Aktualności | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
 Do 29 listopada można oglądać online konkursowe spektakle dyplomowe, które powstały w szkołach teatralnych w Łodzi, Warszawie, Krakowie oraz ich filiach. Ogłoszenie wyników 38 Festiwalu Szkół Teatralnych już w niedzielę. Kalejdoskop także przyznaje nagrodę - nagrodę dla młodego aktora za kulturę słowa.
26 LISTOPADA 2020

E-spacer: Łódzkie murale

Czy znacie łódzkie murale? Fundacja Szyć każdy może zaprasza na spacer bez wychodzenia z domu. Wirtualna przechadzka prowadzić będzie śladami łódzkich murali, także tych mniej znanych.
Na Festiwalu Puls Literatury w Łodzi 6 grudnia  to dzień z nominowanymi do Nagrody Literackiej im. Juliana Tuwima.  Pierwsze będzie spotkanie z Julią Fiedorczuk, poprowadzi je Ola Kołodziejek.
Prezentujemy prace zaprojektowane przez Viktoryię Turanskayą, artystkę podchodzącą z Białorusi, absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. 
1 GRUDNIA 2020 - 29 GRUDNIA 2020

Wraca Lutnia - Radio Teatru Muzycznego

Subiektywne listy przebojów, Mikołajkowe słuchowisko, programy edukacyjne, historia musicalu w pigułce i dźwiękowe wyprawy za kulisy. Teatr Muzyczny w Łodzi znalazł swój sposób na kontakt z publicznością w czasie pandemii i w grudniu ponownie zagości w radioodbiornikach łodzian. Radio Lutnia rozpocznie nadawanie w sobotę 5 grudnia.
Od sierpnia 2020 roku realizowany jest międzynarodowy projekt "Pogranicze kultur. Teatr Chorea w dialogu z Ukrainą". Ten interdyscyplinarny projekt artystyczno-naukowy online obejmuje prezentację trzech spektakli Teatru Chorea oraz konferencję naukową, które odbędą się w grudniu 2020. 
Fundacja SNG Kultura zaprasza na kolejne wydarzenie literackie. Tym razem gościem będzie Jacek Koprowicz, pisarz, scenarzysta i reżyser, profesor Szkoły Filmowej w Łodzi. Spotkanie poprowadzi Piotr Grobliński. 
5 GRUDNIA 2020 - 12 GRUDNIA 2020

III PL Music Video Awards

Kto nakręcił najlepsze klipy w kategoriach: alternatywa, hip-hop, pop, rock i ostre brzmienia, dance oraz extra – wymykające się jednoznacznej klasyfikacji? Teledyski oceni jury, a w jego składzie są realizatorzy klipów m.in. dla Fisza Emade, Dawida Podsiadły, Korteza i wielu innych. W grudniu w Łodzi odbędzie się III PL Music Video Awards. Transmisja będzie nadawana online.
We współpracy z CD Projekt Red powstaje serce Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1 - ścieżka tworzenia gier, która ilustruje kolejne etapy w procesie tworzenia gry wideo.
19 LISTOPADA 2020 - 20 GRUDNIA 2020

Czekamy - konkurs songwriterski w POS

Konkurs „Czekamy, czekamy”, skierowany do twórców tekstów i muzyki, daje możliwość wzięcia udziału w artystycznym przedsięwzięciu na ogólnopolską skalę – choć wirtualnie. W jury zasiadają m.in.: Katarzyna Nosowska i Piotr Rogucki. Zgłoszenia można przesyłać do 20 grudnia.