RECENZJA. Druga premiera tego sezonu w Teatrze Nowym w Łodzi jest trochę w stylu teatru dziś niemodnego, jeśli pod pojęcie to podłożymy teatr oparty na aktorstwie psychologicznym, drobiazgowym rozczytaniu relacji między postaciami w celu osiągnięcia na scenie wiarygodności oraz tzw. życiowej prawdy.
13 LISTOPADA 2017 - 11 GRUDNIA 2017

Poniedziałki z gitarą i piórem

W poniedziałkowe wieczory, gdy większość łódzkich pubów świeci pustkami po weekendzie, Klub Kij wprost przeciwnie – tętni życiem. Piwniczne wnętrze dawnej Bagdad Cafe zamienia się w „krainę łagodności”, przyciąga miłośników poezji i nastrojowej muzyki.
Już po raz piąty Akademia Muzyczna w Łodzi zaprasza na AŻ Festiwal do Sali Koncertowej przy ul. Żubardzkiej – zgodnie z nazwą A-Ż – Akademia na Żubardzkiej.
Długimi i gromkimi owacjami na stojąco – zarówno po pierwszej, jak i po drugiej części koncertu – publiczność nagrodziła wykonawców finałowego koncertu Rubinstein Piano Festival.
19 LISTOPADA 2017

Bovska w Wytwórni

Bovska, czyli Magda Grabowska-Wacławek, to artystka okrzyknięta jednym z najważniejszych debiutów 2016 roku. Pierwszy nakład jej debiutanckiej płyty "Kaktus", został wyprzedany 2 dni po premierze, a utwory Bovskiej jeszcze przed premierą albumu biły rekordy popularności w Internecie, gdzie dotychczas odtworzono je ponad 10 milionów razy.
5 LISTOPADA 2017 - 28 LISTOPADA 2017

Listopadowa duma

Projekt „Listopadowa Duma 2017. Historyczna wędrówka w poszukiwaniu nastrojów społeczno-politycznych odradzającej się Polski” wpisuje się w obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości.


17 LISTOPADA 2017 - 19 LISTOPADA 2017

Perspektywy w listopadzie

Piąty i ostatni cykl Festiwalu Teatralnego Perspektywy 2017: Teatr – awangarda w działaniu odbędzie się 17-19 listopada! Tegoroczna edycja Festiwalu Teatralnego Perspektywy 2017 poświęcona jest awangardzie w teatrze i bezpośrednio odwołuje się do obchodów 100-lecia awangardy w Polsce.
Muzyczną bombę energetyczną w polsko-angielskim repertuarze zaprezentował w Wytwórni Tomasz Organek wraz z zespołem. Wokalista urodzony w Suwałkach szalał po scenie z gitarami, które dość często wymieniał. Nazwanie go wulkanem ekspresji nie będzie przesadą.
28 LISTOPADA 2017 - 28 LISTOPADA 2017

PTAKI NIEBIESKIE

Spotkanie ze Stanisławem Łubieńskim, autorem książki 12 srok za ogon. Wydana w zeszłym roku pozycja doczekała się nominacji do Nagrody Gdynia, Nagrody Nike i Paszportu Polityki, w kwietniu 2017 zdobyła tytuł Warszawskiej Premiery Literackiej.
od 3 LISTOPADA 2017

Zbigniew Cybulski. Legenda

3 listopada, w 90. rocznicę urodzin Zbigniewa Cybulskiego, zaplanowano wernisaż wystawy poświęconej legendarnemu aktorowi. Po otwarciu o godz. 17 odbędzie się spotkanie i projekcja filmu „Zbyszek”.