Premiera łódzkiego Teatru TV o Piłsudskim | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 7 =

Premiera łódzkiego Teatru TV o Piłsudskim

Mariusz Ostrowski. Fot. mat. promocyjne TVP

W poniedziałek 9 listopada o godz. 21 będzie można obejrzeć spektakl Teatru TV „Ni z tego, ni z owego”. Tekst dramatu napisał Maciej Wojtyszko, szef artystyczny Teatru Nowego im. Dejmka w Łodzi, który jest też reżyserem spektaklu. W roli Piłsudskiego - Mariusz Ostrowski, aktor Teatru im. Jaracza w Łodzi
Bohaterami spektaklu są Józef Piłsudski i Roman Dmowski, a ich sylwetki, jak czytamy w zapowiedziach, pokazane mają być przez pryzmat relacji męsko-damskich i konfliktów światopoglądowych.

Akcja spektaklu rozgrywać będzie się w latach 1892-1920, z podziałem na dziesięć scen, w których pokazane zostaną "dwie różne koncepcje odzyskania niepodległości, wyrosłe z innych światopoglądów obu bohaterów, kochających w dodatku tę samą kobietę". W scenariuszu umieszczono dwie kochające Piłsudskiego kobiety, Marię, która została jego żoną, i Aleksandrę.

Występują: Monika Buchowiec (Maria Juszkiewiczowa), Maria Gudejko (Aleksandra Szczerbińska), Mariusz Ostrowski (Józef Piłsudski), Dariusz Kowalski (Roman Dmowski), Bartosz Turzyński (Bolesław Wieniawa-Długoszowski), Riho Okuno (Gejsza) i Alicja Pietras (Wanda Juszkiewiczówna, córka Marii).

Scenografię zaprojektował Wojciech Stefaniak, kostiumy łódzka kostiumografka Zuzanna Markiewicz. Muzykę skomponował Piotr Moss, autorem zdjęć jest Grzegorz Kędzierski. Producentem wykonawczym spektaklu jest łódzki ośrodek TVP.

red.

Kategoria

Inne