8 WRZEŚNIA 2017 - 1 PAŹDZIERNIKA 2017

Daleko - blisko

Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wystawy prac Moniki Izabeli Kostrzewy pt. "Dialogi" i Aleksandry Wereszki pt. „Sublimacja form”. Prezentowane są: ubiór, grafika i obiekty przestrzenne. Wernisaże 8 IX o godz. 19 (ul. Sieradzka 8).
7 WRZEŚNIA 2017 - 12 LISTOPADA 2017

Współczesna tkanina artystyczna

"Azja Europa III" - międzynarodowa wystawa prezentująca różnorodność technik wykorzystywanych w tkaninie artystycznej. Otwarcie 7 IX o godz. 18.
Pięć wysp tematycznych, występy dziewięciu zespołów ludowych oraz koncert finałowy – to wszystko składało się na strefę Łódzkiego Domu Kultury, która powstała w ramach 14. edycji Miksera Regionalnego.
Około 250 obrazów w reprezentacyjnej sali Łódzkiego Domu Kultury i jego trzech galeriach, mało tego - w holu dworca Łódź Fabryczna. Oprócz tego występy zespołów z województwa, wręczanie statuetek Tuwima i wielki tort - tak świętowano 10-lecie Pleneru malarskiego "Pejzaż malowany ziemi łódzkiej".
8 WRZEŚNIA 2017 - 27 WRZEŚNIA 2017

O człowieku

Rzeźby Krzysztofa Nitscha, opowiadające o losie człowieka i jego zmaganiu z czasem i przeznaczeniem, można oglądać w Galerii Re:Medium. Otwarcie 8 IX o godz. 18.
„Faraon”, „Kingsajz”, „Wielki Szu”… kręcone na nowo? Spokojnie, to tylko warsztaty. Warsztaty filmowe „Historie przyszłości – reinterpretacje polskiego kina”, które organizuje Narodowe Centrum Kultury Filmowej – weekendowe zajęcia przeznaczone dla gimnazjalistów, licealistów i studentów.
1 WRZEŚNIA 2017 - 24 WRZEŚNIA 2017

Malarstwo Piotra Kotlickiego

Kolejna wystawa z cyklu "97-300. Tak daleko stąd, tak blisko", który prezentuje twórczość artystów urodzonych i związanych z Piotrkowem Trybunalskim, ale w nim nie mieszkających. Tym razem kolej na Piotra Kotlickiego i wystawę "Barbarians". Wernisaż 1 IX o godz. 19 przy ul. Dąbrowskiego 5.
15 PAŹDZIERNIKA 2017

ALE KINO

15 października 2017 w Filharmonii Łódzkiej orkiestra Alla Vienna (znana w całym kraju za sprawą m.in. wyjątkowego projektu Queen Symfonicznie, za który zdobyli nagrodę w plebiscycie Energia Kultury) wraz z Hollyłódzką Orkiestrą Filmową oraz parą solistów wystąpi z nowym programem ALE KINO!.
30 WRZEŚNIA 2017

W Krańcoofce

Koncert trzech zespołów TZN Xenna & Obraski & Royal Spirit w klubie Krańcoofka zapowiada się jako energetyczna mieszanka rocka punka i metalu.
Krzysztof Siwczyk, Michał Sobol, Salcia Hałas i tłumacz Ryszard Engelking zostali laureatami tegorocznej – dwunastej – edycji Nagrody Literackiej GDYNIA. Laureatów ogłoszono w sobotę podczas uroczystej gali w Muzeum Emigracji w Gdyni.