39 projektów ŁDK | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =

39 projektów ŁDK

Fot. Andrzej Białkowski

Łódzki Dom Kultury do końca roku zrealizuje 39 projektów w Łodzi i regionie. Podczas kolejnej konferencji prasowej przedstawiono owe przedsięwzięcia, skierowane do wszystkich grup wiekowych. W sumie są one współorganizowane przez ok. 60 podmiotów.
Teatr, kultura ludowa, taniec, animacja, plastyka, muzyka, ekologia – to tylko niektóre z dziedzin, jakie Łódzki Dom Kultury proponuje mieszkańcom województwa łódzkiego. W propozycji znalazły się sztandarowe projekty takie jak: Łódzkie Spotkania Teatralne, „Przystanek 60+”, Łódzki Festiwal Chóralny Cantio Lodziensis czy "Kolorowa Lokomotywa”. Nowością jest konkurs skierowany do miłośników kultury ludowej – „5 minut dla oberka”, który, jak wiele projektów ŁDK, realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków zewnętrznych. Zadaniem projektu jest kontynuowanie przekazu międzypokoleniowego w kultywowaniu tradycji tanecznych. – Regularnie prowadzimy działania związane z kulturą ludową. W tym roku planujemy jako pierwsi wydać wzornik będący przewodnikiem po tradycyjnych haftach wykonywanych przez twórczynie ludowe – informuje Monika Matusiewicz, zastępca dyrektora ŁDK.
Całkowitej zmianie uległa również formuła Festiwalu Rockowanie. Celem tegorocznego projektu jest podniesienie kwalifikacji muzycznych amatorów muzyków z regionu łódzkiego, poprzez realizację warsztatów: muzycznych, producenckich oraz unikatowych na skalę kraju w zakresie relacji artyści – dziennikarze. Już dziś swoją obecność w charakterze trenera potwierdziły takie gwiazdy jak Zbigniew Hołdys (Perfekt), Leszek Biolik (Republika) czy Krzysztof Ścierański (Laboratorium). – Do końca roku planujemy zorganizować kilkadziesiąt projektów na terenie całego województwa. Cieszymy się, że możemy na tak szeroką skalę współpracować z regionem – podkreślał Jacek Sokalski, dyrektor ŁDK.
Pierwszym przedsięwzięciem, które zostanie realizowane po okresie wakacyjnym jest II edycja projektu „Łódzkie pełne kultury”. To propozycja dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych do wzięcia udziału w cyklu warsztatów edukacyjnych z dziedziny muzyki, teatru, a także animacji oraz zapoznania mieszkańców województwa z ofertą Teatru Wielkiego, Filharmonii Łódzkiej oraz Centralnego Muzeum Włókiennictwa.
Tylko do końca roku Łódzki Dom Kultury zmierza zrealizować 39 projektów w partnerstwie blisko 60 instytucji kultury z województwa łódzkiego.
Do udziału w wydarzeniach Łódzkiego Domu Kultury zachęcał również Witold Stępień, marszałek Województwa Łódzkiego, który sprawuje patronat nad projektami i aktywnie wspiera kulturalne działania ŁDK.

Kategoria

Inne