Aktualności | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Łódzki Dom Kultury zaprasza 6 VIII o godz. 19 na kolejną muzyczną odsłonę Lata w Pasażu Kultury Województwa Łódzkiego.
15 SIERPNIA 2021 - 17 WRZEŚNIA 2021 / 7 WRZEŚNIA 2021

Retrospektywa Tadeusza Kokietka

Łódzki Dom Kultury przygotowuje retrospektywną wystawę twórczości malarza i rysownika Tadeusza Kokietka (1920-1982). Pretekstem jest setna rocznica urodzin łodzianina (przypadająca w 2020 roku, ale z powodu pandemii przełożona o rok), który odniósł ponadlokalny sukces, sprzedając swoje prace do prywatnych kolekcji w Polsce i za granicą.
Kazimierz Kowalski był śpiewakiem operowym oraz wieloletnim dyrektorem naczelnym i artystycznym Teatru Wielkiego w Łodzi. Zmarł 1 VIII 2021 r. w wieku 70 lat.
Podczas otwarcia 23. Kina na Granicy w Cieszynie, Łukasz Maciejewski, dyrektor artystyczny festiwalu po polskiej stronie (obok Łukasza Kazimierowicza i Jakuba Gajdicy – dyrektorów organizacyjnych KNG po polskiej i czeskiej stronie), otrzymał order „Zasłużony dla Kultury Polskiej” za budowanie mostów kulturowej przyjaźni pomiędzy Polakami, Czechami i Słowakami oraz za tworzenie marki „Kina na Granicy”.
22 SIERPNIA 2021

Komediowe sidła miłości

"Miłosna pułapka" to komedia romantyczna, która w zaskakujący sposób pokazuje relacje międzyludzkie, a przede wszystkim odwieczną "walkę" między kobietą i mężczyzną. Stawką jest prawdziwa miłość, a więc pojawiają się i ważne pytania: Kim byśmy byli, gdyby nie ona? Czy miłość pokona strach przed bliskością? Czy bohaterowie zrozumieją, czego chcą od życia i co są gotowi poświęcić, żeby dostać to, czego pragną?
Quintet Wojtka Mazolewskiego (WMQ) to jeden z najpopularniejszych zespołów jazzowych w Polsce. WMQ eksperymentuje i udowadnia, że muzyka jazzowa ma nadal potencjał burzenia muzycznych schematów. Grupa wystąpi 19 VIII w Monopolis.


20 SIERPNIA 2021 - 29 SIERPNIA 2021

Retroperspektywy - program

Międzynarodowy Festiwal Teatralny Retroperspektywy to ponad 20 wydarzeń – spektakle, koncerty, performanse, spotkania i mistrzowskie warsztaty. W programie znalazły się m.in.: pokaz pracy Thomasa Richardsa, legendarnego kontynuatora działań Jerzego Grotowskiego, spektakle premierowe: „Śmierć na gruszy“ Łukasza Kosa, „Hiperborea“ Jacka Hałasa czy „Medytacja teatralna numer 4“ Krzysztofa Garbaczewskiego, jednego z najciekawszych reżyserów młodej generacji. Festiwal rozpocznie się 20 sierpnia i potrwa 10 dni. Bilety już w sprzedaży.
do 8 SIERPNIA 2021 / 1 SIERPNIA 2021

Uwaga, historyczny dokument

Przywilej renowacyjny dla Łodzi z 1433 roku podpisany przez Władysława Jagiełłę prezentowany jest w Muzeum Miasta Łodzi.
10 SIERPNIA 2021 - 23 SIERPNIA 2021

Fotografie Przemysława Kota

Na wystawę zdjęć Przemysława Kota "Męska szatnia" zaprasza Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne. Wernisaż 10 VIII o godz. 18.30.
15 SIERPNIA 2021 - 15 SIERPNIA 2021

Spotkanie z folklorem w Maurzycach

Święto Matki Boskiej Zielnej jest jednym z ważniejszych świąt maryjnych w polskiej kulturze ludowej. Tradycje z nim związane przybliży skansen w Maurzycach w niedzielę 15 VIII. Wstęp wolny.