O scenariuszu od a do z | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 6 =

O scenariuszu od a do z

Od 31 marca do 3 kwietnia w warszawskim kinie Elektronik trwa Script Fiesta 10 - festiwal poświęcony scenariuszom filmowym. W programie znalazły case study połączone z pokazami takich tytułów jak: „Inni ludzie”, „Magnezja”, „Żeby nie było śladów” czy „Czarna owca”. Prosto z Hollywood z widzami połączy się twórca kultowego „Podziemnego kręgu” - Jim Uhls. Natomiast od 4 kwietnia impreza przenosi się do sieci. Udział w festiwalu Script Fiesta 10 jest bezpłatny.
Na finał zaplanowano pokaz filmu ukraińskiego „U311 Czerkasy” Tymura Walentynowicza Yashchenko. Wcześniej wspomniane spotkania case study, w ramach których na czynniki pierwsze rozłożony zostanie m.in. scenariusz „Innych ludzi” Aleksandry Terpińskiej czy „Czarnej owcy” w reżyserii Aleksandra Pietrzaka. O tym, jak pisać, aby dotrzeć do młodego widza, opowiedzą scenarzystki „Czarnego młyna”: Magdalena Nieć i Katarzyna Stachowicz-Gacek. Gościem specjalnym festiwalu będzie hollywoodzki scenarzysta i producent Jim Uhls, który opowie o kulisach pracy nad scenariuszem kultowego filmu Davida Finchera „Fight Club”. W ramach spotkań tematycznych uczestnicy poznają zasady i wyzwania współpracy w systemie tzw. writers’ roomów, które przybliży Łukasz M. Maciejewski. Aleksandra Leszczyńska z Mazovia Warsaw Film Commission opowie o tym, co w kontekście pracy scenarzysty oznacza green filming. Będzie też można prześledzić proces pisania scenariusza przez debiutanta, a opowie o tym m.in. Tadeusz Łysiak, reżyser i scenarzysta nominowanej do Oscaraj „Sukienki”. W ramach Targowiska twórczości, swoistej kliniki scenariuszowej scenarzyści wystawią swoją artystyczną wrażliwość na konfrontację z Maciejem Ślesickim i publicznością. Nowością tegorocznej edycji będzie także strefa konsultacji - tu każdy uczestnik Script Fiesty będzie mógł odbyć indywidualne rozmowy m.in. na temat praw scenarzysty, technik pitchingu scenariuszy, kreowania wizerunku, czy reprezentacji i managementu. 

Od 4 kwietnia do 17 kwietnia  Script Fiesta przeniesie się do internetu. Na platformie Think Film odbędzie się kolejna odsłona wirtualnego marketu „Pitch Fiesta”, która po raz kolejny zgromadziła rekordową liczbę zgłoszeń. Na uczestników będzie czekać także  szereg premierowych webinariów m.in. case study Audioteki na temat różnic w konstruowaniu scenariusza dla serialu i audioserialu, podcast „Szczerze o scenarzystach” przygotowany przez Magdalenę Wleklik z Biblioteki Scenariuszy Filmowych z udziałem m.in. Magdaleny Lankosz czy Grzegorza Łoszewskiego, spotkanie na temat kreowania wizerunku scenarzysty na rynku międzynarodowym z Crew United Polska, a także webinaria: Atelier Scenariuszowego na temat formatowania scenariusza (prowadzenie: Filip Kasperaszek), Gildii Scenarzystów Polskich poświęcone pracy scenarzystów przy serialu (prowadzenie: Ilona Łepkowska) oraz wykład i chat z Match&Spark (prowadzenie: Anna Różalska, Tarik Hachoud) na temat strategii budowania własnej ścieżki kariery w branży scenariopisarskiej. Program Script Fiesty online wzbogacą także retransmisje wybranych spotkań z edycji stacjonarnej.

Kategoria

Film