Aktualności | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
24 STYCZNIA 2019

Z sentymentem

Alicja Majewska, piosenkarka od lat śpiewająca teksty znakomitych polskich autorów i jej ulubiony kompozytor i pianista Włodzimierz Korcz 24 stycznia przyjadą do Kutna.
24 STYCZNIA 2019 / 25 STYCZNIA 2019

Kolędowanie w ŁDK

Początek roku w Łódzkim Domu Kultury kojarzy się z kolejną edycją Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+”. Tym razem czas na kolędy i pastorałki w wykonaniu seniorów! W Sali Kolumnowej ŁDK 24-25 stycznia usłyszymy solistów, chóry i zespoły z województwa łódzkiego.
Przedstawiamy pierwszy głos w naszej debacie „Czyje jest miasto?”. Miasto to byt sztuczny, dysfunkcyjny, ale pojemny i uniwersalny. Twór niedoskonały, ale nie wymyślono lepszego – pisze KRZYSZTOF GOLEC-PIOTROWSKI i stawia szereg pytań.
W związku z ogłoszeniem żałoby narodowej po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Teatr Wielki w Łodzi zdecydował o odwołaniu piątkowego spektaklu "Aida". Poniżej przesłany komunikat.
23 STYCZNIA 2019

Moniuszko w bibliotece

Wojewódzka Biblioteka Publiczna zaprasza na otwartą inwentaryzację zbiorów związanych z życiem i twórczością Stanisława Moniuszki.
– Nie potępiać, być empatycznym wobec drugiej osoby, otwartym na jego wrażliwość, inność – tym jest dla mnie człowieczeństwo. Zawieszeniem osądu, próbą obrony i współodczuwania – mówi MILENA LISIECKA, która gra Karlę w „Nocy Helvera” w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej na scenie kameralnej Teatru im. Jaracza w Łodzi (premiera 24 stycznia).
W Dobroniu, tradycyjnie jak co roku, organizowany jest Koncert Noworoczny, który odbędzie się 20 stycznia o godz. 16.00, w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Dobroniu, przy ulicy Witosa 1a.
24 STYCZNIA 2019

Słowiański Kust

W cyklu czwartkowych koncertów w Fabryce Sztuki pod nazwą #przepraszamy, że w czwartek wystąpi zespół Kust, którego muzyka oparta jest na słowiańskich pieśniach obrzędowych.
Pomimo nie najlepszej pogody frekwencja na świątecznym koncercie przekroczyła wszelkie przewidywania organizatorów.
26 STYCZNIA 2019

Wieczór z kinem greckim

Muzeum Kinematografii zaprasza na projekcję filmu „Róża Smyrny” w reżyserii Giorgosa Kordelasa. Przed seansem - wprowadzenie, a po - spotkanie z gośćmi i dyskusja.