17 LUTEGO 2018

Lipnicka w Bełchatowie

Koncert Anity Lipnickiej & The Hats odbędzie się na scenie MCK PGE Gigantów Mocy 17 lutego, o godzinie 18:00.
17 STYCZNIA 2018 / 19 STYCZNIA 2018

Muzykowanie w Sieradzu

W Teatrze Miejskim w Sieradzu wystąpią laureaci konkursów regionalnych i ogólnopolskich z Państwowej Szkoły  Muzycznej I Stopnia w Sieradzu. Prezentacje najzdolniejszych uczniów będą przeplatane najpiękniejszymi kolędami w wykonaniu zespołów – chóru, orkiestry i wielu innych.
RECENZJA. W krańcowo różnych emocjonalnie klamrach zawiera się, symbolicznie, los nastolatków z tekstu Wedekinda (1891 r.!), którzy od czasów Adama i Ewy przechodzą okres burzy i naporu w okresie dojrzewania seksualno-emocjonalnego. O "Przebudzeniu wiosny" w Studyjnym.
WYWIAD. – Są plany współprowadzenia Filharmonii przez ministerstwo kultury i województwo. Minister chce mieć bardziej realny wpływ na obsadę stanowiska dyrektora i jego zastępcy, niż dziś na to pozwala ustawa. Nie będziemy bronić się przed takimi zapisami, w Filharmonii mamy dobrą obsadę, w tym roku powołaną na czteroletnią kadencją, zaś umowa z resortem byłaby trzyletnia – mówi WITOLD STĘPIEŃ, marszałek województwa łódzkiego.
18 STYCZNIA 2018 - 28 LUTEGO 2018

Nowa galeria

W nowej galerii - w salonie firmy Kartell - można oglądać malarstwo Janusza Antoszczyka. Otwarcie 18 I o godz. 17.
Film dokumentalny to według oczywistych skojarzeń odzwierciedlenie rzeczywistości. Teoretyk Marek Hendrykowski określa go nawet jako film faktów. Jego odrębność często jednak zaciera się, budząc poważne wątpliwości choćby wśród jurorów festiwali.
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim prezentuje wystawę pt.: „Polska. Tradycje parlamentaryzmu do 1791 r.”  Wystawa przygotowana została pod patronatem Ewy Tomaszewskiej, posła do Parlamentu Europejskiego.
25 STYCZNIA 2018

Haiku po polsku

„Haiku po polsku” Beaty Śniecikowskiej to pierwsza monografia poezji polskiej, która w różnorodny sposób łączy się z japońskimi miniaturami haiku. Spotkanie z autorką poprowadzi Jerzy Jarniewicz.
4 LUTEGO 2018

Blues w Radomsku

W Miejskim Domu Kultury w Radomsku 4 lutego miłośnicy bluesa będą mogli posłuchać muzyki w najlepszym wydaniu – zagra formacja Forsal z Częstochowy.
25 STYCZNIA 2018

Nowe szycie makatki

Otwarcie wystawy w ramach projektu „#1 Nowe szycie makatki/otwarty konkurs”. Jest to prezentacja kolekcji makatek, zróżnicowanej pod względem tematów i technik wykonania, które wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez Łódzki Dom Kultury oraz Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi.