Aktualności | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Po blisko 20 latach Teatr TV wraca do Łodzi. W czwartkowy wieczór w Teatrze Nowym im. Dejmka pokazano przedpremierowo spektakl „Fantazja polska”, który po majowej premierze na Małej Scenie jego reżyser Maciej Wojtyszko przeniósł na scenę telewizyjną.
2 CZERWCA 2020

Impact Festival wraca

Impact Festival po kilku latach przerwy wraca do Łodzi. Ruszyła sprzedaż biletów na ósmą edycję, która odbędzie się 2 czerwca 2020 roku w Atlas Arenie. Główną gwiazdą będą pionierzy nu metalu - amerykańska grupa Korn, wystąpi też Bring Me The Horizon.
26 LISTOPADA 2019

Bez innowacji

Co roku na wystawie Konkursu im. Władysława Strzemińskiego – Projekt dla studentów łódzkiej ASP można oglądać naprawdę ciekawe propozycje rozwiązań dla przemysłu i kultury. Co się stało, że tym razem nie możemy się ekscytować?
FELIETON. Moje spojrzenie jest o dwie, trzy sekundy za długie. Jesteście zawstydzeni, jakbyście mieli nie twarz, ale dziwną przypadłość. Ten kawałek ciała, o którym zdążyliście zapomnieć, zadziwia, nagle odbity od szyby albo od cudzego spojrzenia. Mimiczne dzieło sztuki. 

16 LISTOPADA 2019 - 8 GRUDNIA 2019

7. AŻ Festiwal

Akademia Muzyczna zaprasza na 7. AŻ Festiwal do Sali Koncertowej przy ul. Żubardzkiej. Wśród dziewięciu koncertów zaplanowanych w tej edycji znajdą się m.in. opera, musical, balet dworski i dwa koncerty symfoniczne. Na otwarcie i zamknięcie festiwalu zabrzmi muzyka polskich kompozytorów: Stanisława Moniuszki i Grażyny Bacewicz, których rocznice urodzin świętujemy w tym roku.
16 LISTOPADA 2019 / 17 LISTOPADA 2019

Seans z psychologiem

Pierwsza edycja festiwalu Psychokino. Człowiek w relacjach. W programie znalazły się cztery polskie filmy. Po każdej projekcji przewidziano rozmowę z zaproszonymi gości o portretach psychologicznych bohaterów oraz relacjach między nimi. Poprowadzą je psychologowie Agata Wilska i Robert Milczarek.
15 LISTOPADA 2019 - 14 GRUDNIA 2019

Pogranicza

Izabela Wyrwa / Wawrzyniec Strzemieczny "Pogranicza" - wystawa w Galerii Re:Medium, otwarcie 15 XI o godz. 18.
22 LISTOPADA 2019

Tune zapowiada trasę

Koncert łódzkiego zespołu artrockowego Tune. W repertuarze znajdą się utwory z trzech wydanych płyt w specjalnych koncertowych aranżacjach.
Sztuka tkaniny nie jest oderwanym od rzeczywistości hobby dla zajęcia rąk, ale reaguje na problemy współczesności tak samo jak twórczość z innych dziedzin. Bardziej niż kiedykolwiek przekonujemy się o tym dzięki głównej wystawie Międzynarodowego Triennale Tkaniny. Wydobycie tego faktu jest zasługą kuratorki i wprowadzenia tematu przewodniego („Przekraczanie granic”).
17 LISTOPADA 2019

Recital organowy

Podczas koncertu z cyklu „Akademia Muzyczna w Starym Klasztorze” w Łagiewnikach Dawid Długosz wykona dzieła Johanna Sebastiana Bacha, głównie preludia chorałowe.