Szansą na poszerzenie muzycznych horyzontów będzie spotkanie z artystami związanymi z nurtem szeroko pojętej alternatywy. 11 sierpnia w ramach czwartej edycji Ł Festiwalu w scenerii dziedzińca Łowickiego Ośrodka Kultury poznamy m.in. duet hiphopowy Syny tworzony przez producenta 1988 i rapera Roberta Piernikowskiego. 
13 WRZEŚNIA 2018 / 14 WRZEŚNIA 2018

Rozwój przez sztukę

Zainspirowanie nauczycieli wszystkich przedmiotów do kontaktu ze sztuką to cel zaplanowanego na wrzesień Regionalnego Kongresu Edukacji Kulturalnej, zorganizowanego (pod patronatem „Kalejdoskopu”) przez Urząd Marszałkowski w Łodzi. Wydarzenie poświęcone będzie edukacji kulturowej w dziedzinach takich jak: muzyka, teatr i taniec, sztuki plastyczne oraz film.
PODSUMOWANIE. Transatlantyk Festival mamy za sobą – podczas gali zamknięcia w EC1 wręczono furę nagród filmom, młodym kompozytorom i osobistościom, które mają budować prestiż imprezy. A prestiż jest potrzebny, bo festiwal, wymyślony i firmowany przez kompozytora i zdobywcę Oscara Jana A.P. Kaczmarka, niezmiennie wzbudza kontrowersje.
Pokaż mi spis kontaktów w swoim smartfonie, a dowiem się, kim jesteś. Nazwiska powiedzą wszystko? „Wiersze dla kolegów” Rafała Gawina, najnowszy zbiór łódzkiego poety, to w sporej części taka właśnie książka telefoniczna.
od 27 LIPCA 2018 / 29 LIPCA 2018 - 29 LIPCA 2018

Święto Łodzi - święto muzyki

Główną atrakcją 595. Urodzin Łodzi będą koncerty na Placu Wolności i w Manufakturze. Charyzmatyczni wokaliści, elektryzujące osobowości na scenie z doskonałym kontaktem z publicznością to gwarancja niezapomnianego wydarzenia. Gwiazda tego wyjątkowego weekendu to Róisín Murphy z Moloko.
Zaprosiliśmy do współpracy Patryka Lewego z XXVI LO w Łodzi. Nieprzypadkowo – jego teksty wyróżniały się spośród innych zgłaszanych do Konkursu im. Wojciecha Słodkowskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych na najlepszą realizację dziennikarską, organizowanego przez Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi.
13 WRZEŚNIA 2018 / 14 WRZEŚNIA 2018

Nauka przez kulturę

Regionalny Kongres Edukacji Kulturalnej, który odbędzie się 13-14września w Łodzi, ma być miejscem inspiracji, twórczych pomysłów dla ludzie związanych z edukacją, animatorów, pracowników instytucji kultury, a przede wszystkim nauczycieli wszystkich przedmiotów – nie tylko plastyki, muzyki czy języka polskiego, ale i nauk przyrodniczych i ścisłych.
W wakacyjnym numerze kulturalnego pisma powinienem polecić lekkie a dobre komiksowe lektury na urlop lub zdradzić, co szykują wydawcy na drugą połowę roku. Ale nie pójdę tą drogą i z przyjemnością cofnę się do zakończonego roku szkolnego.
Łódzkie Stowarzyszenie Muzyczne „Ocalić od zapomnienia” 24 lipca. podpisało z Łódzkim Domem Kultury porozumienie o współpracy w zakresie popularyzacji polskiej muzyki rozrywkowej.
28 WRZEŚNIA 2018 - 30 WRZEŚNIA 2018

Festiwal Światła w nowych miejscach

Light.Move.Festival.2018, który odbędzie się w dniach 28-30 września, będzie pełen nowości. Festiwal wchodzi w kolejne obszary Łodzi. Trasa festiwalowa wydłuży się o ulicę Narutowicza i dojdzie aż do placu Dąbrowskiego i ulicy Knychalskiego.