19 PAŹDZIERNIKA 2017 - 19 LISTOPADA 2017

Wystawa plakatu typograficznego

TYPE + TEXT | Rok Awangardy - Międzynarodowa Wystawa Plakatu Typograficznego. Prace zaprezentuje ponad 120 artystów z niemal 30 krajów świata. Otwarcie 19 X o godz. 17 w Muzeum Miasta Łodzi.
– Tam na ulicach siedzą kurzoki (palacze – przyp. red.), bo nie kupiły biletów. Wy kupiliście i możecie być tutaj – powiedział wokalista TSA Marek Piekarczyk, wyglądając przez okno. – Otwórz okno! Otwórz okno! – zaczęli domagać się zgromadzeni w klubie New York fani zespołu.
Za nami 30. jubileuszowa edycja Łódzkiego Przeglądu Teatrów Amatorskich - ŁóPTA, podczas której obejrzeliśmy 15 spektaklów przygotowanych przez grupy teatralne z całego regionu.
od 13 PAŹDZIERNIKA 2017

Wystawa Bogny Juchnowicz

Prace Bogny Juchnowicz (performance, wideoart, fotografia) można oglądać w Poleskim Ośrodku Sztuki. Otwarcie wystawy 13 X o godz. 18. Pokaz jest nagrodą w XXXIV Konkursie im. W. Strzemińskiego dla studentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi  - Sztuki Piękne
27 PAŹDZIERNIKA 2017 / 28 PAŹDZIERNIKA 2017

Ciemność

Projekt "Ciemność. To co jest ukryte; to kolejny etap współpracy tancerzy Teatru Chorea z osobami niewidomymi i słabowidzącymi ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 6 im. Hieronima Baranowskiego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Łodzi.
Wspólna wystawa sześciorga malarzy, którzy pracowali przy projekcie "Twój Vincent". Ewa Gołda, Daria Solar, Karolina Belczyk-Behrendt, Ukrainka Olena Horhol, Vjacheslav Heyderikh i Japonka Yoko Koga spotkali się we wrocławskim studiu, by przez rok malować klatki do animowanego filmu Doroty Kobieli i Hugh Welchmana. Ale każde z nich maluje też swoje obrazy.
Łódź sprzed dziesięcioleci. Dymiące kominy fabryk, codzienne życie pracowników „Unionteksu”, „Polteksu”, „Pierwszej” uchwycone na zdjęciach, nagrania historii dawnych włókniarek i włókniarzy, ich wspomnienia, pamiątki – wszystko to zobaczymy w Centralnym Muzeum Włókiennictwa na wystawie „Opowieści z miasta włókniarek”, która jest otwarta do 3 grudnia.
Zakończył się III Międzynarodowy Festiwal Sztuki Animacji AnimArt. Przez minione siedem dni festiwal odbywał się w pięciu miejscach w Łodzi (Teatr Lalek Arlekin, ŁDK, EC1, Muzeum Kinematografii, Manufaktura).
Ukazała się najnowsza (druga w dorobku) płyta zespołu Ted Nemeth. Jak deklarują muzycy, „CTRL C” to album odbiegający od muzycznych konwenansów, a jednocześnie przewrotnie się w nich zamykający. Brak tu grafomanii, patosu, czy kalkulacji. Jest za to brud kamienic, emocje, odważna zabawa formą oraz liczne odniesienia do popkultury.
Dziś w Teatrze Zamiast premiera nowego przedstawienia. Będzie to taneczno-ruchowa „Soma”, inspirowana powieścią „Sońka” Ignacego Karpowicza oraz efektem warsztatów ruchowych dla kobiet. Autorki przedstawienia, tancerki z grupy LineAct, która połączyła się z Zamiastem, przekonują, że ludzkie ciało jest nośnikiem, w którym zapisują się wspomnienia. Premiera zacznie się o godz. 19