– To jest film o wielkiej tajemnicy, dlatego nic nie możemy powiedzieć – zgasił wszelkie pytania dziennikarzy producent filmu „Kurier” Klaudiusz Frydrych podczas zdjęć w pałacu Izraela Poznańskiego w Łodzi. Podobnie jak reżyser filmu Władysław Pasikowski, przyjął zasadę, że nie rozmawia z mediami.
"Polska naszym natchnieniem" to koncert, który odbędzie się 27 lipca o godzinie 19.00 w Kościele pw. Św. Lamberta w Radomsku (wstęp wolny).
Muzeum Regionalne w Radomsku zaprasza na kolejną niedzielę w Zagrodzie Tatarskiej. 22 lipca na wszystkich zainteresowanych czeka rozrywka, która z pewnością rozrusza każdego - rajd rowerowy!
22 LIPCA 2018

Jeśli Operetka to...

Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach zaprasza na koncert "Jeśli Operetka to...", który odbędzie się już 22 lipca o godz. 12.00 w Parku Miejskim. Impreza organizowana jest w ramach cyklu plenerowych, nieodpłatnych koncertów muzyki klasycznej pn. „Muzyczne śniadanie na trawie (plus deser)”.
22 LIPCA 2018

Kolory Polski w Zelowie

Wędrowny festiwal Filharmonii Łódzkiej Kolory Polski 22 lipca odwiedzi Zelów, gdzie w Kościele Ewangelicko-Reformowany, przy ul. Sienkiewicza 14a  zagra Kapela Polonica.
27 LIPCA 2018 - 27 LIPCA 2018 / 27 LIPCA 2018 - 27 LIPCA 2018

Manuskrypt odnaleziony

Z okazji Święta Łodzi Muzeum Fabryki zaprasza na wyjątkowe wydarzenie pt. „Manuskrypt w Manu”. Można będzie obejrzeć najstarszy dokument dotyczący historii założenia Łodzi, który przetrwał do naszych czasów – akt renowacyjny Władysława Jagiełły dla Łodzi z 1433 r. Przez prawie 100 lat uważano, iż manuskrypt zaginął. Odnalazł go Krzysztof Laszkiewicz, który zdecydował się pokazać go łódzkiej publiczności.
21 LIPCA 2018

Fruwa twoja marynara

Gaba Kulka wraz z zespołem Młynarski plays Młynarski wystąpią 21 lipca podczas festiwalu Kolory Polski na scenie przed klasztorem oo. Bernardynów, ul. Klasztorna 9 w Warcie.
EDYTORIAL / lipiec-sierpień 2018. Ruch, motyw podróży i jej związki ze sztuką, przewijają się przez cały numer: od Jana A.P. Kaczmarka i „nadpływającego” festiwalu Transatlantyk począwszy, po rozmowę z Tomaszem Koniecznym, wychowanym na łódzkiej Retknii, związanym z operami Niemiec i Austrii, który w lipcu jako pierwszy Polak zaśpiewa na prestiżowym festiwalu w Bayreuth (a po wakacjach w Filharmonii Łódzkiej!).
Jeden z ośmiu odcinków serialu „Wojna i Ja”, zrealizowanego przy znaczącym udziale polskich artystów (w Łodzi powstały figurki, makiety i miniaturowe modele wykorzystane w serialu), otrzymał nagrodę dla najlepszego dziecięcego programu dokumentalnego na Niemieckim Festiwalu Mediów dla Dzieci GOLDENER SPATZ.
do 21 WRZEŚNIA 2018 / 7 PAŹDZIERNIKA 2018

ŁóPTA czeka na zgłoszenia

Już po raz 31. w Łódzkim Domu Kultury - w dniach 5-7 października - odbędzie się Łódzki Przegląd Teatrów Amatorskich ŁóPTA 2018. Grupy teatralne mogą się zgłaszać do 21 września.