Aktualności | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
20 CZERWCA 2022 - 20 CZERWCA 2021

Sobótki w Skansenie w Maurzycach

Sobótki to jedno z najstarszych świąt słowiańskich. Wiążą się z przesileniem Słońca podczas najkrótszej nocy w roku. Skansen w Maurzycach zaprasza na prezentację zwyczajów związanych z tym świętem.
2 LIPCA 2021 - 7 SIERPNIA 2021

Letnie koncerty gwiazd w EC1

W lipcu rozpocznie się cykl koncertów "Letnie brzmienia" w EC1 Łódź – Miasto Kultury. Od 2 VII do 7 VIII odbywać się tam będą koncerty najpopularniejszych polskich artystów: Nosowskiej, duetu Kwiat Jabłoni, Brodki, Artura Rojka, Krzysztofa Zalewskiego i wielu innych.
Teatr Powszechny w Łodzi zaprasza medyków i wszystkich pracowników systemu ochrony zdrowia na specjalną prezentację najnowszej komedii „Dobra zmiana” w reżyserii Jakuba Przebindowskiego. Na spektakl 15 VI o 19 mogą oni kupić bilety za symboliczną złotówkę.
14 CZERWCA 2021

Pod Baranami w Arlekinie

Koncert Artystów Piwnicy pod Baranami jest dedykowany widzom akcji Dotknij Teatru. Specjalnie ułożony na czerwcowy wieczór repertuar krakowskiego kabaretu będzie gratką dla miłośników poezji, muzyki i teatru w najlepszym wydaniu. Na scenie pojawią się; Kamila Klimczak, Tadeusz Kwinta, Rafał Jędrzejczyk, Maciej Półtorak.
Narodowe Centrum Kultury Filmowej uczci 80. rocznicę urodzin Krzysztofa Kieślowskiego. Otwarta zostanie multimedialna wystawa „Bez końca” poświęcona reżyserowi, odbędą się spotkania z artystami współpracującymi z reżyserem  i wydarzenia towarzyszące, ukażą się okolicznościowe publikacje. Osobnym punktem będzie odsłonięcie gwiazdy Mai Komorowskiej w Łódzkiej Alei Gwiazd.
18 CZERWCA 2021 - 5 WRZEŚNIA 2021

Praca, praca, praca w Muzeum Sztuki

"Praca, praca, praca (praca). Céline Condorelli i Wendelien van Oldenborgh" - otwarcie wystawy w ms1 18 VI o godz. 18.
Siedziba ACD jest zlokalizowana w zabytkowym budynku szkoły fabrycznej, należącym do zespołu fabryczno-rezydencjonalno-mieszkalnego Karola Wilhelma Scheiblera na Księżym Młynie. Otwarcie 29 VI.
Łódź jest miastem stworzonym, by pisać „dziejące się w nim” kryminały. Mamy więc w miarę ładną Piotrkowską, a potem trochę wystarczy od niej się oddalić i już tak ładnie nie jest. Historie dziejące się w tych miejscach – a opisywane przez Macieja Kaźmierczaka, autora powieści „Martwy ptak” – też do pięknych nie należą. Bohaterowie powieści to również postacie mniej lub bardziej przetrącone przez życie.
W związku z trwającą epidemią trasa koncertowa Deep Purple "The Whoosh! Tour" zostaje przeniesiona na 2022 rok, a co za tym idzie również i data polskiego koncertu grupy zostaje przełożona na przyszły rok. Polski koncert Deep Purple odbędzie się 12 X 2022 roku w łódzkiej Atlas Arenie, a w roli gościa specjalnego zespołowi towarzyszyć będzie legendarna amerykańska formacja Jefferson Starship.
25 WRZEŚNIA 2021

Carl Palmer w Wytwórni

Perkusista legendy prog rocka - grupy Emerson, Lake & Palmer - Carl Palmer pojawi się w łódzkim Klubie Wytwórnia 25 IX 2021 r. Projekt, z jakim artysta przyjedzie do Polski, to "Carl Palmer’s Legacy ELP". Palmer to brytyjski muzyk, kompozytor, a przede wszystkim innowacyjny perkusista. Znany jest z występów z The Crazy World of Arthur Brown, Atomic Rooster, Emerson, Lake and Palmer, Asia, współpracował z Mike’m Oldfieldem.
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.