22 LIPCA 2018

Żniwa jak dawniej

"Łowickie Żniwa w Skansenie" ta plenerowa impreza, która od 6 lat popularyzuje folklor, kulturę i minione tradycje ziemi łowickiej, odbędzie się 22 lipca w Skansenie w Maurzycach. Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Boczki Chełmońskie zaprezentuje, jak dawniej wyglądał obrzęd żniwny na polskiej wsi.
Folk Festiwal to nowe wydarzenie na kulturalnej mapie regionu. Pierwsza edycja imprezy odbędzie się się 5 sierpnia na terenie boiska sportowego przy Szkole Podstawowej w Aleksandrowie Łódzkim. Gwiazdami wieczoru będzie zespół Piękni i Młodzi oraz Nowator.
21 LIPCA 2018

Włosy na wolności

W ramach Letniego Kinematografu Rozrywkowego w cyklu Roztańczone Hollywood w parku Źródliska II zobaczymy słynny musical Miloša Formana „Hair”. W rolach głównych: John Savage i Treat Williams.
21 LIPCA 2018

We Are Your Friends

W ramach Letniego Festiwalu Filmowego „Polówka” w sekcji Muzyka, która proponuje muzyczną podróż na dziedzińcu Muzeum Włókiennictwa, zobaczymy dramat muzyczny „We Are Your Friends” z Zakiem Efronem w roli głównej.
20 LIPCA 2018

Kamper

W ramach Letniego Kinematografu Rozrywkowego w cyklu Gwiazdy pod gwiazdami na Starym Rynku zobaczymy debiut fabularny Łukasza Grzegorzka „Kamper” z Piotrem Żurawskim i Martą Nieradkiewicz w rolach głównych.
20 LIPCA 2018

Wszystko, co kocham

W ramach Letniego Festiwalu Filmowego „Polówka” w sekcji Transatlantyk - bunt, zaprojektowanej przez Joannę Łapińską, dyrektor programową festiwalu Transatlantyk, w EC1 zobaczymy polski dramat w reżyserii Jacka Borcucha „Wszystko, co kocham” z Mateuszem Kościukiewiczem i Olgą Frycz w rolach głównych.
19 LIPCA 2018 - 30 SIERPNIA 2018

LDZ Alternatywa

Po raz kolejny dawne magazyny Karola Scheiblera i Ludwika Grohmana na Księżym Młynie zawibrują od muzyki. LDZ Alternatywa to cykl ośmiu bezpłatnych koncertów w lipcu i sierpniu. W tym roku na program składa się wiele rozmaitych propozycji muzycznych, od dobrego polskiego popu, przez psychodeliczną muzykę avant-rockową po jazzową improwizację.
Rozpoczyna się 8. edycja Transatlantyk Festival. To trzecia odsłona tej imprezy w Łodzi. Podczas ośmiu festiwalowych dni pokazanych zostanie ponad 200 filmów z 60 krajów świata, a 50 z nich będzie miało na Transatlantyku swoją polską premierę. Pokazom filmowym będą towarzyszyć spotkania z twórcami. Transatlantyk to także wydarzenia muzyczne, warsztaty, wykłady oraz debaty.
– Lada chwila nastąpi rozstrzygnięcie przetargu na projekt wykonania mediateki przy ul. Moniuszki. Projekt dotyczy dwóch zabytkowych (obecnie zdewastowanych) budynków pod numerami trzy i pięć – poinformowała Natalia Olszewska z Wydziału Zarządzania Projektami Urzędu Miasta Łodzi.
– Kiedy skończyłem Szkołę Filmową w Łodzi, już wiedziałem, jakie filmy chcę tworzyć: pochodzę z małego miasteczka i to będzie mój temat. Było trochę tak, jakbym postanowił zostać księdzem. Miasteczko to przecież spore ograniczenie, ale jak się w nie wierzy, dostrzega się, że jednak są dia-menty w popiele – mówi reżyser ANDRZEJ BARAŃSKI.