Kulisy animacji filmowej | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 4 =

Kulisy animacji filmowej

grafika: mat.prasowe

W ramach EC1 Łódź on-line ŁÓDŹ FILM COMMISSION przygotowało serię filmów poświęconych łódzkiej animacji. Twórcy filmowi zabiorą widzów w niezapomnianą podróż po planach zdjęciowych i pracowniach. Fani komiksów także znajdą coś dla siebie, w każdy piątek.
Animacja w filmie
Cykl może zainteresować kinomanów, którzy chcieliby mieć dostęp do materiałów przedpremierowych, zajrzeć za kulisy produkcji filmowych i poznać techniki animacyjne. Na pierwszy ogień pójdzie film „Nawet myszy idą do nieba”. O swoim najnowszym wspólnym projekcie oraz o tym, jak wyglądała praca na planie opowiadają producent Grzegorz Wacławek (Animoon polskim producentem filmu) oraz producentka lalek wykonanych w Polsce Katarzyna Gromadzka z łódzkiego Momakinu. Ta międzynarodowa koprodukcja niosła za sobą wiele wyzwań, z którymi warto się zapoznać. 

Po otwarciu Centrum Nauki EC1 zaprasza uzupełniająco na wystawę lalek animacyjnych prezentowaną w chłodni kominowej. Tam będzie można na własne oczy zobaczyć niezwykłą precyzję, z jaką powstają figurki.

Komiksowy piątek
Piątek 24 kwietnia 2020 r., godz. 11:00
Piątek to początek weekendu, dlatego Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej przygotował dla widzów „coś luźniejszego”.

Materiały będą publikowane od poniedziałku do piątku o godzinie 11.00. Nagrania, także z prowadzonych na żywo transmisji, będzie  można odtworzyć o dowolnej porze.

Link TUTAJ 

mat. prasowe/pi
grafika: mat. prasowe

EC1 Łódź
  • 24-04-2020 godz 11:00

Kategoria

Film

Adres

Targowa 1/3

Kontakt

www.ec1lodz.pl
42 233 50 55