Skierniewiczanie czekają na 16. edycję Festiwalu Muzyki Romantycznej, który odbędzie się 8-11.XI. W programie m.in.: „Pieśni, duety i ballady Stanisława Moniuszki”, występ Atom String Quartet, recital fortepianowy Adama Goździewskiego oraz koncert finałowy Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus (11.X).
Autorski Teatr Ognia i Papieru Grzegorza Kwiecińskiego zaprezentował na XIII Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek KATOWICE DZIECIOM spektakl zatytułowany "Relikwiarz". Łódzki twórca został nagrodzony Dyplomem Honorowym POLUNIMA (polskiego oddziału międzynarodowej organizacji skupiającej artystów teatru lalek) za “podtrzymywanie destrukcyjnej siły ognia".
Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi przygotowało interesującą wystawę zatytułowaną „Od wielości do jedności. Niepodległej Polski droga do złotego”. Uwagę zwraca m.in. projekt 100-złotowego banknotu autorstwa wybitnego malarza i witrażysty Józefa Mehoffera, prawdopodobnie z 1922 roku.
Gdy wszyscy zajęci są wielkim jubileuszem stulecia niepodległości, łatwo można zapomnieć o mniejszych. Może warto zauważyć rocznice w branży filmowej. Kilka z tych wydarzeń dobrze wspominam, choćby dlatego, że w nich uczestniczyłem.
9 LISTOPADA 2018 - 30 LISTOPADA 2018

MatriarchArt

Akademia Sztuk Pięknych zaprasza na wystawę "M a t r i a r c h A r t" - wernisaż 9 XI o godz. 18 w Galerii Kobro. Ekspozycja podejmuje temat niezależności i wolności wypowiedzi kobiet artystek. Na wystawie zostaną zaprezentowane prace polskich artystek reprezentujących różne pokolenia i środowiska. Odnoszą się w nich one do kontekstów społecznych, ekologicznych i historycznych.
Stało się – umowy podpisane, rusza praca koncepcyjna. Dzięki firmie Virako „Kalejdoskop” będzie miał nową szatę graficzną, o którą zadba Jakub „Hakobo” Stępień!
Już dawno w Piotrkowie Trybunalskim spotkanie z zaproszonym artystą nie cieszyło się tak dużym zainteresowaniem. 18 października sala klubowa Miejskiego Ośrodka Kultury nie mogła zmieścić wszystkich chętnych do wysłuchania legendy polskiego kabaretu. Reżyser Olga Lipińska urodziła się w Piotrkowie Trybunalskim, ale opuściła miasto, mając zaledwie kilka miesięcy. Okazało się, że została tu zaproszona po raz pierwszy...
Podczas uroczystych obchodów jubileuszu 130-lecia Teatru im. Jaracza, 10 listopada o godz. 16, zainauguruje działalność DKJ, czyli Dyskusyjny Klub Jaracza. Organizowany we współpracy z Instytutem Teatralnym im. M. Hertza cykl rozmów będzie czerpać tematy z prezentowanych w Jaraczu spektakli, ale zapraszani goście zapewne na sprawach teatralnych nie poprzestaną. W Dyskusyjnym Klubie Jaracza teatr spotykać się będzie z historią, filozofią, z psychologią, nowoczesną myślą społeczną i dorobkiem poprzednich pokoleń.
9 LISTOPADA 2018 - 25 LISTOPADA 2018

O Kutno! O Kutno!

Piosenki z Kabaretu Starszych Panów w różnych aranżacjach i interpretacjach usłyszymy 19-25.XI podczas 14. Ogólnopolskiego Festiwalu Jeremiego Przybory w Kutnie „Stacja Kutno”.
Jubileuszowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit odbyła się zgodnie z planem. Statuetki Człowieka ze Złotym Uchem podczas sobotniej gali otrzymali Andrzej Korzyński, Katarzyna Nosowska i Giorgio Moroder.