Aktualności | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
RECENZJA. Młodzi designerzy często wyrażają w swoich projektach wrażliwość społeczną – empatię wobec osób niepełnosprawnych, chorych, skrzywdzonych. Wykorzystując swoje umiejętności, próbują im ulżyć. Albo wspomóc pozytywne doznania ludzi zdrowych. Tak postrzegają współczesną rolę projektowania użytkowego. Pisze Aleksandra Talaga-Nowacka.
16 SIERPNIA 2022

Beuys. Sztuka to rewolucja

W ramach XV Letniego Festiwalu Filmowego TME Polówka w kinie plenerowym obok pałacu Biedermanna w sekcji Art & Science pokazany zostanie film „Beuys. Sztuka to rewolucja”.
16 SIERPNIA 2022

Dom Gucci

W ramach XV Letniego Festiwalu Filmowego TME Polówka w amfiteatrze w parku na Zdrowiu w sekcji The Best Of pokazany zostanie film Ridleya Scotta „Dom Gucci”. W roli głównej Lady Gaga.
12 SIERPNIA 2022

„Głupcy” i Wasilewski

Na projekcję filmu „Głupcy” i spotkanie z jego reżyserem Tomaszem Wasilewskim oraz producentką Ewą Puszczyńską zaprasza Muzeum Kinematografii w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego Człowiek w Zagrożeniu.
14 SIERPNIA 2022

Koncert w południe

W cyklu południowych koncertów „Muzycznych Matinée” (z francuskiego matin – poranek) wystąpi Polish Violin Duo – Robert Łaguniak i Marta Gidaszewska. Laureaci wielu międzynarodowych konkursów zaproponują program złożony ze starszej i nowszej muzyki polskiej oraz węgierskiej.
15 SIERPNIA 2022

Wszystkie nasze strachy

W ramach XV Letniego Festiwalu Filmowego TME Polówka w kinie plenerowym w EC1 w sekcji Jeszcze Polska! pokazany zostanie film „Wszystkie nasze strachy”. W roli głównej Dawid Ogrodnik.
14 SIERPNIA 2022

Zacznijmy od nowa

W ramach XV Letniego Festiwalu Filmowego TME Polówka w kinie plenerowym Letnisko Księży Młyn w sekcji Stereo pokazany zostanie film muzyczny „Zacznijmy od nowa”.
14 SIERPNIA 2022

Czas na miłość

W ramach XV Letniego Festiwalu Filmowego TME Polówka w kinie plenerowym Moto-Polówka na parkingu TME w sekcji All You Need Is Love pokazana zostanie komedia romantyczna „Czas na miłość”. Trzeba pobrać wejściówkę.
13 SIERPNIA 2022

Lamb

W ramach XV Letniego Festiwalu Filmowego TME Polówka w kinie plenerowym w Fuzji w sekcji Blady strach pokazany zostanie film „Lamb”.
12 SIERPNIA 2022

Pamiętnik

W ramach XV Letniego Festiwalu Filmowego TME Polówka na Stawach Stefańskiego w sekcji Polsko-ukraińskie kino plenerowe pokazany zostanie melodramat „Pamiętnik”. W rolach głównych: Ryan Gosling i Rachel McAdams. Film opatrzony jest polskimi i ukraińskimi napisami.