Kino Bodo się żegna | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 4 =

Kino Bodo się żegna

fragment plakatu do filmu "Vortex"

Łódzkie studyjne kino Bodo, działające od 2014 roku, zostanie zamknięte 19 listopada 2022 roku. Jednak do tego dnia wciąż zaprasza na seanse.
Od właścicieli kina Bodo w Łodzi:

Mamy ważną informację.

19 listopada tego roku zamykamy kino Bodo. Ta trudna dla wszystkich decyzja dojrzewała w nas już od pewnego czasu. Nie ma co ukrywać, że bilans zysków i strat nie pozwala nam patrzeć spokojnie w przyszłość. A perspektywy, jakie mamy przed sobą są delikatnie mówiąc… słabe.

Z drugiej strony należy na to spojrzeć jak na zamknięcie pewnego projektu. W końcu świat się nie kończy. Kina studyjne były i będą tylko, że bez Bodo, które mamy nadzieję pozostanie w Waszej pamięci.

Kiedy rozpoczynaliśmy projekt “kino Bodo” w 2013 roku, pojawiły się głosy, że to nie ma sensu, zwłaszcza w dobie Netfliksa, HBO, VOD, CDA, TVP i innych platform. “Jak się utrzymacie 2 lata to będzie cud”. Utrzymaliśmy kino ponad 8 lat! Więc zrobiliśmy 4 x CUD z haczykiem. Ha! Tak że tego… chyba, jednak zdolni jesteśmy. Jeszcze nim oficjalnie otworzyliśmy kino 26 kwietnia 2014 roku, kiedy jeszcze trwały prace adaptacyjne wyświetlaliśmy już filmy na karton-gipsie. W tym czasie staliśmy się ekspertami nie tylko w dziedzinie budowlanej, ale też zrobiliśmy rzeźbę, a niektórzy z nas masę.

Prowadzenie kina Bodo w Łodzi nauczyło nas wiele i jesteśmy z tego dumni. Okazaliśmy się niezłymi przedsiębiorcami trwając na tym niełatwym rynku aż 8 lat. Przetrwaliśmy rewolucję cyfrową oraz przeniesienie kina do internetu. Przetrwaliśmy pandemię. Ba! Nawet w trakcie jej trwania pojawiliśmy jako się jako kino w internecie.

Zamknięcie Bodo traktujemy, jako zakończenie pewnego bardzo ważnego projektu. A tak bywa z projektami, że mają swój start i finalizację. Moglibyśmy próbować ciągnąć ten projekt dalej, ale stałe wychodzenie na “zero”, to już nie jest kierunek, w którym chcemy iść.

Tym bardziej, że w takiej sytuacji nie da się z tego czerpać satysfakcji. A to dla nas też jest/było równie ważne. Wolimy ze sceny zejść z twarzą niż wegetować.

Przez te osiem lat zorganizowaliśmy sporo oryginalnych i autorskich imprez i zagraliśmy całą masę ciekawych filmów. I przede wszystkim cieszyliśmy się, że mogliśmy to robić dla Was. Tu jest miejsce na całą listę wspaniałych ludzi, z którymi współpracowaliśmy, których poznaliśmy, a niektórzy zostali naszymi przyjaciółmi. Jesteście wspaniali. Kochamy Was. Nie płaczcie, więc po Bodo, cieszcie się tym, czym było dla Was to kino i miejcie ciepełko w serduszkach. Dziękujemy.

Ostatni seans w kinie Bodo odbędzie się 19 listopada 2022 roku. A wcześniej jeszcze trochę rzeczy się tutaj wydarzy, na które gorąco Was zapraszamy! Potem gasimy światło.

Ale…
Mamy jeszcze jedną ostatnią prośbę. Żeby godnie zgasić światło, to musimy jeszcze w grudniu za nie zapłacić, a jest to czas, kiedy będziemy porządkować przestrzeń, którą zajmowaliśmy. I wtedy już bez pokazów nie zarobimy na czynsz i opłaty.
Głupia sprawa wiemy, ale by godnie zakończyć przygodę z kinem potrzebujemy Waszego wsparcia, dlatego uruchamiamy zbiórkę “Na godne zamknięcie”: https://zrzutka.pl/gzukfm

Prosimy o donacje i jednocześnie informujemy, że pewne rekwizyty i artefakty, które u nas zalegały będziemy wyprzedawać. Także bądźcie czujni, jeżeli jesteście zainteresowani. Będziemy o tym informować na bieżąco po 19 listopada. Do tego czasu zapraszamy do kina Bodo.

Z uszanowaniem ekipa kina Bodo – Wojtek, Mariusz, Kacper, Adam i wiele osób, które nas wspierały i pomagały


PROMOCJE:
    • „3+1”, czyli przyjdź ze znajomymi, a czwarta osoba wejdzie na seans gratis
    • z FISZKĄ Biblioteki Miejskiej w Łodzi – 10% zniżki na każdy bilet w kinie BODO (oprócz wydarzeń specjalnych)
    • z ŁÓDZKĄ KARTĄ DUŻEJ RODZINY – 10% zniżki na każdy bilet (oprócz wydarzeń specjalnych)
    • z MIEJSKĄ (łódzką) KARTĄ SENIORA – 10zł za każdy bilet (oprócz wydarzeń specjalnych)
    • z KARTĄ ABSOLWENTA UNIWERSYTETU ŁÓDZKIEGO – bilet normalny w cenie ulgowego
    • KARTA ŁODZIANINA – każdy bilet w cenie 14 zł lub kawa/herbata gratis przy zakupie regularnego biletu (promocja dostępna od poniedziałku do piątku).


Repertuar kina BODO od 23 do 29 września 2022:


SALA GŁÓWNA

Piątek 23.09.2022
Kino nieczynne

Sobota 24.09.2022
16:30 Piosenki o miłości

Niedziela 25.09.2022
16:00 Vortex
18:30 Piosenki o miłości
20:10 Wulkan miłości

Poniedziałek 26.09.2022
17:10 Wulkan miłości
18:50 Vortex

Wtorek 27.09.2022
17:00 Piosenki o miłości
18:40 Vortex

Środa 28.09.2022
Kino nieczynne

Czwartek 29.09.2022
17:30 Wulkan miłości
19:10 Vortex

*** FILMY w BODO ***

Vortex
Reżyseria: Gaspar Noé
Produkcja: Francja, Belgia, Monako (2021)
Gatunek: dramat
Czas: 135’

"Vortex" to przejmujący i cierpliwy zapis ostatnich dni życia starszego małżeństwa, w które wcielili się: legenda francuskiego kina Françoise Lebrun i kultowy reżyser kina grozy Dario Argento. Noé tym razem stawia na twardy realizm, ale nie byłby sobą, gdyby nie eksperymentował formalnie. Od początku dzieli ekran na dwie części, osobno obserwując powoli tracącą kontakt z rzeczywistością, chorą na demencję żonę oraz schorowanego męża, który nie przyjmuje do wiadomości jej stanu. Mężczyzna za wszelką cenę stara się skończyć książkę o ukochanych filmach i śnieniu w kinie.

***

Piosenki o miłosci
Reżyseria: Tomasz Habowski
Produkcja: Polska (2022)
Gatunek: dramat
Czas: 90’

Ona jest dziewczyną z bloku w małym mieście, on pochodzi z zamożnej, znanej warszawskiej rodziny. Ona kelneruje i śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Poznają się, gdy ona obsługuje przyjęcie, na którym on się bawi. Połączy ich miłość do muzyki, rozdzielą ambicje i marzenia. Kruche uczucie, które rodzi się między nimi, cały czas wystawiane jest na próbę: ona wciąż przed nim ucieka, on potrafi łgać jak z nut. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis?

***

Wulkan miłości (Fire of Love)
Reżyseria: Sara Dosa
Produkcja: USA, Kanada (2022)
Gatunek: dokument
Czas: 91’

Katia i Maurice Krafft przez 25 lat podróżowali do wszystkich wulkanów, stając się najsłynniejszymi wulkanologami na świecie. Zginęli podczas wybuchu wulkanu w Japonii w 1991 roku.*** MOJE E-KINO ***

Kino BODO działa również w przestrzeni wirtualnej. Dzięki temu można oglądać filmy w wirtualnej sali kinowej – CYBER SALI i wspierać kino, kupując tam bilety.
Repertuar na mojeekino.pl/show/kino-bodo-lodz

Kategoria

Film