Aktualności | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Premiera filmu dokumentalnego „Stanisław Fijałkowski − byt intencjonalny” w reżyserii Małgorzaty Potockiej. Po projekcji odbędzie się dyskusja z udziałem reżyserki − Małgorzaty Potockiej, prof. Jolanty Rudzkiej-Habisiak − rektora ASP w Łodzi, historyka sztuki Grzegorza Musiała oraz Jacka Michalaka, który w latach 2003−2017 prowadził Atlas Sztuki.
23 KWIETNIA 2019 - 28 KWIETNIA 2019

Komeda, Komeda

Wernisaż wystawy „Czas Komedy”, na której zostanie zaprezentowanych ponad 50 plakatów do filmów z muzyką kompozytora. Po wernisażu pokaz filmu dokumentalnego „Komeda, Komeda” w reżyserii Nataszy Ziółkowskiej-Kurczuk. Wystawie towarzyszy przegląd filmowy. Rok 2019 jest przez UNESCO ogłoszony rokiem Krzysztofa Komedy.
Jesteś kreatywny i posiadasz zamiłowanie do pracy z dziećmi? Dołącz do zespołu pasjonatów kultury i stwórz z nami innowacyjny program wakacyjny!
W piotrkowskim kościele Panien Dominikanek w dniu 14 kwietnia 2019 roku wystąpił chór Coro Desico w repertuarze złożonym z pieśni pasyjnych. Koncert zatytułowany „Kochać, to ciągłe serca zmartwychwstanie…” powstał z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.
„Nie lękajcie się” - to tytuł widowiska tanecznego zaprezentowanego 13 kwietnia 2019 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim. Tego też dnia uhonorowano 30 lat istnienia zespołu tanecznego  Bik Kayk prowadzonego przez Tomasza Balcerka.
W dwusetną rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki Teatr Wielki zaprasza na plenerowy koncert na placu Dąbrowskiego w reżyserii Roberto Skolmowskiego "Niestraszny straszny dwór". Wstęp wolny!
26 KWIETNIA 2019 - 26 KWIETNIA 2019

Zapoznanie z ms1

26 kwietnia Muzeum Sztuki zaprasza na oficjalną prezentację przebudowanego kompleksu ms1 przy ul. Gdańskiej. Inauguracji nowych przestrzeni w ms1 towarzyszyć będzie – największa z dotychczasowych – rekompozycja wystawy „Sala Neoplastyczna. Kompozycja otwarta”.
1 MAJA 2019 - 5 MAJA 2019 / 3 MAJA 2019

Majówka w Skansenie w Maurzycach

Na terenie Skansenu w Maurzycach w dniach 1-5 V czeka atrakcyjny program wydarzeń etnograficznych.
18 MAJA 2019 - 19 MAJA 2019

Noc Muzeów

Do udziału w tegorocznej Nocy Muzeów w Łodzi zgłosiło się już 36 placówek i instytucji kultury, w tym zabytkowa kamienica Mieczysława Pikusa i Jakuba Lendego.
RECENZJA. Kościelniak z gronem realizatorów – jak ma w zwyczaju – znalazł dla pierwowzoru chwytliwy plastyczny pomysł i rozciągnął go na cały spektakl. Na scenie wszyscy mają trupie twarze, co zrównuje złych i dobrych. Cóż… Może więc jednak nie jesteśmy tak daleko od Brechta? O "Operze za trzy grosze" w Teatrze im. Jaracza pisze Łukasz Kaczyński.