Dominik Mironiuk w radiowej Czwórce | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =

Dominik Mironiuk w radiowej Czwórce

Dominik Mironiuk. Fot. Anna Kazimierczak dla "Kalejdoskopu"

NASZ LAUREAT. Zapraszamy was przed wszelkie radiowe odbiorniki. Dziś (sobota) po godzinie 14:00 do słuchania Radio Strefa FM, gdzie gościem będzie Dominik Mironiuk, laureat naszej nagrody za kulturę słowa na 38. Festiwalu Szkół Teatralnych. A jutro gościem w radiowej Czwórce. 
W niedzielę, po 15:00 słuchajcie Czwórki i audycji "Artystyczny wybieg". Dowiecie się m.in. jaką piosenkę Dominik Mironiuk śpiewał jako pięciolatek do gumowego mikrofonu i dlaczego zawsze chciał zostać kioskarzem (sprzedawałby wtedy "Kalejdoskop"!!). Wreszcie, co sprawiło, że wybrał zawód, który wybrał. A także dużo wrażeń z 38 FST i równoległej premiery musicalu "Pretty Woman" w Krakowskim Teatrze Variete. Do usłyszenia!!

W tym roku nagrodą dla laureata naszej nagrody była sesja kreacyjna, którą przeprowadziły Małgorzata Stasiak (kostiumy) i Anna Kazimierczak (scenografia, fotografia) ze Szkoły Filmowej w Łodzi. Podczas kilkudniowej pracy powstały cztery kostiumy, które dla Dominika Mironiuka były impulsem do stworzenia (w czterech dobranych lokalizacjach, m.in. w Muzeum Książki Artystycznej) postaci odwołujących się do aktorskich archetypów. Sesja rozpoczyna naszą roczną opiekę medialną. 

Ponadto Dominik Mironiuk, dyplomant łódzkiej Szkoły Filmowej - również za role za w spektaklach „Nie jedz tego! To jest na święta” w reż. Mariusza Grzegorzka i „Hamlet x 4” w reż. Waldemara Zawodzińskiego - otrzymał jedną z trzech równorzędnych głównych nagród aktorskich (każda w wysokości 3000 zł) oraz Nagrodę Łódzkich Dziennikarzy. 

Cała sesja i obszerna rozmowa z Dominikiem Mironiukiem w "Kalejdoskopie" 12/20. 

A TUTAJ i TUTAJ możecie posłuchać jak nasz laureat czyta felietony Łukasza Maciejewskiego i Krzysztofa Golca-Piotrowskiego w naszym cyklu podkastów "Kalejdoskop naGłos".

Fot. Ania Kazimierczak

Kategoria

Inne