17 LISTOPADA 2017 - 28 LISTOPADA 2017

Nowe szycie makatki

Czym są makatki? To tradycyjny element dekoracyjny wystroju wnętrz – niewielkie tkaniny: wyszywane, drukowane albo malowane. Wzorzyste i wielokolorowe, albo skromne, wyszywane pojedynczą nicią na jednobarwnym tle. Motywom zdobniczym towarzyszą różne sentencje. Łódzki Dom Kultury zorganizował konkurs na nowe makatki. Otwarcie wystawy i wręczenie nagród - 17 XI o godz. 17.
17 LISTOPADA 2017 - 16 GRUDNIA 2017

Jak widzą siebie niedowidzący

Przez ostatnie trzy lata Natalia Szemis pracowała z grupą dzieci z dysfunkcjami wzroku. Interesowało ją, w jaki sposób postrzegają siebie. Projekt „Imaginarium" jest zapisem tych spotkań, stanowiącym zaproszenie do świata wyobrażeń osób niewidomych i niedowidzących. Kluczem do jego interpretacji jest wyobraźnia. Otwarcie wystawy 17 XI o godz. 18. 
Aleksandra Chciuk, artystka audiowizualna, pianistka i kompozytorka, absolwentka Wydziału Operatorskiego Szkoły Filmowej.
1 STYCZNIA 1970

Konkurs na logo ŁDK

Wielkimi krokami zbliża się rok jubileuszowy 65-lecia Łódzkiego Domu Kultury. Świętowanie ŁDK rozpoczyna od ogłoszenia konkursu na projekt graficzny logo Łódzkiego Domu Kultury.
Z myślą o wydłużających się jesiennych wieczorach przygotowaliśmy szczególny dodatek poetycko-filozoficzny. Bezprecedensowy, bo do jego stworzenia zaprosiliśmy reprezentantów światów, które rzadko się spotykają: teatru, poezji, sztuki, uniwersytetu – wierząc, że nasze pismo może pełnić rolę także takiego zwornika, ożywiając obieg myśli.
Nie będzie międzynarodowej wystawy EXPO w Łodzi w 2022 roku. Przegraliśmy z Buenos Aires 62 głosy do 56 – tak zdecydowali komisarze z Biura Wystaw Światowych, którzy spotkali się 15 listopada w Paryżu.
26 LISTOPADA 2017

Dr Misio w Wytwórni

Dr Misio pojawi się po raz pierwszy w łódzkiej Wytwórni już 26 listopada. Dr Misio to męska załoga pod wodzą Arkadiusza Jakubika - jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów, scenarzysty i reżysera związanego z ambitnymi projektami filmowymi na kulturalnej mapie Polski, znanego m.in. ze świetnych ról dramatycznych w filmach Wojtka Smarzowskiego ("Wesele", "Dom zły", "Drogówka" czy "Wołyń").
24 LISTOPADA 2017

Happysad: Ciało Obce

Happysad wyruszył w jesienną trasę z nowymi piosenkami z ostatniej płyty "Ciało Obce", która ukazała się 10 lutego 2017 r. pod szyldem Mystic Production. Koncert w łódzkiej Wytwórni odbędzie się 24 listopada.
Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Dyskusyjny Klub Książki działający przy WBP w Łodzi zapraszają 21 listopada 2017 r. o godz. 17.00 na spotkanie z Mariuszem Urbankiem. Prowadzenie spotkania Elżbieta Domagalska.
19 LISTOPADA 2017

Akademia w Starym Klasztorze

W Łagiewnikach znów zabrzmi muzyka – w ramach cyklu „Akademia Muzyczna w Starym Klasztorze” odbędzie się recital organowy Łukasza Mosura, asystenta w Katedrze Organów i Muzyki Kościelnej łódzkiej Akademii.