Wolfgang Muthspiel – gigant jazzu, wybitny austriacki gitarzysta, kompozytor i lider będzie gościem Akademii Muzycznej w Łodzi w poniedziałek 26 marca 2018 roku. Uczelnia zaprasza na koncert, warsztaty i panel dyskusyjny z artystą.
Trzecia edycja łódzkiego New York Festiwalu to już historia. Ubiegłoroczny triumfator Vermis swoim zeszłorocznym występem wysoko zawiesił poprzeczkę, jednak tegoroczni uczestnicy nie zawiedli. Rywalizacja była jeszcze bardziej zacięta i nie obyło się bez zaskoczeń.
24 MARCA 2018 - 24 MARCA 2018 / 25 MARCA 2018 - 25 MARCA 2018

MARATON REDAGOWANIA WIKIPEDII

Problemy związane z płcią kulturową są w Wikipedii dobrze znane i udokumentowane. Podczas gdy przyczyny tej nierówności nie zostały zbadane, jej skutki są widoczne gołym okiem. Treści zostają wypaczone przez brak znaczącego udziału kobiet i osób identyfikujących się jako kobiety w redagowaniu tekstów. Zmieńmy to podczas maratonu w ms2!
Startuje trzecia edycja konkursu organizowanego przez Łódzkie Centrum Wydarzeń, w ramach którego młodzi artyści mają szansę otrzymać wsparcie finansowe dla swoich projektów plastycznych w przestrzeni miejskiej. W tym roku zwiększone zostały środki na działania.
7 KWIETNIA 2018

Wióry lecą

"Wióry lecą" to interaktywny spektakl rodzinny, w którym widownia już od pierwszych chwil staje się integralną częścią działań. Celem artystów jest uruchomienie dziecięcej wyobraźni i aktywności twórczej.
Warsztaty Plastyki Obrzędowej oraz Wielkanocny Kiermasz Sztuki Ludowej i Rękodzieła już 25 marca w Łódzkim Domu Kultury.
6 KWIETNIA 2018 - 3 CZERWCA 2018

Atak na Pałac Zimowy

"Atak na Pałac Zimowy. Dochodzenie w sprawie pewnego obrazu" - to tytuł wystawy poświęconej fotografii, która stała się symbolem rewolucji październikowej. Fotografia ta nie przedstawia jednak historycznego wydarzenia, ale jego zainscenizowaną rekonstrukcję. Otwarcie 6 IV o godz. 18.
Wieczór Tischnerowski, czyli na spektakl inspirowany „Filozofią po góralsku” Ks. Józefa Tischnera w reż. Marcina Brzozowskiego odbędzie się 25 marca w Teatrze Szwalnia.
Jimmie Durham konstruuje w swym atelier monstrum, ale, inaczej niż w przypadku tworu doktora Frankensteina, budzi ono raczej wyrzuty sumienia niż strach. I jednak nie udaje się go ożywić…
23 MARCA 2018 - 14 KWIETNIA 2018

Pejzaż wewnętrzny

Inspiracją, która posłużyła mi do zbudowania nowego cyklu fotografii stały się dwa sposoby opisu tego samego świata, jakimi są: model geocentryczny i heliocentryczny. Powstałe prace traktuję jako pewną formę wzbogacenia widzenia i myślenia obrazem o rzeczywistości, w której przyszło mi żyć. Wystawa fotografii Tomasza Michałowskiego. Otwarcie 23 III o godz. 18.