RECENZJA. Te sceny łączy rosnącą groza. Waldemar Zawodziński, reżyserując „Operetkę" Gombrowicza, pierwszy w tym sezonie dyplom w Teatrze Studyjnym, reaktywuje dla sceny tę kategorię, zwykle nieobecną w ironicznym i zdystansowanym teatrze politycznym. Pisze - Łukasz Kaczyński.
21 STYCZNIA 2018

Muzyka w Starym Klasztorze

Kolejny koncert z cyklu „Akademia Muzyczna w Starym Klasztorze” w Łagiewnikach odbędzie się 21 stycznia. Usłyszeć będzie można dzieła muzyki organowej Bacha, Buxtehudego, Schumanna, Pachelbela i innych w wykonaniu słuchaczy Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej.
Lemon Dog to zespół grający rockowe piosenki w stylu grunge i indie. Żywiołowe brzmienie gitar i perkusji dobrze łączy się z głosem Marcina Molendy. Kapela nie koncertuje dla sławy i pieniędzy, a dla satysfakcji własnej i swoich fanów. Po pięcioletniej przerwie powróci na scenę 20 stycznia, w swoim historycznym składzie, w którym zaczynała występy w 2006 roku.
„Orła cień”, „Piosenka księżycowa”, „Zanim zrozumiesz”, „Tokyo”, „Ruchome piaski” – to tylko część przebojów grupy, które na przestrzeni prawie trzydziestu lat wylansowała grupa Varius Manx.
21 STYCZNIA 2018

40-stka Jacka Cygana

Po ogromnym sukcesie koncertów „Życie jest piosenką”, Artyści ponownie wyruszyli w trasę by świętować 40-lecie twórczości artystycznej - Jacka Cygana. Towarzyszyć mu będą doskonali Goście: Daniel Olbrychski, Jacek Wójcicki, Kamila Klimczak, Zosia Nowakowska, Joanna Trzepiecińska.
19 STYCZNIA 2018 - 14 LUTEGO 2018

Inspiracje Malewiczem i nie tylko

Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza 19 I o godz. 18.30 do galerii przy ul. Sieradzkiej 8 na otwarcie dwóch wystaw malarstwa: Anny Kunki-Kawełczyk zatytułowanej „Malarstwo” i Artura Winiarskiego pt. „Radiacja supremy”.
26 STYCZNIA 2018

WY relaksacyjnie

"Muzyka relaksacyjna" to koncert, który odbędzie się w nowej siedzibie Galerii W Y w Galerii Off (ul. Piotrkowska 138) /26 stycznia.
9 LUTEGO 2018

KONCERT KARNAWAŁOWY

Muzyka filmowa coraz częściej przestaje być tylko dodatkiem, dźwiękowym tłem do historii wyświetlanej na ekranie, ale również funkcjonuje w formie samodzielnych kompozycji.
19 STYCZNIA 2018 - 17 LUTEGO 2018

Młodzi artyści w lesie

"W lesie" - grupowa wystawa studentów łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Otwarcie 19 I o godz. 19.
20 STYCZNIA 2018

Psychoanaliza i film

Kolejny pokaz z cyklu Psychoanaliza i film. Tym razem eksperci: Danuta Golec (psychoanalityczka), Kuba Mikurda (filozof, filmoznawca) na warsztat wezmą filmu „Wstyd” w reżyserii Steve’a McQueena.