20 STYCZNIA 2018

Aukcja dzieł sztuki

W sobotę 20 I odbędzie się 194. Aukcja Dzieł Sztuki zorganizowana przez łódzki dom aukcyjny Rynek Sztuki. W ofercie jest 112 obiektów, przede wszystkim obrazów, ale też grafiki i rzemiosło artystyczne.
26 STYCZNIA 2018 - 11 LUTEGO 2018

Gdańsk - Łódź

Muzeum Książki Artystycznej otworzy wystawę "Przegląd IV / Gdańsk - Łódź". Wernisaż 26 I o godz. 20.
KONKURS. 9 stycznia zaprezentowany został w Szkole Filmowej w Łodzi tom „Koniec świata wartości”, będący m.in. zbiorem rozmów, jakie z Krystianem Lupą -  jednym z najważniejszych polskich twórców teatralnych - przeprowadził krytyk teatralny i filmowy Łukasz Maciejewski. Publikacja ukazała się nakładem Wydawnictwa Szkoły Filmowej.
Skierniewicki Kinoteatr Polonez kończy właśnie 40 lat. Z tej okazji 17 stycznia odbyła się gala jubileuszowa, którą poprowadził Dariusz Wieteska, aktor znany m.in. z serialu „Na sygnale”.
Dla wszystkich fanów Andrzeja Poniedzielskiego – jego wierszowany felieton ze styczniowego KALEJDOSKOPU!
Kto w Roku Awangardy zmęczył się oglądaniem modernistycznych lub do modernizmu nawiązujących dzieł sztuki, ma okazję na detoks. „Bękarty Strzemińskiego” to tytuł – kuszący, trzeba przyznać – wystawy prac artystów, którzy, choć związani z Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi (absolwenci i pedagodzy), nie są pogrobowcami patrona szkoły.
Dla dwóch pierwszych osób, które nadeślą na adres kalejdoskop@ldk.lodz.pl prawidłową odpowiedź na pytanie dotyczące zespołu Lemon Dog, mamy nagrody - voucher do restauracji oraz zniżkę na zakupy.
19 STYCZNIA 2018 - 18 LUTEGO 2018

Proces w filharmonii

ASP zaprasza na wernisaż wystawy "Proces", który odbędzie się 19 I o godz. 18 w Filharmonii Łódzkiej (ul. Narutowicza 20/22). W pierwszej części ekspozycji udział biorą studenci, absolwenci i doktoranci pracowni 241. Druga część to indywidualna wystawa dr. hab. Sylwii Romeckiej-Dymek, prof. ASP, która jest kierownikiem pracowni 241.
Magdalena Majcher po raz kolejny zabiera czytelników do świata miłości i nienawiści, trudnych  wyborów i opowiada o życiu pełnym przeciwności losu, ale też szczęścia i spokoju. Wszystko w rytmie czterech pór roku. O swojej kolejnej książce „Wszystkie pory uczuć. Tom 2. Zima” (Wydawnictwo Pascal) opowie 19 I podczas spotkania autorskiego w salonie Empik Manufaktura.
21 STYCZNIA 2018 - 14 LUTEGO 2018

Przyroda w kadrze

Wystawę zdjęć laureatów XXII edycji Konkursu Fotograficznego „Łowca Polskiego” im. Włodzimierza Puchalskiego można oglądać od 21 stycznia do 14 lutego w Galerii u Panien w Centrum idei "Ku Demokracji" w Piotrkowie.