od 16 MARCA 2018

Hannah Arendt: Ucieczka

Prapremiera Teatru Powszechnego w Łodzi i Komuny Warszawa na XXIV Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych - „Hannah Arendt: Ucieczka” w reżyserii Grzegorza Laszuka.
5 KWIETNIA 2018 - 30 KWIETNIA 2018

Rozmalować się w pejzażu

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na wystawę malarstwa Jana Rybaka - wernisaż 5 IV o godz. 18 na dolnym foyer MCK Gigantów Mocy.
18 KWIETNIA 2018

Koncert w mieszkaniu

Gus Ring, songwriter ze Szwecji po raz pierwszy odwiedzi Polskę i wystąpi w mieszkaniu przy Pogonowskiego, promując swój najnowszy album „Hypnoseas”.
24 MARCA 2018 / 25 MARCA 2018

Osiecka filmowa

Nowe widowisko muzyczne Łódzkiego Teatru Piosenki poświęcone twórczości Agnieszki Osieckiej - usłyszymy utwory napisane do seriali, filmów i programów telewizyjnych: „Deszcze niespokojne”, „Uciekaj moje serce”, „Nim wstanie świt”, „Najpiękniejsza”.
W Pabianicach powstaje Fabryka Kultury – przestrzeń, która możliwościami ma dorównywać tak renomowanym adresom jak siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Prace przebiegać mają w ekspresowym tempie. To prywatna inicjatywa biznesmena i mecenasa kultury Andrzej Furmana, jednego z najbogatszych Polaków. Pisze Łukasz Kaczyński.
21 MARCA 2018

WIERSZEM W LAS

Łódzki Dom Kultury i Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego mają wspólny pomysł na uczczenie Międzynarodowego Dnia Poezji, który obchodzimy co roku w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. W godz. 12-17 przed budynkiem ŁDK będzie można kupić tomik poezji i otrzymać przy okazji sadzonkę drzewa. Za parę lat będzie sobie można poczytać wiersze w cieniu osobiście posadzonej lipy.
Narodowe Centrum Kultury Filmowej zaprasza na drugą edycję projektu „Historie Przyszłości. Reinterpretacje Polskiego Kina”. Od 6 kwietnia grupy gimnazjalistów, licealistów i studentów pod okiem profesjonalnych edukatorów i filmowców przez osiem tygodni będą oglądać, dekodować, rozkładać i składać na nowo polskie filmy.
27 MARCA 2018 / 6 KWIETNIA 2018 - 15 KWIETNIA 2018

Teatr to sztuka bycia razem

– Boli mnie, gdy od niektórych słyszę, że najlepiej byłoby stąd wyjechać, bo dzieje się w Łodzi coś niedobrego... – o Łodzi teatralnej mówi ANNA CISZOWSKA, inspiratorka projektu Dotknij Teatru, który realizowany jest od dziewięciu lat z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. W tym roku akcja zostanie zainaugurowana 27 III i po świątecznej przerwie kontynuowana w dniach 6-15 IV.
16 MARCA 2018 - 26 MARCA 2018

Strefy kobiecości

Fotografie do wystawy powstawały w ciągu trzech lat. Ekspozycja będzie podzielona na strefy i zaprezentuje różne spojrzenia Tomasza Lenarczyka na kobiecość. Otwarcie 16 III o godz. 18.
16 MARCA 2018 - 15 KWIETNIA 2018

Skrawki rzeczywistości

Prace Piotra Władysława Woźniaka dowodzą, iż wartości wyrazowe zwykłych, pospolitych, pozornie bezużytecznych, niepotrzebnych przedmiotów, można podnieść do rangi dzieła sztuki. Otwarcie wystawy pt. "Malum" 16 III o godz. 17.