Aktualności | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Po rocznej przerwie wznowiono ważne modowe wydarzenie dla młodych projektantów – Łódź Young Fashion, organizowane przez Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi i Stowarzyszenie Pola Designu w partnerstwie z miastem. Jednak, ponieważ nieustępliwa zaraza wymusza nietypowe rozwiązania organizacyjne – edycja 2021 również była nietypowa.
27 PAŹDZIERNIKA 2021 - 22 CZERWCA 2022

Otwarte kino - filmy i dyskusje

Centrum Dialogu zaprasza na kolejną odsłonę projektu „Otwarta Łódź // Otwarte kino”, organizowaną we współpracy z Uniwersytetem Łódzkim. W ramach projektu odbywać się będą pokazy filmów z kinematografii światowych, połączone z dyskusjami.
2 LISTOPADA 2021 - 7 LISTOPADA 2021

Teatr Logos – Dantemu

Działające przy Kościele Środowisk Twórczych Europejskie Centrum Kultury Logos zaprasza w dniach 2–7 XI na Homo Viator – Dni Dantego.
28 PAŹDZIERNIKA 2021

Pokaz dokumentu i spotkanie

Muzeum Kinematografii zaprasza 28 X o godz. 17 na pokaz filmu dokumentalnego "Jutro czeka nas długi dzień" w reżyserii Pawła Wysoczańskiego. Po seansie - spotkanie z reżyserem i bohaterką filmu dr Heleną Pyz.
30 PAŹDZIERNIKA 2021 - 12 GRUDNIA 2021

Dramaturg - intruz czy przyjaciel?

Kim właściwie jest dramaturg i jaka jest jego rola w procesie pracy nad spektaklem? Jak pracować nad tekstem samodzielnie lub z grupą? Tego dowiedzą się uczestnicy warsztatów „Dramaturg wewnątrz spektaklu”, które odbędą się 30 i 31 X w Teatrze Chorea w Łodzi. Warsztat poprowadzi teatrolog, pedagog teatralny i dramaturg Wiktor Moraczewski.
29 PAŹDZIERNIKA 2021 / 30 PAŹDZIERNIKA 2021

Sentymentalnie po pałacowych wnętrzach

W najbliższy piątek 29 X o godz. 17 Muzeum Miasta Łodzi będzie świętować 46. rocznicę założenia. Z tej okazji instytucja zaprasza na sentymentalne oprowadzanie po wnętrzach Pałacu Izraela Poznańskiego, które poprowadzi Cezary Pawlak (Dział Edukacji muzeum) ze specjalnym udziałem Małgorzaty Laurentowicz-Granas (dyrektor muzeum w latach 2011-2016).
Moryc Goldschmidt jest bohaterem komiksu narysowanego przez Michała Arkusińskiego do scenariusza Macieja Cholewińskiego. „Moritz Goldschmidt” – bo tak się podpisał na zachowanej mapie Palestyny - najprawdopodobniej był przyjacielem przedwojennej, warszawskiej rodziny scenarzysty i chyba, a raczej na pewno zginął w tamtejszym getcie. Wrócił jako bohater komiksu.
Zakończył się 13. Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit. Podczas sobotniej gali nagrody Człowiek ze Złotym Uchem odebrali Midge Ure, frontman zespołu Ultravox, Tomasz Lipiński oraz członkowie duetu Skalpel – Marcin Cichy i Igor Pudło.
od 28 PAŹDZIERNIKA 2021

Historia-propaganda-sztuka

Muzeum Tradycji Niepodległościowych zaprasza na wystawę "Historia-Propaganda-Sztuka. Na skrzyżowaniu". Otwarcie 28 X o godz. 18.
RECENZJA. Coś dziwnego dzieje się z ludźmi – w sytuacji pewnego zagubienia przestają wierzyć w naukę, porzucają rozumowy odbiór rzeczywistości na rzecz intuicji, czerpania z własnej „nieuzbrojonej” wyobraźni. Czy Ziemia znów jest płaska? Do takiej metafory odnosi się wystawa w ms1, która jest refleksją nad rolą nauki i komunikacji we współczesnym świecie. Pisze Aleksandra Talaga-Nowacka.