Rozstrzygnięto konkurs na współorganizację projektów kulturalnych z samorządowymi instytucjami kultury z województwa łódzkiego w 2018 r. Wsparcie finansowe otrzyma aż 29 instytucji, na łączną kwotę 100 000 zł.
Jak informuje łódzkie Narodowe Centrum Kultury Filmowej, wartość jego zbiorów przekroczyła właśnie milion złotych. A do czasu otwarcia instytucji zapewne się podwoi.
Przy pełnej widowni odbyła się podczas Festiwalu Transatlantyk polska premiera „Donbasu” Siergieja Łoznicy. Obraz o społecznych i politycznych konsekwencjach wojny na wschodzie Ukrainy był dotąd pokazany i nagrodzony na 71. Festiwalu Filmowym w Cannes. W łódzkim Multikinie Łoznica opowiedział o szczegółach pracy nad nietypowym przedsięwzięciem. 17 lipca minęła czwarta rocznica zestrzelenia malezyjskiego samolotu pasażerskiego, w którego trafił, według ustaleń śledczych, rosyjski pocisk rakietowy Buk.
Transatlantyk Festival to nie tylko filmy, ale także świetna muzyka. Podczas imprezy prapremierę swojej nowej płyty zaprezentuje grupa Tęskno.
27 LIPCA 2018 - 30 GRUDNIA 2018

Świerzy kontra Matejko!

Na wystawie "Nowy poczet władców Polski. Świerzy kontra Matejko" będzie można zobaczyć 49 kolorowych portretów władców autorstwa Waldemara Świerzego, namalowanych na podstawie aktualnej wiedzy historycznej, w zestawieniu z 42 rysunkami Jana Matejki. Portretom towarzyszą opisy fizyczności władców. Otwarcie 27 VII o godz. 17.
20 LIPCA 2018 - 25 SIERPNIA 2018

Pejzaż wewnętrzny

To tytuł wystawy malarstwa Jacka Świgulskiego. W malarstwie tym na pierwszy plan wysuwa się przestrzeń. Nie powstaje ona jednak w sposób konwencjonalny. Otwarcie 20 VII o godz. 18.
4 SIERPNIA 2018 / 5 SIERPNIA 2018

Mixer w Uniejowie

Mixer Regionalny wyruszył na wakacje, 4-5 sierpnia zagości w Uniejowie. Wokół Zamku Arcybiskupów zaplanowano masę atrakcji, m.in. teatrzyki kukiełkowe, kasyno oficerskie z grami planszowymi o tematyce patriotycznej, stoiska z lokalnymi wyrobami.
24 LIPCA 2018

Sing Street

W ramach Letniego Festiwalu Filmowego „Polówka” w sekcji The best of, prezentującej najciekawsze i najlepsze filmy goszczące na ekranach kin w sezonie 2017/2018, w parku na Zdrowiu zobaczymy komedię muzyczną „Sing Street”.
23 LIPCA 2018

Blue Jasmine

W ramach Letniego Festiwalu Filmowego „Polówka” w sekcji Oscary na Starym Rynku, prezentującej filmy, które zdobyły nominacje lub statuetki oskarowe, zobaczymy komedię Woody'ego Allena „Blue Jasmine”. W roli głównej Cate Blanchett.
22 LIPCA 2018

Piłkarski poker

W ramach Letniego Festiwalu Filmowego „Polówka” w sekcji Odnowa Teofilowa – Polskie komedie Vol. 2, zobaczymy kultową komedię Janusza Zaorskiego „Piłkarski poker”. Seans poprzedzony pokazem krótkich metraży.