Zaproś kino do domu | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 7 =

Zaproś kino do domu

Właśnie rozpoczęło działalność największe na świecie wirtualne kino, które połączyło 47 kin studyjnych z całej Polski (w tym Charlie i Bodo z Łodzi). W repertuarze znalazło się 55 propozycji dla dorosłych i dla dzieci. Oglądając poszczególne filmy poprzez serwis przygotowany przez Stowarzyszenie Kin Studyjnych można wesprzeć działalność unikatowych, artystycznych kin lokalnych.
Platforma ma promować sztukę filmową w różnych jej przejawach oraz umożliwiać poszczególnym kinom realizowanie swojego kuratorskiego programu. Na platformę widz będzie może wejść z poziomu strony MOJEeKINO.PL, a także z poziomu strony swojego ulubionego kina. Każde kino przygotowuje indywidualny program skrojony na potrzeby jego widzów. Podobnie jak w kinie tradycyjnym repertuar będzie cyklicznie zmieniany, ale także wzbogacany o wydarzenia dodatkowe – spotkania z twórcami, warsztaty, pokazy edukacyjne, a nawet festiwale filmowe. Najbliższy - 26. Festiwal Filmowy Wiosna Filmów - rozpocznie się 29 maja, potrwa do 7 czerwca i zaprezentuje ponad 30 filmów (w tym 20 premier). Na start MOJEeKINO.PL proponuje kilka tytułów, które będą zaprezentowane tylko raz („Asystentka” - 22 maja, „Żegnaj mój synu” - 23 maja, „Towar” - 24 maja). Ceny biletów na wszystkie seanse wirtualnego kina wynoszą od 10 do 18 zł.

Repertuar powstaje dzięki dystrybutorom, którzy współpracują z kinami studyjnymi: Aurora Films, Against Gravity, Hagi, Galapagos, Spectator, Next Film, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

Kategoria

Film