Podczas spotkania mistrzów polskiej animacji – Daniela Szczechury, Stanisława Lenartowicza, Piotra Dumały i Mariusza Wilczyńskiego – nie było jubileuszowego ciepełka. Od początku była to – momentami gorzka – rozmowa o kondycji współczesnego filmu animowanego, talencie młodych twórców, potrzebach widzów i rzeczywistości nowych technologii.
9 PAŹDZIERNIKA 2017 / 30 PAŹDZIERNIKA 2017

Być dobrym jak chleb

Koncert słowno-muzyczny w 100. rocznicę śmierci Brata Alberta Adama Chmielowskiego. Rocznicy tej poświęcone są 23. Koncerty Festiwalowe Zelów 2017. Wystąpią: Jerzy Trela – recytacje, Sylwia Strugińska – sopran, Robert Grudzień – organy, Tomasz Chrześcijanek - trąbka.
11 edycja Łódź Design Festival odbywa się pod hasłem Od.Nowa - z kropką w środku. Od dzisiaj do pięknej/świetlanej przyszłości, która nas czeka nas na długiej emeryturze.
Gratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy za wszystkie e-maile. Śledźcie nas w Internecie, następne konkursy – już niebawem.
od 8 PAŹDZIERNIKA 2017

Artyści żydowscy z Piotrkowa

"Tęcza w sercach. Artyści żydowscy z Piotrkowa Trybunalskiego" - otwarcie wystawy malarstwa w Ośrodku Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Sieradzkiej - 8 X o godz. 18. To kolejna ekspozycja z cyklu "97-300. Tak daleko stąd, tak blisko".
4 PAŹDZIERNIKA 2017 - 29 PAŹDZIERNIKA 2017

Design a natura

„Roundabout Baltic” to wystawa-opowieść o relacjach projektowania z naturą. Wernisaż ekspozycji współczesnego wzornictwa z Danii, Estonii, Finlandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Polski i Szwecji 4 X, godz. 18 w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w ramach Łódź Design Festival.
14 PAŹDZIERNIKA 2017 / 28 PAŹDZIERNIKA 2017

MEKSYK FRIDY KAHLO

Cykl filmów meksykańskich prezentowanych przy okazji wystawy „Frida i Diego. Niech żyje życie!” w Muzeum Kinematografii.
12 PAŹDZIERNIKA 2017 - 4 LISTOPADA 2017

Beksiński nieznany

To tytuł wystawy, która zostanie otwarta 12 X o godz. 18 na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ (ul. POW 3/5) pod patronatem „Kalejdoskopu”. Znajdzie się na niej ponad sto prac Zdzisława Beksińskiego – artysty zamordowanego w 2005 roku – m.in. fotografie, fotomontaże, grafiki komputerowe, które powstały od lat 50. do końca lat 90.
od 10 PAŹDZIERNIKA 2017

Kamienica w muzeum

O wielokulturowej Łodzi opowiada stała wystawa „Na wspólnym podwórku – łódzki tygiel kultur i wyznań”, otwarta 10 X 2017 r. w Muzeum Miasta Łodzi (pod patronatem „Kalejdoskopu”). Na jej potrzeby zaadaptowano podziemia Pałacu Poznańskich.
Od 28 września szukajcie październikowego KALEJDOSKOPU w kioskach Ruchu, Salonikach Prasowych, sieci Kolporter, Empiku  i Łódzkim Domu Kultury. W numerze m.in.: