Z okazji premiery Otchłani Jennifer Haley w reżyserii  Mariusza Grzegorzka rozmawiamy z Andrzejem Wichrowskim, aktorem Teatru im. Stefana Jaracza.
Ta płyta łączy jazzową wrażliwość i stylistykę poprockowych piosenek. Zrodziła się z koleżeńskiego muzykowania Macieja Tubisa, pianisty, lidera jazzowego combo, i Radosława Bolewskiego, wokalisty i perkusisty, znanego z rockowych formacji L.Stadt i Fonovel.
Polska prapremiera dramatu "Otchłań" Jennifer Haley w reżyserii Mariusza Grzegorzka - to czeka nas w najbliższy weekend. - To zuchwały tekst, pełen tajemnicy i niepokoju - przekonuje reżyser. W obsadzie m.in. Andrzej Wichrowski, Marek Nędza. Agnieszka Skrzypczak i gościnnie Krzysztof Zawadzki, aktor Narodowego Starego Teatru w Krakowie. Kostiumy zaprojektowała wybitna artystka Magdalena Moskwa. 
Dzięki działaniom miasta, inwestorów i architektów na Księżym Młynie niedługo nie będzie zapuszczonych zabytkowych budynków - mówi prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Rusza nowa inwestycja St. Paul's Developments Polska: dwa hektary w sercu Księżego Młyna dostaną nowe życie.
15 KWIETNIA 2018 / do 1 STYCZNIA 1970

Dni Muzyki Kameralnej

Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do wzięcia udziału w XLIX Dniach Muzyki Kameralnej, które w tym roku odbywają się w ramach obchodów Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego.
Publiczność 24. Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych zdecydowała. Zwycięzcami plebiscytu zostali Borys Szyc, Krystyna Janda i spektakl "Wesele" Wyspiańskiego w reż. Jana Klaty z Narodowego Starego Teatru w Krakowie. Szyc, Janda i zespół Starego Teatru nagrodzeni
– Śpiewam o bardzo emocjonalnych sytuacjach z życia. To przekraczanie mojej osobistej granicy, bo to sprawy dla mnie trudne. Kiedy ze sceny widzę, że ludzie się w tych utworach odnajdują, czuję radość. To najcenniejsza satysfakcja – mówi wokalista śląskiego zespołu TRANSGRESJA, laureata ostatniego New York Festiwal w Łodzi.
Trwa wielki remont pałacu Poznańskiego. Mieszczące się w nim Muzeum Miasta Łodzi pozyskało także ponad 300 tys. zł na rewitalizację i modernizację przypałacowego ogrodu.
Rusza trzecia edycja konkursu w ramach programu Muzeum Sztuki w Łodzi Koalicje Kultury - o dofinansowanie mogą starać się przedsięwzięcia z dziedziny edukacji i animacji kulturowej. Najlepsze projekty mogą zdobyć nawet 10 tysięcy złotych.
Rozpoczęła się budowa siedziby Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej w EC1. Za komiksowym ogrodzeniem zaprojektowanym przez rysownika Krzysztofa Ostrowskiego trwają już prace wyburzeniowe. Koszt inwestycji wynosi blisko 22 mln zł, z czego 14 mln pokryje dofinansowanie z funduszy unijnych. Centrum ma być udostępnione we wrześniu 2019 roku na 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier.