Żmudzki kuratorem Se-ma-fora | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 3 =

Żmudzki kuratorem Se-ma-fora

Zbigniew Żmudzki został postanowieniem sądu kuratorem Fundacji Filmowej Se-ma-for. Żmudzki ma doprowadzić do powołania zarządu fundacji lub w razie potrzeby do jej zlikwidowania, ma również reprezentować fundację m.in. w postępowaniu komorniczym.
Fundację utworzono w 2008 roku przy spółce Se-ma-for Produkcja Filmowa, następcy zlikwidowanego w 1999 roku słynnego państwowego Studia Filmowego Se-ma-for. Żmudzki był jego ostatnim prezesem. Potem przez lata (do 2015) kierował spółką i fundacją, która prowadziła m.in. Muzeum Animacji, gdzie prezentowano lalki oraz elementy scenografii najsłynniejszych filmów Se-ma-fora. W związku z narastającymi w ostatnich latach - opisywanymi w prasie -  kłopotami finansowymi spółki i fundacji zbiory zgromadzone przez muzeum zajął komornik.

W mediach społecznościowych Zbigniew Żmudzki informuje, że jako kurator sądowy próbuje ocalić pozostałości po Muzeum Animacji, a także materiały wyjściowe filmów (negatywy, kopie światłoczułe i dyski z materiałami). Zapewnia, że sporo eksponatów udało mu się zgromadzić w pomieszczeniu udostępnionym przez łódzkiego biznesmena.

Kategoria

Film