Mariusz Wilczyński na Księżym Młynie | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 8 =

Mariusz Wilczyński na Księżym Młynie

Mariusz Wilczyński w swojej przyszłej pracowni, fot. materiały prasowe

Autor nagrodzonego Orłami i Złotymi Lwami filmu „Zabij to i wyjedź z tego miasta”, reżyser Mariusz Wilczyński zakłada swoją pracownię na Księżym Młynie. Jest jednym z jedenastu nowych lokatorów lokali użytkowych, którzy będą prowadzić działalność w obszarze kultury i sztuki w świeżo wyremontowanych lokalach.
Nowe miejsce pracy artysty to jednocześnie początek jego nowego projektu filmowego. Mariusz Wilczyński przy ulicy Przędzalnianej pracować będzie między innymi nad swoim nowym filmem, do którego nagrania rozpoczął już kilkanaście lat temu. Miejsce jest dla niego idealne, bo reżyser jest też wykładowcą pobliskiej Szkoły Filmowej.

- To będzie prawdopodobnie moje opus magnum. W filmie pojawią się tacy aktorzy, jak Janusz Gajos, Daniel Olbrychski, Kasia Smutniak, Andrzej Seweryn. Będzie też tam piękna muzyka Tomasza Stańki, którą zdążył mi jeszcze skomponować. Jedną z głównych postaci w filmie będzie Zbigniew Boniek. Film będzie w ogóle bardzo łódzki - zdradził reżyser.

W ostatnim konkursie na miejskich lokale użytkowe na potrzeby kultury i sztuki dzierżawę lokali wylicytowało jedenastu artystów. Pracownie znajdują się na Księżym Młynie, a także przy ulicach Sienkiewicza i Tuwima.

Wszystkie lokale znajdują się w budynkach po rewitalizacji. Stawka czynszu wyniesie od 8,5 do ponad 22 złotych za metr kwadratowy. Na Księży Młyn, przy ulicy Przędzalnianej, oprócz znanego reżysera wprowadzi się też projektant mody Tomasz Armada. Ich pracownie będzie dzielić zaledwie kilka numerów.

Prawdziwe zagłębie mody powstanie też przy Sienkiewicza 79, do tamtejszych lokali wprowadzi się kilkoro twórców z tej branży. Pod tym adresem pojawi się też jeden z kompozytorów. Przy Tuwima 52 będzie z kolei prowadzona działalność związana z przemysłem wizualnym i filmowym.

materiały prasowe, 14.12.2023

Kategoria

Film