Polówka A.D. 2021 | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 4 =

Polówka A.D. 2021

Ponad sto projekcji filmowych w czternastu miejscach w całym mieście: w parkach, na skwerach, w podwórkach - tegoroczna TME Polówka potrwa od 1 VII do 29 IX. Projekcje będą rozpoczynać się po godz. 21. Jako pierwszy można obejrzeć film "Palm Springs" w Parku Źródliska. Seanse będą odbywać się przez siedem dni w tygodniu. W niedziele, wtorki, środy i czwartki polówkowicze będą mieli do wyboru dwie lokalizacje.
W tym roku organizatorzy postawili na mniejsze, przytulne lokalizacje niż do tej pory. Ze względu na obostrzenia pandemiczne nie można jeszcze wrócić do parku na Zdrowiu i parku Julianowskiego. Po dziesięciu latach "Polówka" powraca więc do parku Poniatowskiego, ponadto pojawi się w nowych miejscach: Muzeum Pałacu Herbsta, Fuzji oraz w Poleskim Ośrodku Sztuki.

Pozostałe lokalizacje to: EC1, Piotrkowska 90, Fabryka Sztuki, Port Łódź, Centralnym Muzeum Włókiennictwa. Na terenie parkingu TME odbędzie się Moto Polówka, ta forma oglądania filmów w zeszłym roku zdobyła wielu fanów.

Dwie z festiwalowych sekcji zostaną zrealizowane dzięki Budżetowi Obywatelskiemu: na Stawach Stefańskiego, łącznie szesnaście projekcji i w parku między ulicami Drewnowską a Lutomierską - dziewięć seansów.

- Nasz festiwal ciągle się zmienia i rozwija. Tegoroczną edycję możemy uznać za przełomową. Po raz pierwszy przekroczymy magiczną liczbę stu projekcji. Stawiamy na to, żeby jak najwięcej się działo w różnych częściach miasta, ale też żeby program był ekstremalnie zróżnicowany, a przez to ciekawy – mówi Wojtek Augustyniak z Fundacji Inicjatyw Kulturalnych „Plaster”, organizator festiwalu.

Przed oficjalnym rozpoczęciem odbędą się jeszcze dwie Extra Polówki. Pierwsza to pokaz filmów: „Z miasta Łodzi” i „Przypadek”, towarzyszący otwarciu wystawy w EC1 poświęconej Krzysztofowi Kieślowskiemu. Start 26 VI o godz. 21.30 . Drugi "seans specjalny" to film „Green Book” na Stawach Stefańskiego - 29 VI.

Tegoroczna edycja "Polówki" została podzielona na następujące sekcje tematyczne: Jeszcze Polska!, Reżyserki, VHS, The Best Of, Love Is In The Air vol 1. & 2, Have Fun, Crime Story, Stereo, Straszne rzeczy, Arthouse, Kino Plenerowe na Stawach Stefańskiego vol. 3. Ta ostatnia sekcja to połączenie kina dla dorosłych i animacji dla dzieci.
Łódź

Kategoria

Film

Adres

Łódź