Aktualności | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
RECENZJA. „Tango bez Edka” to swoiste opus magnum Tomasza Bocheńskiego, kontrowersyjnego i charyzmatycznego profesora, który od lat wykłada na polonistyce Uniwersytetu Łódzkiego. Przyciąga i odpycha jednocześnie – jak najlepsza literatura, która musi stawiać opór. Takie też są eseje zgromadzone w tej książce.
do 31 MARCA 2019 / 23 KWIETNIA 2019 - 28 KWIETNIA 2019

Kto wyśpiewa Jonaszka?

Ruszył nabór do II Konkursu Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty organizowanego przez Teatr Muzyczny w Łodzi. Można się zgłaszać do 31 marca. Festiwal odbędzie się w kwietniu.
Marzena Bomanowska na mocy zarządzenia prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej została dyrektorem Muzeum Kinematografii. Będzie pełnić tę funkcję drugą kadencję do końca 2021 roku.
18 STYCZNIA 2019 - 2 MARCA 2019 / 30 STYCZNIA 2019

Anatomia dla plastyków

To tytuł wystawy obrazów Andrzeja Biernackiego, który jest nie tylko artystą, ale też właścicielem Galerii Browarnej w Łowiczu, publicystą i krytykiem. Otwarcie 18 I o godz. 18. 
Projektowanie nowego wyglądu „Kalejdoskopu” weszło w kolejną fazę. Po serii kontaktów „na gorąco” Jakub „Hakobo” Stępień przedstawił w redakcji propozycje formatu i objętości pisma, gatunków i gramatur papieru.
Kościół Środowisk Twórczych w Łodzi zaprasza na koncert Chóru Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i spotkanie z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem, metropolitą łódzkim.
Nagrody Europejskie, laury na festiwalach w Cannes i w Gdyni, premiery filmów dofinansowanych przez Łódzki Fundusz Filmowy, ekipy filmowe na ulicach miasta i wnioski o wsparcie nowych produkcji - można mówić o udanym roku Łodzi filmowej.
W Dygresji – nowo otwartej filii Bibliotece Miejskiej w Łodzi przy ul. Rewolucji 1905 roku nr 84 - przedstawiono nową ofertę BMwŁ. - Nowy katalog będzie można przeglądać już od poniedziałku. Proces uaktualniania baz jest długotrwały, ale katalog umożliwi przeglądanie zasobów blisko 80 filii bibliotecznych – mówił na konferencji prasowej Paweł Braun, dyrektor Biblioteki Miejskiej.
15 LUTEGO 2019 / 16 LUTEGO 2019

Mocne brzmienie w ŁDK

Druga edycja Festiwalu PROG on DAYS zaskoczy publiczność różnorodnością stylistyczną i gatunkową proponowanej muzyki: od rocka progresywnego po metalowe i hardrockowe dźwięki. 
„Nie ma wątpliwości, że – nagradzane na światowych festiwalach i coraz śmielej radzące sobie w regularnej dystrybucji kinowej – polskie kino dokumentalne znajduje się w fazie rozkwitu” – pisał w 2017 roku Piotr Czerkawski.