Jubileuszowa Kamera Akcja! | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 1 =

Jubileuszowa Kamera Akcja!

Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja tropi trendy w kinematografii, wskazuje drogę przyszłym krytykom filmowym, reaguje na zmieniające się dziennikarstwo i branżę, “podrzucając” widzom gorące tematy do dyskusji. Podczas 10. edycji nie będzie inaczej. Karnety już w sprzedaży.
Symbolem jubileuszowej odsłony festiwalu jest kompas – talizman zwiastujący pełną przygód filmową wędrówkę. Od zawsze dla kinomanów kompasem są krytycy filmowi, którzy stanowią fundament FKA.

10 lat festiwalu to także dekada gwałtownych zmian w krytyce filmowej. Jaki jest kurs na przyszłość? “Zanurzcie się z nami w głębinach wielowątkowych filmowych przygód i dyskusji!” – zachęcają organizatorzy. Co roku na festiwal przyjeżdżają najważniejsi krytycy filmowi i przedstawiciele branży filmowej. W tym roku swój udział potwierdzili już Michał Oleszczyk czy Łukasz Maciejewski.

10. Festiwal Kamera Akcja odbędzie się w Szkole Filmowej w Łodzi od 17 do 20 października 2019 r. .

Od 29 lipca 2019 r.  można zamawiać karnety na festiwal. Karnet daje możliwość uczestniczenia w czterodniowej uczcie kina, podczas której widzowie mogą wybierać wśród tytułów z Cannes, Wenecji czy Berlinale. Nie zabraknie głośnych pozycji z ostatnich lat, a także filmowych odkryć. W programie znajdzie się blisko 50 filmów docenionych przez krytyków na najważniejszych festiwalach. Podczas FKA odbędą się także panele dyskusyjne, warsztaty, spotkania.  

W tym roku są dwa etapy sprzedaży karnetów: przedsprzedaż (do 15.09 włącznie) oraz sprzedaż regularna (od 16.09). Koszt czterodniowego karnetu:
– uczestnika to 50 zł (przedsprzedaż) / 75 zł (sprzedaż)
– branżowego to 25 zł (przedsprzedaż) / 50 zł (sprzedaż)
Liczba karnetów jest ograniczona.


---
Wystartowały nabory do DWÓCH konkursów! Od tego roku NOWY KONKURS "Krytyk mówi"!

W Konkursie Krytyk Pisze po raz kolejny rywalizować będą młodzi krytycy filmowi, których teksty o tematyce filmowej zostaną ocenione przez dwa zespoły jurorskie tj. Jury Teoretyków i Jury Twórców! To jedyny konkurs krytycznofilmowy, w którym filmowcy oceniają pracę krytyków filmowych! Nabór zgłoszeń do konkursu otwarty w terminie od 23 lipca do 17 września 2019 r.

Konkurs Etiud i Animacji dedykowany jest dla twórców filmów krótkometrażowych o maksymalnym czasie trwania do 30 minut. Nabór zgłoszeń do konkursu otwarty w terminie od 23 lipca do 8 września 2019 r.

Organizatorzy zapraszają także do udziału w zupełnie nowym Konkursie Krytyk Mówi, w ramach którego od 10. edycji FKA, corocznie będą nagradzane najlepsze internetowe audycje audiowizualne o tematyce filmowej. Swoje ulubione vlogi, wideoeseje, wywiady zgłaszać mogą widzowie.
Szkoła Filmowa w Łodzi

Kategoria

Film

Adres

ul. Targowa 61/63

Kontakt

42 634 58 00
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.