Aktualności | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Na początku roku do Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi trafił klejnot. Oryginalny, ponadstuletni pamiętnik spisany przez synową Ludwika Geyera jest jedynym tego typu dokumentem, opisującym codzienne życie łódzkich fabrykantów. Eksponat będzie zaprezentowany na nowej wystawie stałej, jednak zanim to się stanie, zostanie naprawiony i poddany konserwacji.
22 PAŹDZIERNIKA 2019 - 26 PAŹDZIERNIKA 2019

Młodzi projektanci

W październiku odbędzie się kolejna edycja Łódź Young Fashion - imprezy-konkursu dla młodych projektantów ubioru z całego świata. Kto zawalczy o 30 tys. euro i 30 tys. zł?
Razem z Moniką Buchowiec i Kamilem Maćkowiakiem zapraszamy na akcję Kalejdoskop NaGłos, ale w plenerze, czyli Pierwsze Publiczne Czytanie "Kalejdoskopu". Leżaki, soki, owoce, muzyka i łódzcy aktorzy czytający na żywo naszych najlepszych Autorów. Słowem, (nie całkiem) leniwy koniec wakacji.
25 SIERPNIA 2019 - 6 PAŹDZIERNIKA 2019

Z przeszłości do przyszłości

Historia, trauma i czas nie są statyczne, nadal niosą okruchy, blizny i gesty z przeszłości do przyszłości. Otwarcie wystawy prac Georgii Nowak "Ślady" 25 VIII o godz. 17.
Jak dzisiejsza publiczność reaguje na odważne i absurdalne koncepcje grupy Fluxus? Sprawdzi to sam legendarny Eric Andersen, współtwórca neoawangardowego ruchu, który zmienił oblicze sztuki współczesnej. Będzie on gościem zbliżającego się festiwalu Retroperspektywy 2019.
23 SIERPNIA 2019 - 23 SIERPNIA 2018

NOWA GALERIA W INOWŁODZU

Artyści przenoszą się na prowincję i zakładają galerie. Randia Filutowska i Piotr Pastusiak, o których pisaliśmy w lutowym numerze z 2018 roku, postawili na swoim i mają swoją galerię w Inowłodzu. Uroczyste otwarcie Czarnej Kury już w najbliższy piątek - wśród wielu atrakcji występ Kasi Trencz. 
25 SIERPNIA 2019

Kucharze historii

Podczas Letniego Festiwalu Filmowego TME „Polówka”  w ramach sekcji „Zjedz mnie!”, prezentującej fabularne i dokumentalne filmy o jedzeniu i gotowaniu, w hotelu Cinema Residence zobaczymy dokument o tym jak kucharze mogą wpływać na losy świata.
25 SIERPNIA 2019

Dziewczyna w sieci pająka

Podczas Letniego Festiwalu Filmowego TME „Polówka”  w ramach sekcji „I cóż, że ze Szwecji 2”, prezentującej kino skandynawskie słynące z bezkompromisowego spojrzenia na rzeczywistość, w budynku Nowa Fabryczna zobaczymy nowe wcielenie opowieści z cyklu „Millenium” - film „Dziewczyna w sieci pająka”.
To już jeden z ostatnich wakacyjnych spacerów po parkach, organizowanych przez Zieloną Łódź. Tym razem nowa odsłona, tajemnice i ciekawostki ukryte w Parku Julianowskim. Na spacer można się wybrać 25 sierpnia. 
24 SIERPNIA 2019

Love&Mercy

Podczas Letniego Festiwalu Filmowego TME „Polówka”  w ramach sekcji „Stereo”, prezentującej filmy zanurzone w świecie muzyki, które udowodnią, że dźwięk może poruszać i inspirować, stać się sensem życia, na dziedzińcu Centralnego Muzeum Włókiennictwa zobaczymy film „Love&Mercy” o Brianie Wilsonie, liderze zespołu The Beach Boys.