Kina w budowie | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 9 =

Kina w budowie

EC1 Łódź podpisała umowę z wykonawcą trzech sal kinowych w Narodowym Centrum Kultury Filmowej, którym będzie Awaco Project - firma zajmująca się projektowaniem, wyposażaniem oraz modernizowaniem kin, teatrów, centrów kongresowych, sal widowiskowych i konferencyjnych.
W dwóch mniejszych salach (mieszczących do 49 osób) będą wyświetlane filmy z bieżącej dystrybucji kinowej. Zostaną również przystosowane do potrzeb prelekcji, wykładów i pokazów artystycznych. Większa sala (160-osobowa) – wyposażona w najwyższej jakości sprzęt projekcyjny i dźwiękowy, a także projektory analogowe 35mm będzie, prócz projekcji filmowych, gościć będzie premiery, przeglądy i akademie filmowe, a także spotkania z twórcami czy specjalne pokazy dla grup.

– W salach kinowych Narodowego Centrum Kultury Filmowej nasi goście będą mogli poznawać klasykę światowego kina, filmy niedostępne w multipleksach i twórczość najwybitniejszych reżyserów współczesnego kina – mówi Rafał Syska – Dyrektor NCKF. – Dzięki powiązaniu pokazów z wystawami filmowymi i działalnością centrum edukacji audiowizualnej NCKF widzowie otrzymają kompleksową ofertę filmową na najwyższym poziomie merytorycznym i technicznym. Oczywiście będziemy również prezentować precyzyjnie wyselekcjonowane filmy z bieżącej dystrybucji oraz dzieła z krążących po Polsce festiwali i przeglądów. Kino NCKF stanie się też domem dla lokalnych inicjatyw filmowych i salą pokazów premierowych dla filmów wyprodukowanych przez Łódzki Fundusz Filmowy.

Sale kinowe staną się też idealną przestrzenią do realizowania wielu projektów o charakterze edukacyjnym. Przykładem może być Akademia Filmu Światowego, realizowana we współpracy ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty, a stanowiąca dwuletni kurs historii filmu, cieszący się dużą popularnością od wielu lat. W EC1 Łódź mogą zagościć również festiwale filmowe i takie przeglądy jak: Nowe Horyzonty, Afrykamera, Pięć smaków, Tydzień kina niemieckiego, Etiuda & Anima i wiele innych.

Za wykonanie obiektu odpowiedzialna jest firma Awaco Project Sp. z o.o. To znana na polskim rynku firma, która zajmuje się projektowaniem, wyposażaniem oraz modernizowaniem kin, teatrów, centrów kongresowych, sal widowiskowych i konferencyjnych. Działalność prowadzi od blisko 30 lat, uczestniczyła w wybudowaniu takich obiektów jak: Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Białostocki Teatr Lalek, Centrum Kongresowe Targi Kielce czy Sala Koncertowa i Wykładowa UAM w Poznaniu.

Materiały prasowe.

Kategoria

Film