Zgromadzenie Ogólne AIPH przyznało Łodzi prawa do organizacji Expo Horticultural w 2024 roku. Miasto zdecydowało się zawalczyć o Expo Horticultural, skupiając się na zielonej rewitalizacji, roli zieleni w projektowaniu miast i kształtowaniu miejskiego krajobrazu przy wykorzystaniu potencjału zieleni w miastach.
Sławomir Sulej, Łódzkie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, Muzeum Papieru i Druku - to tegoroczni laureaci Medali „Pro Publico Bono” im. Sabiny Nowickiej. Jagoda Szelc otrzymała Nagrodę im. Wiesława Nowickiego.
Rozmowa z JAGODĄ SZELC, studentką Szkoły Filmowej w Łodzi, która na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zdobyła nagrody za debiut i scenariusz oraz nagrodę Onetu „Odkrycie Festiwalu”. Jest też laureatką „Paszportów Polityki”. Jej wyprodukowany przez szkołę film „Wieża. Jasny dzień” 23 marca wchodzi do kin.
od 16 MARCA 2018

Hannah Arendt: Ucieczka

Prapremiera Teatru Powszechnego w Łodzi i Komuny Warszawa na XXIV Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych - „Hannah Arendt: Ucieczka” w reżyserii Grzegorza Laszuka.
5 KWIETNIA 2018 - 30 KWIETNIA 2018

Rozmalować się w pejzażu

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na wystawę malarstwa Jana Rybaka - wernisaż 5 IV o godz. 18 na dolnym foyer MCK Gigantów Mocy.
18 KWIETNIA 2018

Koncert w mieszkaniu

Gus Ring, songwriter ze Szwecji po raz pierwszy odwiedzi Polskę i wystąpi w mieszkaniu przy Pogonowskiego, promując swój najnowszy album „Hypnoseas”.
24 MARCA 2018 / 25 MARCA 2018

Osiecka filmowa

Nowe widowisko muzyczne Łódzkiego Teatru Piosenki poświęcone twórczości Agnieszki Osieckiej - usłyszymy utwory napisane do seriali, filmów i programów telewizyjnych: „Deszcze niespokojne”, „Uciekaj moje serce”, „Nim wstanie świt”, „Najpiękniejsza”.
W Pabianicach powstaje Fabryka Kultury – przestrzeń, która możliwościami ma dorównywać tak renomowanym adresom jak siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Prace przebiegać mają w ekspresowym tempie. To prywatna inicjatywa biznesmena i mecenasa kultury Andrzej Furmana, jednego z najbogatszych Polaków. Pisze Łukasz Kaczyński.
21 MARCA 2018

WIERSZEM W LAS

To już się dzieje! Tomik poezji za 5 zł, a do tego sadzonka drzewka całkiem za darmo. Zapraszamy przed Łódzki Dom Kultury!
Narodowe Centrum Kultury Filmowej zaprasza na drugą edycję projektu „Historie Przyszłości. Reinterpretacje Polskiego Kina”. Od 6 kwietnia grupy gimnazjalistów, licealistów i studentów pod okiem profesjonalnych edukatorów i filmowców przez osiem tygodni będą oglądać, dekodować, rozkładać i składać na nowo polskie filmy.