12 KWIETNIA 2018 - 26 KWIETNIA 2018

Portret emocjonalnie

W kadrach Anny Lignarskiej centralne miejsce zajmują ludzie. Otwarcie wystawy "Portret emocjonalnie" - 12 IV o godz. 19.
Kwietniowy KALEJDOSKOP już w sprzedaży, a w nim m.in.: Joanna Woś, Wydawnictwo Officyna, odbudowa Pałacu Saskiego w Kutnie, dodatek specjalny (!) poświęcony „Drzewu życia” Chawy Rosenfarb.
23 KWIETNIA 2018

Casting do "Madagaskaru"

Potrzebne są pingwiny, lew, zebra, lemur, hipopotam i żyrafa. Teatr Muzyczny w Łodzi poszukuje odtwórców głównych ról i epizodów do nowego familijnego musicalu: "Madagaskar - muzyczna przygoda" (na podstawie animowanego filmu wytwórni DREAMWORKS). Przesłuchanie odbędzie się 23 kwietnia o godz. 11 w siedzibie teatru.
RECENZJA. Ustalenie odpowiednich proporcji między dosłownością a sugestią jest wyzwaniem. Przewaga tej pierwszej może być wadą lub zaletą – udowadnia to dwuczęściowy spektakl baletowy „Ścieżki życia” w Teatrze Wielkim. Dwoje twórców mówi o sensie życia, miejscu człowieka w świecie i relacjach między jednostką a grupą.
Blisko 150 dojrzałych artystów malarzy i rękodzielników zgłosiło się do udziału w IX Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+”. Najlepsze prace można oglądać w Łódzkim Domu Kultury do 8 IV.
Odpowiedniego miejsca na swoją wymarzoną szkołę stepowania Joanna i Chris Ernst szukali prawie dwa lata. To raptem jedna z kilku takich szkół w kraju. W Łodzi znajduje się sporo wolnych lokali, ale większość jest za mała i, co gorsza, w niemal wszystkich przestrzeń przedzielają kolumny.
WYWIAD. – Stajemy się miejscem lubianym i rozpoznawalnym przez artystów. Niedawno dostałem informację z Krakowa, że Piwnica pod Baranami specjalnie dla nas chce przygotować ofertę i zagrać – jak to ujęli – w tak „kultowym” domu kultury – mówi ADAM ŁONIEWSKI, dyrektor Łaskiego Domu Kultury.
od 18 KWIETNIA 2018 / od 19 KWIETNIA 2018

+/- kultura

W dniach 18-19 kwietnia 2018 r. w Wieluniu odbędzie się kolejna edycja Forum Instytucji Kultury Województwa Łódzkiego +/- kultura. Podczas wiosennej edycji Forum, przygotowanej przez Łódzki Dom Kultury i Wieluński Dom Kultury, uczestnicy porozmawiają o strategii komunikacji i wizerunku instytucji kultury w sieci, a także o możliwych źródłach pozyskiwania funduszy na działalność.
W dniach 12-13 kwietnia br. w Zduńskowolskim Centrum Integracji Ratusz odbędzie się 12. edycja Konferencji Dyrektorów i Kustoszy Muzeów Regionalnych z Województwa Łódzkiego.
od 6 KWIETNIA 2018

Prapremiera "Otchłani"

Jesteś sobą czy swoim cieniem? Teatr im. Jaracza zaprasza na polską prapremierę "Otchłani" Jennifer Haley w reżyserii Mariusza Grzegorzka. Autorką kostiumów jest Magdalena Moskwa!