Więcej filmów | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 3 =

Więcej filmów

„Sweat”

Trwa drugi nabór wniosków do tegorocznej edycji Łódzkiego Funduszu Filmowego. Do konkursu zgłaszane mogą być projekty filmów: fabularnych pełnometrażowych, dokumentalnych, animowanych. Do podziału jest przynajmniej 500 tys. zł. Wnioski można składać do 17 lipca.
Podstawowym kryterium udziału w konkursie jest powiązanie projektu z Łodzią lub województwem łódzkim poprzez osoby twórców, temat lub miejsce realizacji, a także wysokość kosztów produkcyjnych poniesionych w regionie. Nabór wniosków trwa do 17 lipca do godziny 23:59. Dokumenty należy składać wyłącznie w wersji elektronicznej w formie archiwum w formacie .zip lub.7z za pomocą formularza online na stronie: https://lff2022.ec1lodz.pl/

W pierwszej odsłonie tegorocznego funduszu wyłoniono 6 zwycięskich projektów: 3 fabuły, 2 dokumenty i 1 animację, którym przyznano dofinansowanie w wysokości blisko 1,2 mln zł. Obecnie trwają negocjacje umów koprodukcyjnych. Dlatego kwota 500 tys. zł przeznaczona na drugą edycję może ulec zmianie. Fundusz finansowany jest w całości ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

W 2022 roku Łódzki Fundusz Filmowy obchodzi jubileusz: 15-lecie istnienia. Jest najstarszym funduszem filmowym w Polsce, wsparł ponad 100 filmów. Wśród nich są takie tytuły jak laureat Oscara „Ida” Pawła Pawlikowskiego, nominowane do Oscarów „W ciemności” Agnieszki Holland oraz „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego, wyróżniony w Cannes „Sweat” Magnusa von Horna, czy ostatni film Andrzeja Wajdy „Powidoki”. Fundusz konsekwentnie wspiera także debiuty, m.in. tak znakomite pozycje jak „Zabij to i wyjedź z tego miasta” (reż. Mariusz Wilczyński – premiera na Berlinale), „Cicha ziemia”, (reż. Agnieszka Woszczyńska - premiera na Festiwalu Filmowym w Toronto), „Anatomia” (reż. Ola Jankowska – premiera na Festiwalu Filmowym w Wenecji).

Regulamin konkursu oraz formularz można znaleźć na stronie: www.lodzfilmcommission.pl

Kategoria

Film