6 GRUDNIA 2017

Przystanek 60+

W sali kolumnowej Łódzkiego Domu Kultury 6 XII zaplanowano finał V Przeglądu Twórczości Dojrzałej "Przystanek 60+" - Fotografia.
Urząd Miasta Łodzi zaplanował reorganizację pięciu Miejskich Bibliotek Publicznych oraz centralizację bibliotek.Od 2018 roku w mieście ma funkcjonować jedna Biblioteka Miejska w Łodzi wraz z podległymi jej filiami. Dyrektorem został gdańszczanin Paweł Braun.
13 LISTOPADA 2017 - 28 LISTOPADA 2017

Geografia serc

„Geografia serc" – wystawa dokumentująca wędrówkę ku sobie dwojga artystów: Oli Kozioł (artystki, performerki, asystentki w Pracowni Malarstwa profesora Piotra Stachlewskiego w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi) i Suavasa Lewego (muzyka, kompozytora, multiinstrumentalisty) zostanie pokazana w niecodziennej dla sztuki przestrzeni - targowiska „Zielony Rynek” na Placu Barlickiego.
Specjalna edycja Akademii Animatora Kultury – bezpłatny kurs organizacji i animacji kultury dla łodzian, z którego uczestnicy dowiedzą się jak wygląda „od kuchni” organizacja wydarzeń kulturalnych – w szczególności filmowych.
K jak kształtowanie przestrzeni... W roku stulecia awangardy w Polsce zamieszczamy cykl, w którym Jarosław Suchan, dyrektor Muzeum Sztuki w Łodzi, pomaga usystematyzować rozumienie pojęć ważnych dla awangardy  historycznej.
17 LISTOPADA 2017 - 10 GRUDNIA 2017

Na styku szarości

Miłosz Krajewski ukazuje urodę prostoty. Minimalizm i oszczędność środków mają kluczowe znaczenie. Fotograf jest obserwatorem-dokumentalistą, nie stwarza, decyduje się jedynie na oczekiwanie na właściwy moment. Wystawę jego zdjęć można oglądać w Galerii Bałuckiej. Otwarcie 17 XI o godz. 17.
24 LISTOPADA 2017 - 26 LISTOPADA 2017

Salon Ciekawej Książki

W dniach 24 - 26 listopada w Hali EXPO-ŁÓDŹ odbędzie się VII Salon Ciekawej Książki. To łódzkie święto literatury, które każdego roku odwiedza blisko 12 tys. osób, a wśród ponad stu wystawców są największe polskie firmy wydawnicze.
18 LISTOPADA 2017 - 3 GRUDNIA 2017

Teatr ponad podziałami

Ideą przewodnią jubileuszowych Łódzkich Spotkań Teatralnych jest zaproszenie widzów do teatru, który w poruszający sposób podejmuje próbę nakreślenia wzoru budowania porozumienia, a także głębokich relacji między ludźmi i otaczających ich światem.
21 LISTOPADA 2017

Nagi Klaun w Wielkim

Spektakl „Nagi Klaun” przekracza granice sztuki cyrkowej, łącząc taniec, teatr i muzykę. Nikogo nie pozostawia obojętnym: zaskakuje i szokuje, bawi i zachwyca, zadziwia i wzrusza. 21 listopada w Teatrze Wielkim w Łodzi odbędzie się jedyny w Polsce pokaz Recirquel Company Budapest.
24 LISTOPADA 2017 - 25 LUTEGO 2018 / 25 LISTOPADA 2017

De Stijl a sztuka polska

"Organizatorzy życia. De Stijl, polska awangarda i design" - wystawa w ms1. Otwarcie 24 XI o godz. 18.