3 GRUDNIA 2017

Niedziela z muzyką

Recital organowy Andrzeja Nurcka. W programie utwory Philippa Wolfruma, Antona Heillera, Sigfrida Karg-Elerta.
21 LISTOPADA 2017

Biograf

Spotkanie z Mariuszem Urbankiem, pisarzem, publicystą, autorem m.in. biografii generała Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego, Leopolda Tyrmanda, Stefana Kisielewskiego. Prowadzenie Elżbieta Domagalska.
„Wezwaliśmy pana ponownie, ponieważ rentgen wykazał pewne niepokojące zmiany” – to kwestia, którą usłyszał Marek, główny bohater znakomitego komiksu „Tylko spokojnie” Henryka Glazy. Tak, słusznie państwo podejrzewają – kilka plansz później Marek dowiedział się, że jest nieuleczalnie chory. Zaraz, zaraz – ale jak to – komiks o umieraniu i o śmierci?
23 LISTOPADA 2017 / 2 GRUDNIA 2017

"Ziemia obiecana" na finał

Kończy się Rok Reymonta w Województwie Łódzkim – uroczysty finał zaplanowano na 2 XII w Teatrze Wielkim. Ukoronowaniem będzie specjalny pokaz baletu „Ziemia obiecana” inspirowanego powieścią Władysława Stanisława Reymonta i filmem Andrzeja Wajdy, z choreografią Graya Veredona. Mamy zaproszenia!
23 LISTOPADA 2017 / 24 LISTOPADA 2017

Spotkanie muzealników

W dniach 23-24 XI w Tomaszowie Mazowieckim odbędzie się kolejna edycja Konferencji Dyrektorów i Kustoszy Muzeów Regionalnych z Województwa Łódzkiego.
15 LISTOPADA 2017 - 4 LUTEGO 2018

Retrospektywa Barbary Rosiak

"Barbara Rosiak. Grafika, malarstwo. Jubileusz 40-lecia pracy twórczej" - wystawa retrospektywna. Otwarcie 15 XI o godz. 17.
Instytucja przy Ogrodowej realizuje projekt „Digitalizacja i popularyzacja fotografii z zasobu Muzeum Miasta Łodzi” (pod patronatem „Kalejdoskopu”). W tym roku MMŁ rozpoczęło współpracę ze Stowarzyszeniem Wikimedia Polska oraz Stowarzyszeniem Inicjatyw Miejskich „Topografie”, której celem jest popularyzacja kilkuset obiektów ze zbiorów muzeum znajdujących się w domenie publicznej.
do 15 GRUDNIA 2017

Paczka dla bohatera

Po sukcesie akcji Wielkanocna Paczka dla Bohatera, Łódzki Dom Kultury ponownie włącza się do akcji. Tym razem chodzi o Bożonarodzeniową Paczkę dla Bohatera. Zbieramy żywność z długim terminem ważności i chemię. Bardzo mile widziane kartki bożonarodzeniowe dla kombatantów przekazywane w paczkach.
Akcja trwa do 15 grudnia.
W niedzielę 12 listopada w Teatrze "Pinokio" w Łodzi odbyła się premiera "Chłopców z Placu Broni" Ferenca Molnara. Reżyseruje Konrad Dworakowski. - Ta książka porusza bardzo aktualne problemy, o których powinniśmy rozmawiać: tożsamość, własne miejsce, zawłaszczanie przestrzeni, obrona własnych wartości czy tak modne dziś pojęcia jak patriotyzm i historia, które splatają się w instynktach tych młodych chłopaków, którzy walczą o plac, który ma być tylko ich - mówi reżyser.
„To, że nie dostrzega się literackiego potencjału miasta, nie pamięta się o tak ważnym ogólnopolskim wydarzeniu literackim, jakim jest Puls Literatury i Konkurs Bierezina, mogę tylko skwitować gniewem i smutkiem, bo zrozumieć takiej postawy nie sposób” - pisze prof. Jerzy Jarniewicz, ceniony poeta, eseista i wykładowca, juror ważnych konkursów literackich, w liście otwartym.