Aktualności | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Trwają przygotowania do zaplanowanej na 2 lutego premiery opery Rafała Janiaka "Człowiek z Manufaktury". Teatr Wielki zorganizował w Pałacu Poznańskiego specjalną konferencję, na której o spektaklu mówili realizatorzy i występujący w nim śpiewacy.
Miłośnicy poezji śpiewanej w piątkowy wieczór 12 stycznia mogli rozkoszować się prawdziwymi muzyczno-literackimi smakołykami.
Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim działa już od 10 lat. Z tej okazji odbyła się skromna uroczystość.
Z okazji XXII Dni Judaizmu Symcha Keller zagra koncert specjalny w Sieradzkim Centrum Kultury 20 stycznia o godz. 17. Zespół w eksperymentalnym składzie zagra częściowo nowy repertuar przygotowywany na kolejną płytę.
17 STYCZNIA 2019 / 30 STYCZNIA 2019

Kolędy w ŁDK – koncert przełożony

Łódzkie Stowarzyszenie Muzyczne „Ocalić od Zapomnienia” oraz Łódzki Dom Kultury zapraszają na koncert kolęd międzynarodowych, który został przełożony na 30 stycznia, godz. 19:00 i odbędzie się w Sali Kolumnowej ŁDK. 
Raz w roku Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola daje szansę zobaczenia rzadkich, czasem nigdy niepublikowanych fotografii ukazujących przeszłość tej miejscowości. 19. edycja kalendarza „Zduńska Wola przedwojennych nastolatków” (na 2019 r.), przybliża ludzi i miejsca ważne dla miasta.
Urodzinowy wieczór Zdzisława Szostaka w Studiu Koncertowym im. Henryka Debicha. Weźmie w nim udział między innymi kompozytor Jan Kanty Pawluśkiewicz i krytyk muzyczny Adam Rozlach. Wybitny kompozytor, wieloletni dyrygent Orkiestry Symfonicznej w Filharmonii Łódzkiej oraz pedagog łódzkiej Akademii Muzycznej 13 stycznia obchodził 89. urodziny.
Koncert muzyki kameralnej na wiolonczelę i fortepian. Zabrzmią utwory romantycznego kompozytora Feliksa Mendelssohna-Bartholdy’ego oraz XX-wiecznego twórcy Mieczysława Wajnberga. Zagrają artyści młodego pokolenia: wiolonczelista Wojciech Fudala oraz pianista Michał Rot.
W dniu 9 stycznia 2019  roku w Teatrze Wielkim w Łodzi odbyła się inauguracja Roku Stanisława Moniuszki w województwie łódzkim.
Popularna restauracja „Anatewka” przy ulicy 6 Sierpnia i prestiżowa gwiazdka Michalina – czy to możliwe? Prowadzi ją… Honorowy Konsul Republiki Austrii PAWEŁ ZYNER.