RECENZJA. Dziś, gdy zewsząd „napierają” na nas budowle co najmniej brzydkie, obejrzenie tak znakomitych przykładów architektury może dać nie lada przyjemność. I – ostrzegam – obudzić apetyt na wizualną jakość otoczenia… O wystawie „Organizatorzy życia. De Stijl, polska awangarda i design”.
7 stycznia o godzinie 10 otwarte zostanie dla zwiedzających Centrum Nauki i Techniki EC1 – trzy ścieżki edukacyjne, które oferują niezwykłą podróż – od węgla do atomu i z Ziemi do najdalszych gwiazd.
Utalentowany malarz, rzeźbiarz, projektant mebli i jachtów. Wybitny nauczyciel, którego misją było stworzenie szkoły pełnej otwartych na świat i wszechstronnie wykształconych studentów. Nic dziwnego, że prof. Romana Modzelewskiego czterokrotnie wybierano na rektora PWSSP w Łodzi, której koncepcję programową współtworzył i którą ocalił od likwidacji w latach 50. XX wieku.
20 STYCZNIA 2018

Marek Piekarczyk w Sieradzu

Koncert jednego z jurorów programu "The Voice of Poland" - Marka Piekarczyka odbędzie się w Sieradzkim Centrum Kultury.
11 STYCZNIA 2018 - 31 STYCZNIA 2018

Zdjęcia w Bełchatowie

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na wystawę fotografii Beaty Przybył. Wernisaż 11 I o godz. 18 w dolnym foyer budynku MCK PGE Giganty Mocy.
Smolik i Kev Fox.– dwie indywidualności, które łączy niesamowita pasja do pokonywania muzycznych granic i odkrywania nowych przestrzeni artystycznych – wystąpią w Klubie Wytwórnia.
Jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, Waldemar Wolański wygrał konkurs na dyrektora Teatru Lalek „Arlekin” w Łodzi. Jego kandydatura czeka na podpis prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej.
13 STYCZNIA 2018 - 18 LUTEGO 2018

Zemsta nietoperza

Muzyczne perełki, znakomite libretto, salonowe intrygi i komedia pomyłek. Nieśmiertelny utwór Johanna Straussa, arcydzieło gatunku od lat zdobywające uznanie twórców i widzów zarówno scen operetkowych, jak i operowych. 13 stycznia 2018 r. w Teatrze Wielkim w Łodzi odbędzie się premiera „Zemsty nietoperza” w reżyserii Giorgia Madii.
5 STYCZNIA 2018 - 4 LUTEGO 2018

Tworek-Pierzgalska w Piotrkowie

Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wystawę tkaniny artystycznej, grafiki i rysunku Janiny Tworek-Pierzgalskiej. Otwarcie 5 I o godz. 19 przy ul. Dąbrowskiego 5.
Jak się dowiedzieliśmy ze sprawdzonych źródeł, nowym dyrektorem Miejskiej Galerii Sztuki będzie Dariusz Leśnikowski, który wygrał konkurs organizowany przez Wydział Kultury UMŁ. Zastąpi on na tym stanowisku wieloletnią dyrektor - Elżbietę Fuchs.