lub absolwentów wyższych szkół artystycznych lub wydziałów o profilu artystycznym innych szkół wyższych, uczniów liceów o profilu plastycznym, czynnych artystów. Nagrodą główną jest publikacja zwycięskiego projektu w formie okładki miesięcznika „Kalejdoskop” nr 5/2019 oraz honorarium autorskie. Redakcja nie wyklucza, że nagrodzonemu autorowi i / lub autorom prac wyróżnionych zaproponuje dalszą współpracę. Wszystkie prace, które zwrócą naszą uwagę, zaprezentujemy na łamach, w serwisie e-Kalejdoskop.pl i mediach społecznościowych.

Na zgłoszenia czekamy do 10.03.2019 r.

Komplet dokumentów zgłoszeniowych składa się z:
– pliku PDF 84 x 190 mm; rozdzielczość 300 dpi; CMYK; do 10 MB
– pliku poglądowego JPG, do 2 MB
– karty zgłoszenia
Pliki PDF i JPG powinny być oznaczone godłem podanym w karcie zgłoszenia (różnym od imienia i nazwiska autora).


Skład jury: Łukasz Kaczyński, Aleksandra Talaga-Nowacka, Bogdan Sobieszek, Jakub "Hakobo" Stępień.


Regulamin konkursu i karta zgłoszenia w załącznikach poniżej.

Do pobrania

karta zgłoszenia (Pobrań: 133)
regulamin 2.0 (Pobrań: 227)
karta zgłoszenia (Pobrań: 93)