Nabór do Łódzkiego Funduszu Filmowego 2023 | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 8 =

Nabór do Łódzkiego Funduszu Filmowego 2023

„EC1 Łódź - Miasto Kultury” w Łodzi ogłasza 16. edycję Łódzkiego Funduszu Filmowego. Tegoroczny budżet wynosi 1 500 000 zł brutto. Do konkursu zgłaszane mogą być projekty filmów fabularnych pełnometrażowych (min. 70 minutowych),  dokumentalnych i animowanych.
Podstawowym kryterium udziału w konkursie jest powiązanie projektu z Łodzią lub województwem łódzkim poprzez osoby twórców, temat lub miejsce realizacji, a także wysokość kosztów produkcyjnych poniesionych w regionie. Od tego roku wydatki regionalne mogą zostać wykazane w ramach rozliczenia końcowego filmu, czyli po zakończonej produkcji. Raport częściowy zaś obejmuje kwalifikowane wydatki produkcyjne z okresu 1.1.2022-5.11.2023, bez względu na lokalizację poniesionych kosztów.

Nabór wniosków trwa do 19 lutego 2023 r. do godziny 23:59. Dokumenty należy składać wyłącznie w wersji elektronicznej w formie archiwum w formacie .zip lub.7z za pomocą formularza online na stronie: https://lff2023.ec1lodz.pl

W ramach tegorocznego konkursu wnioskodawcy, którzy przedłożą dokumenty z obszaru zrównoważonej produkcji będą mogli otrzymać 5 punktów w ramach oceny efektu regionalno-promocyjnego, a w przypadku podpisania umowy koprodukcyjnej, pokryć do 25% wynagrodzenia ekokoordynatora z wkładu EC1. Każdy producent, którego film koprodukowany jest przez EC1 otrzyma również dostęp do kalkulatora śladu węglowego Albert.

- Istotą funduszu jest wspieranie wartościowego kina artystycznego, często przynoszącego wiele wyróżnień i kształtującego wyjątkowy wizerunek Miasta i regionu. Wspomniane wsparcie jest szczególnie istotne w dobie obecnych zmian rynkowych. Dlatego serdecznie zapraszamy producentów do składania wniosków i realizacji kolejnych produkcji w Łodzi! – podkreśla Monika Głowacka, kierowniczka Wydziału Łódź Film Commission.

Łódzki Fundusz Filmowy jest najstarszym funduszem filmowym w Polsce - w 2022 roku obchodził swoje 15-lecie. Wsparł ponad 110 filmów, a wśród nich są takie tytuły jak nominowane do Oscarów W ciemności Agnieszki Holland, Ida oraz Zimna wojna Pawła Pawlikowskiego, wyróżniony w Cannes Sweat Magnusa von Horna, czy ostatni film Andrzeja Wajdy Powidoki. Fundusz konsekwentnie dofinansowuje także debiuty, m.in.: Zabij to i wyjedź z tego miasta (reż. Mariusz Wilczyński), Cicha ziemia, (reż. A. Woszczyńska), Anatomia (reż. A. Janowska).

Regulamin konkursu oraz formularz można znaleźć na stronie: www.lodzfilmcommission.pl

materiały prasowe

Kategoria

Film