Klimaty dawnej Łodzi przypomniał poniedziałkowy koncert Yankel Band zatytułowany „Z tancbudy Szai Magnata”, który odbył się w ramach Festiwalu Łódź Czterech Kultur.
Wybór projektu wnętrz i wystaw stałych Narodowego Centrum Kultury Filmowej wchodzi w decydującą fazę. Miasto zaprezentowało propozycje trzech biur projektowych, które wzięły udział w konkursie. Centrum ma być w całości gotowe na koniec 2019 roku, a na wykonanie ostatecznego projektu i budowę przeznaczono 57 mln zł.
Gdyby zapytać łodzian o utwory, które kojarzą im się z ich miastem, pewnie większość wymieniłaby „Prząśniczkę”, a w dalszej kolejności na muzykę rapera O.S.T.R. i ewentualnie twórczość zespołu Ich Troje. A gdyby tak zaśpiewać jakieś nowe piosenki o Łodzi?
Summer Dying Loud to swoista wizytówka Aleksandrowa Łódzkiego, dzięki której ta miejscowość jest rozpoznawalna w Polsce, przynajmniej przez fanów mocnych rockowych i metalowych brzmień. Dziewiąta edycja festiwalu przyciągnęła tłumy.
Jutro (13 września) odbędzie się na Starych Powązkach pogrzeb Julii Hartwig, jednej z najwybitniejszych współczesnych poetek. Zachęcamy do lektury fragmentu książki „Julia Hartwig. Wdzięczność” Anny Legeżyńskiej, która ukaże się w październiku nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego.
Trwa Ogólnopolska Konferencja Kultury poświęcona rozwiązaniom dla teatru, organizowana przez ministerstwo kultury. Jednym z dyskutantów jest Olgierd Łukaszewicz, ceniony aktor i prezes Związku Artystów Scen Polskich. Przed wyjazdem do Gdańska mówił nam o możliwym końcu ZASP-u jaki znamy, o mechanizmie dialogu scenicznego dla artystów sceny oraz o sporze z Lechem Śliwnikiem w sprawie nowej ustawy dla teatrów.
Śmierci nie da się przetłumaczyć na żaden język, bo czy można przetłumaczyć nic?
Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi co roku ma niezwykle  bogatą ofertę, która szczególnie zainteresuje dzieci i młodzież.  Zobaczcie  komiksy dla najmłodszych!
28. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi wystartował! Najważniejsze wydarzenia zaplanowano w Atlas Arenie i w salach konferencyjnych Stadionu Miejskiego, a wystawy będzie można oglądać m.in. w EC1 Łódź – Miasto Kultury przez cały weekend 15-17 września.
Trwa 28. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi! Zobaczcie, jakie "rarytasy"  przygotowano dla fanów w tym roku.